در دنیای امروز وقتی صاحب فرزند می شویم بدون توجه به روش های تربیتی کودکمان با آزمون و خطا شروع به تربیت کودک می کنیم و آنقدر روش های متفاوتی را امتحان می کنیم تا به آن تسلط یابیم بدون توجه به آنکه ممکن است با این روش نادرست همه ی ساختارهای روانی کودک بشکند و در آینده ی او تاثیرات مخربی بگذارد . در این میان روانشناس کودکان با مشاوره می تواند شرایط را بهبود بخشد و آینده درخشان تری برای کودکانمان بسازد.

دوران کودکی ، آینده را می سازد

دوران کودکی بد و نامناسب و روابط نادرست والدین و خانواده با کودک زمینه ساز بسیاری از آسیب های روانی در آینده است که می توان با مشاوره کودک از این صدمات روانی جلوگیری کرد این کار از طریق آموزش والدین صورت می پذیرد.

والدین در زندگی آینده ی کودکان نقش اساسی دارند و برای ایفای نقش باید تلاش کنند سطح آگاهی خود را بالا ببرند تا با بی موالاتی خود آینده ی فرزندشان را به خطر نیندازند. مادران و پدران ناآگاه نسبت به مادران و پدران آگاهتر فداکاری های کمتری ندارند بلکه تلاش بسیاری صرف کنترل فرزندشان دارند و در مسیر تربیت مناسب  گامی برنمی دارند اما روانشناس کودک می تواند با آموزش صحیح از هرز رفتن تلاش بسیار والدین جلوگیری کند و این تلاش در مسیر صحیح خود هدایت کند.

در مرکز تخصصی کودک به شما کمک می شود تا با اطمینان خاطر و بدون تردید کودکانی با روانی سالم به جامعه تحویل دهید و به آینده فرزند خود افتخار کنید.

چرا به روان کودکمان اهمیت نمی دهیم؟

پدر و مادر به محض مشاهده بیماری فرزند خود فورا به پزشک مربوطه مراجعه می کنند اما آنها به علت عدم آگاهی درمورد مسائل روانی حتی با مشاهده ی مسائلی مانند ترس ، شب ادراری ، ناسازگاری و ... آنها را بی توجه جلوه می دهند و با بی توجهی به این مسائل زمینه را برای آسیب روانی بیشتر فرزند خود فراهم می سازند اماروانشناسان کودک می توانند همراه با بازی درمانی و مشاوره کودکان را در مسیر صحیح راهنمایی کنند و این پدر و مادر هستند که نباید اینگونه مسائل مهم روانی کودک خود را نادیده بگیرند و با پیگیری خود و مراجعه به یک کلینیک تخصصی روانشناسی کودک انتخاب نو و مشاوره با مشاوران کودک جلوی آسیب های بزرگتر را بگیرند . در واقع کودکان با کوچکترین مشکلات خانوادگی ، اجتماعی و مشکلاتی که در اطراف آنها به وقوع می پیوندد ارتباط برقرار کرده و با زبان کودکی آنها را می فهمند اما این مشکلات در وجود آنها طوری خود را پنهان می کند که کودکانمان با رفتارهایی چون ناخن جویدن ، ناسازگاری ، رفتارهای پرخاشگرانه و...به ما هشدار می دهند که در وجود او ناآرامی هایی درحال شکل گرفتن و رشد کردن است که می تواند نگران کننده باشد.

اغلب پدران و مادران در این مواقع در برابر ناسازگاری ها و پرخاشگری های فرزند خود ، کنترل های بی مورد و رفتارهای نامناسب از خود بروز می دهند که قطعا تاثیرات مخرب تری در روان کودکان خواهد گذاشت اما می توانند با کمک مشاورین کودک کودک خود را آرام کنند و اوضاع نابسامان او را بهبود بخشند.

