نوروفیدبک و بیوفیدبک امروزه با استقبال فراوانی درکلینیک های روانشناسی تهران روبه رو شده اند و بسیاری از مراجعین به خاطر عدم وجود عوارض جانبی در این نوع درمان روانشناسی ترجیح می دهند از آن برای حل بسیاری از مشکلاتشان استفاده کنند. سوالی که معمولا برای مراجعین درباره این نوع درمان پیش می آید بیشتر درباره نحوه عملکرد نوروفیدبک و بیوفیدبک ، و همچنین تفاوت بین آنها است.

 روانشناس در مرکز مشاورهدرباره عملکرد نوروفیدبک و بیوفیدبک به صورت کامل برای مراجعین توضیح می دهند تا با روند کاری دکتر روانشناس آشنا شوند. نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک می باشد. بیوفیدبک عنوان می دارد که بسیاری از عملکردهای بدن به صورت غیر ارادی می باشد، تحقیقات اساتید روانشناسی نشان داده افراد می توانند با آموزش و استمرار در تمرین این عملکردهای بدن را در جهت آرامش و کم کردن درد تحت کنترل خود درآورند. این تحقیقات روانشناسان مشاوره بر روی عملکرد فیزیولوژی بدن متمرکز است که می تواند با شرطی کردن آن به حساس آرامش بی انجامد ، رها کردن عضلات و ماهیچه ها از جمله تمرین هایی است که بر احساس آرامش تاثیر می گذارد.

نوروفیدبک به برسی امواج مغزی می پردازد، دکتر نوروفیدبک با اتصال دستگاه نوروفیدبک به بخشهایی از سر که می تواند امواج مغزی را نشان دهند نموداری از تغییرات امواج مغزی در حالت های مختلف مثل: استرس ، اضطراب ، عدم تمرکز و.... را به روانشناس نوروفیدبک ارائه می دهد . متخصص نوروفیدبک با تمرینات خاص می تواند این حالت ها را کنترل نماید و تغییرات امواج مغزی را ثبت کند.


 

دکتر نوروفیدبک خوب معمولا تعداد جلساتی را برای آموزش و شرطی سازی ذهنی افراد در نظر می گیرد که توسط آن افراد می توانند در زمانهای مختلف با کنترل فیزیکی ذهن خود به کنترل روانی دست یابند. گذراندن دوره جلسات درمان نوروفیدبک باید به صورت کامل انجام گیرد ، چون در غیر این صورت احتمال فراموشی و بازگشت به شرایط اول وجود دارد.

روانشناس نوروفیدبک درمان بسیاری از بیماری های ذهنی و همچنین برخی از بیماری های جسمی از جمله صرع ، سکته مغزی و میگرن را از طریق جلسات نوروفیدبک ممکن می دانند. از مشکلات ذهنی که توسط بهترین دکتر نوروفیدبک قابل درمان می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

افسردگی ، استرس ، بیش فعالی ، اختلالات یادگیری ، مشکلات تمرکز و اختلالات خواب

کسانی که از درمان نوروفیدبک استفاده می کنند معمولا در کنار جلسات نوروفیدبک خود از مشاوره نیز استفاده می کنند تا با کمک آن سیر تکمیلی درمان خود را پیش ببرند ، متخصص نوروفیدبک در جلسات آموزشهای کاربردی فراوانی به افراد می دهد و کسانی که برای حل مشکلات خود از نوروفیدبک استفاده می کنند می توانند به افزایش توانمندی ذهنی خود امیدوار باشند.

کلینیک های تخصصی روانشناسی با استفاده از بهترین امکانات سعی در بهترین خدمات نوروفیدبک به مراجعین می باشند.