مشاوره طلاق یکی از جدی ترین و حساس ترین مسائل امروز در مراکز مشاوره با توجه به افزایش طلاق می باشد. مشاوره طلاق در مرکز مشاوره انتخاب نو توسط مشاور متخصص که در این حوضه بسیار حرفه ای و با تجربه می باشد ارائه می شود. گاهی مشاور طلاق در طی جلسات مشاوره متوجه می شوند که افراد تحت تاثیر خشم و احساسات زود هنگاه تصمیم به طلاق گرفته اند و با کمی توجه و درمان روانشناسی ، مشکل بین زوجین قابل حل می باشد. بهترین روانشناس خانواده و روانشناس ازدواج در کلینیک روانشناسی انتخاب نو استفاده از چندین جلسه مشاوره را پیش از طلاق ضروری می دانند.

اختلاف نظر و تمایلات در بین زوجین امری بسیار طبیعی می باشد. گاهی افرادی که در زمان مناسب ، پیش از بحران به روانشناس مراجعه نکرده اند با جمع شدن مشکلات با یک وضعیت حاد رو به رو می شوند که تنها راه حل آن را جدایی می دانند و این در حای است که مراجعه به موقع نزد دکتر روانشناس می توانست از ایجاد طلاق جلوگیری کند . در بهترین کلینیک های روانشناسی تهران همچنان موارد زیادی دیده می شوند که یکی از زوجین یا خانواده آنها با مراجعه به دکتر مشاورموافق نیستند زیرا اطلاعات کافی از آن ندارند. این مسئله سبب شده تا مرکز مشاوره انتخاب نو با ارائه اطلاعات مناسب سعی در فرهنگ سازی از متخصص روانشناس کند.

ضرورت مشاوره قبل طلاق چیست ؟

افرادی که برای مشاوره طلاق خوب به مرکز مشاوره مراجعه می کنند باید مراحل مختلفی را طی نمایند. در ابتدا مشاور روانشناس تلاش می کند با ایجاد فضا های مناسب برای حل مشکل زوجین و ریشه یابی دلیل ایجاد بحران به آنها کمک کند تا به سازش و بازگشت به زندگی فکر نمایند و چنانچه افراد در این مرحله باز هم تمایل به طلاق داشتند نوبت به برسی تمامی جوانب این تصمیم می رسد. بهترین مشاور طلاق به افرادی که برای این تصمیم مهم به کلینیک روانشناسی مراجعه کرده اند کمک می کنند تا با آسیب کمتری از یکدیگر جدا شوند.


روانشناس طلاق از مراجعین می خواهد تا لیستی از برنامه ها و موقعیت هایی که برای آینده و پس از طلاق از خود متصور می شوند تهیه کنند . این لیست شامل فعالیت های اجتماعی و جایگاه اجتماعی ، وضعیت مالی و وضعیت خانوادگی افراد می باشد. در طلاق یکی از موارد بسیار با اهمیت کودکانی هستند که حاصل ازدواج می باشند و پس از طلاق باید از آنها در مقابل صدمات محافظت نمود . گاهی نیاز به مراجعه نزد یک مشاور کودکان برای این کودکان تجویز می شود. چون کودکان درک بزرگسالان را در مورد مشکلات ندارند اما آسیب هایی همچون بزرگسالان می بینند که ممکن است آینده آنها را به مخاطره اندازد.

کلینیک روانشناسی انتخاب نو که یکی از بهترین مراکز مشاوره تهران می باشد از بهترین های تهران همچون آقای دکتر تابع جماعت و خانم دکتر باقریبرای مشاوره طلاق تخصصی استفاده می کند زیرا این کلینیک روانشناس خوب اعتقاد بسیاری بر ایجاد صلح و سازش در خانواده ها دارد.