 

چرا روانپزشک؟؟؟

در مواردی مشاهده می شود که به علت عدم توجه والدین به رفتارهای پرخاشگرانه و ناسازگاری ها و مسائل روانی کودک خود این مسائل آن چنان پیشرفت می کند که حتی روانشناس کودک با بازی درمانی و مشاوره کاری از پیش نمی برد در این شرایط روانپزشک کودک با دارو درمانی می تواند گامی در جهت بهتر کردن اوضاع بردارد البته نمی توان گفت این درمان قطعی است و حتی با وجود بهترین روانپزشک کودک ، مشاوره کودکان و حضور دکتر روانشناس کودک خوب می توان از بازگشت حالت های روانی بد کودکان پیشگیری کرد.

یک تفکر غلط آینده ای سرشار از مشکل!!!

به گفته بهترین متخصص روانشناس کودک تفکر غلطی از گذشته وجود داشته است که می گوید ((کودک با یک بزرگسال تفاوتی ندارد )) براساس همین تفکر غلط والدین انتظار رفتارهای بالغانه از کودک خود دارند در حالیکه کودک قادر نیست همچون فرد بزرگسال رفتار کندو به همین علت نمی تواند توقعات والدین را برآورده سازد در این میان والدین به علت عدم برآورده شدن انتظاراتشان با تکنیک های مخرب باعث ایجاد خشونت در کودک خود می شوند و اینگونه با گرفتن اعتماد به نفس و عزت نفس کودک خود ، او را تخریب کرده و باعث می شود حتی در دوران بزرگسالی نیز ابزار مورد نیاز رفتار بالغانه را نداشته باشد و یک تفکر غلط زندگی آینده آنها را نابود سازد درحالیکه درمشاوره والدین این نکات ذکر شده و نحوه تربیت صحیح ، فکر کردن صحیح و دور ریختن افکار غلط به آنها آموزش داده می شود. والدین می توانند با مشاوره با بهترین روانشناس کودک و یا در مواردی بهترین روانکاو کودک از اسرارهای زندگی کودکانه فرزند خود مطلع شوند و آینده فرزند خود را بازیچه ی افکار و تربیت های غلط نکنند .      

              

  مسائل کودکی در نوجوانی اوج می گیرد :

نوجوانی مهمترین دوره در زندگی همه ی انسانهاست . بخش عمده ای از عقاید ، افکار ، و باورها در دوره ی نوجوانی شکل می گیرد  و گاها مسائل کودکی در دوره نوجوانی بروز می کند . نوجوانان در این دوران به مرحله ای از زندگی خود قدم می گذارند که نیازهای جدیدی در وجودشان شکل می گیرد : نیاز به استقلال ، نیاز به اعتماد به نفس ، نیاز به معتمد بودن ، نیاز به مهم بودن از جمله این نیاز ها هستند .

در شرایطی که کودکی خوبی را پشت سر گذاشته باشند برطرف کردن نیازهای آنها به مراتب ساده تر خواهد بود و می توان با مشاوره نوجوانان با مشاور نوجوانان این نیازها را شناخت و به برطرف کردن آنها پرداخت اما در غیر این صورت باید مشکلات دوران کودکی این نوجوان به طور ریشه ای شناخته شود و تک تک این مشکلات حل شود تا به این نیازها پرداخته شود . مشاوره در این شرایط بهترین راه حل ، برای مشکلات است تا دوران نوجوانی بی دغدغه سپری شود .


در آخر:

کودکان سرمایه ما هستند سرمایه هایی که می توانند آینده را به دست بگیرند . والدین می توانند سرسری و بی توجه به نیازهای کودک خود ، او را بزرگ کنند و یا می توانند با شناخت قوانین و راه های درست فرزند پروری آینده را آباد سازند .

بهترین مشاور کودک و بهترین رواندرمانگر کودک در این زمینه ها مهمترین گزینه برای کمک گرفتن و حل مشکلات کودکانمان هستند و این والدین هستند که می توانند با انتخاب راه و روش های مناسب در تربیت فرزندشان آینده را بسازند .