کلینیک ازدواج انتخاب نو یکی از بهترین کلینیک های روانشناسی تهران است که برای مشاوره تخصصی ازدواج از تست روانشناسی برای شناخت بهتر افراد از یکدیگر استفاده می کند. مشاوره پیش از ازدواج امروزه امری ضروری برای کسانی می باشد که تصمیم به ازدواج با یکدیگر دارند و انجام تست قبل از ازدواج برای مشاوره پیش از ازدواج توسط بهترین مشاور ازدواج توصیه می شود زیرا کمک بسیار زیادی به درک بهتر شخصیت درونی افراد و تفاوت های آنها به یک مشاور خوب می دهد.

در مشاوره قبل از ازدواج تفاوت ها و شباهت های شخصیتی ، اعتقادی ، خانوادگی و فرهنگی افراد مورد برسی قرار می گیرد و متخصص روانشناس با کمک تست های روانشناسی که توسط دکتر روانسنج در مرکز مشاوره انتخاب نو  برگزار می گردد می تواند درباره تناسب افراد برای ازدواج با یکدیگر تشخیص لازم را ارائه دهد. با این که مشاور ازدواج نمی تواند از ازدواج افراد جلوگیری کند اما می تواند در تصمیم گیری افراد کمک بزرگی باشد که افراد با آگاهی لازم تصمیم به ازدواج گیرند.

برای مشاوره پیش از ازدواج و انجام تست قبل از ازدواج به افراد توصیه می شود از مراکز مشاوره معتبر و متخصص مشاور ازدواج استفاده نمایند زیرا ازدواج امری بسیار مهم در زندگی را برای افراد تشکیل می دهد و چنانچه با آگاهی و دانش انتخاب صورت نگیرد آسیب های جدی به افراد وارد می شود. در بهترین مراکز مشاوره ازدواج ، مشاور متخصص نه تنها به برسی افراد و ویژگی های شخصیتی آنها می پردازد بلکه به افراد آموزشهای لازم که برای داشتن یک زندگی خوب بسیار ضروری است را به زوجین می دهد تا بتوانند زندگی آرام و بدون تنشی را تجربه کنند.


مشاوره قبل ازدواج معمولا جلسات زیادی ندارد مگر آن که مشاور روانشناس تشخیص دهد زوجین یا حتی یکی از آنها دچار اختلال روانی خاصی می باشد که نیاز به درمان تخصصی روانشناسی دارد . این افراد چنانچه نیاز به کمک بیشتری داشته باشند ، پس از تشخیص اختلال روانی خود توسط روانشناس پیش از ازدواجبه روانشناس متخصص ارجاع داده می شوند تا درمان تخصصی بر روی آنها صورت گیرد. کلینیک های روانشناسی معمولا تست هایی را برای مشاوره قبل از ازدواج تعیین می کنند که تشخیص اختلالات روانی در آنها به راحتی میسر باشد تا افراد مورد برسی دقیق قرار گیرند.

یکی دیگر از راه هایی که در کنار انجام تست های روانشناسی به افراد پیشنهاد می شود استفاده از کارگاه های روانشناسی می باشد . ایندوره های آموزشی اگر چه به اندازه استفاده از مشاوره کاربرد ندارند، اما به افراد کمک می کنند تا شیوه های رفتاری در مراحل مختلف زندگی را آموزش دیده و در زمان مناسب از آن استفاده کنند. کلینیک روانشناسی انتخاب نو این امکان را نیز برای مراجعین خود فراهم آورده تا با شرکت در دوره های روانشناسی از آموزش های مناسب برای کنترل خشم ، مدیریت هیجان ، حل مسئله و بسیاری از مسائلی که افراد در زندگی مشترک با آن رو به بو هستند به صورت مناسب عبور کنند.