بدن شما جایگاهی است که روح تان در آن رشد پیدا می کند بنابراین محدود کردن قدرت بدنی، سلامتی و زیبایی به هیچ وجه به سود شما نیست و پنهان شدن پشت جسمی که دوستش ندارید فرار از واقعیت به حساب می آید . در جامعه ی کنونی اکثر افراد سلامتی شان را قربانی می کنند تا برای لحظه ای زیبا به نظر برسند و احساس خوبی داشته باشند.دکتر روانشناس خانواده بیان می کند که ما تناسب اندام را که چیزی بیرونی است ستایش می کنیم که این اغلب به ضرر سلامتی واقعی که چیزی درونی است تمام می شود. ولی باید بدانید که سلامتی اول می آید و تناسب جسمی به دنبالش و شما باید به بدنتان توجه کنید زیرا که تنها وسیله ای است که از طریق آن می توانید تا آخر عمر حرکت کنید و به همین دلیل باید از آن مراقبت کنید. 

ما وقتی تغییری ایجاد می کنیم که یا خیلی دیر شده است و یا پس از آن که اتفاقی ناگهانی برایمان می افتد . بسیاری از مردم تنها پس از ای که دچار حمله ی قلبی می شود شروع به مراقبت از سلامتی شان می کنند و یا طبق نظر مشاور ازدواج پس از این که همسرشان تهدید به طلاق می کند تصمیم می گیرند از زندگی مشترکشان مراقبت کنند ولی نباید همه چیز این طور باشد افراد به راستی موفق به همه ی جنبه های اساسی زدگی شان نگاه می کنند و سعی می کنند که آن ها را در توازن نگه دارند. 

برای دریافت انرژی مفید غذا بخورید.

برای هضم غذا مقدار زیادی انرژی صرف می شود وقتی معده تان را با غذاهایی پر می کنید که هضمش سخت است بار سنگینی را احساس می کنید . فراموش نکنید که چاقی بزرگ ترین هشدار امروز است و چاقی سلامتی شما را با بیماری هایی نظیر دیابت دو، بیماری های قلبی، فشار خون بالا، سکته و ورم مفاصل به خطر می اندازد. و همچنین باعث شل شدن و چین و چروک پوست می شود و روند سالخوردگی را بیشتر می کند. به همین دلیل باید مراقب غذا خوردن و فعالیت های بدنی و ورزش های مناسب باشید.

تحرک را فراموش نکنید.

در بحث مشاوران بهترین مرکز مشاوره ورزش باعث می شود احساس بهتری کنید و انرژی داشته باشید. ورزش جز اساسی یک زندگی سالم و رضایت بخش است. بدن ما از هوایی که تنفس می کنیم و غذاهایی که می خوریم پر از سم است. سلامتی ما به این بستگی دارد که این سموم را از بدنمان بیرون کنیم. یکی از کارهایی که ورزش برای ما می کند این است که خون را پمپاژ و سیستم های لنفاوی را به جریان می اندازند. افزایش جریان خون برای مغز خوب است و باعث شادابی ما می شود. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که پیاده روی یکی از بهترین درمان هاست. ورزش نیازمند انگیزه است و بیشتر مردم به اشتباه فکر می کنند که برای شروع ورزش باید انگیزه پیدا کنند اما این منطق اشتباه است و اگر کاری را انجام دهید برای انجام آن انرژی پیدا می کنید ورزش را شروع کنید و در آن صورت انرژی پیدا خواهید کرد و حرکت سرتونین را در مغزتان افزایش می دهد و باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. 

ساختن ماهیچه های قوی تر:

دکتر روانشناس خانواده اشاره می کند که سنمان که بیشتر می شود استخوان هایمان تراکم خود را از دست می دهند و با افزایش سن حجم ماهیچه ها نیز کمتر می شود و ورزش می تواند کمک کند تا مانع از ان شویم. 

کمک به قلب:

ورزش یا هوازی است یا غیر هوازی . ورزش غیر هوازی ورزش کوتاه و شدیدی است که ضربان قلب ، 80 درصد ضربان ماکزیمم یا بیشتر از آن است و شما اکسیژن زیادی داخل ریه هایتان می کشید. این ورزش، قلب به فعالیت وا می دارد اما چربی را نمی سوزاند. ورزش هوازی، ضربان قلب را برای مدت طولانی تری زیر 80 درصد ضربان ماکزیمم نگه می دارد و نمنه هتی آن شنا ، دوچرخه سواری، و دویدن هستند. برای کمک به قلب، مهم ترین نکته این است که آرام و پیوسته راه بروید و در این صورت می توانید سی دقیقه راه بروید، ضربان قلبتان را تقویت کنید اما چیزی نسوزانید و به قلبتان در بهبود کمک کنید.

خودتان را متعهد کنید که ورزش را به طور منظم و پیگیر انجام دهید. و اجازه ندهید بهانه های مختلف سد راهتان شود زیرا که ورزش کردن باعث بهبود سلامت جسمتان می شود و با تغییرات مثبت در انتقال دهنده ی ها عصبی بدن باعث می شود که سلامت روان را نیز داشته باشید و حال بهتری را تجربه کنید. به همین دلیل برای شروع آن هیچ وقت دیر نیست و هر چقدر زودتر شروع کنید برای سلامت بدنی در آینده تان قدمی موثر بر می دارید و نتیجه ی بهتری می گیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با بهترین مرکز مشاوره در ارتباط باشید  و هر آن چه برای سلامت روانتان مفید است را انجام دهید.