مشاوره خانواده و مرکز مشاوره خانواده یکی از مهم ترین مراکزی است که باید در یک سطح بالا و زیر نظر متخصصان و دکتر مشاور خانواده انجام شود.
در مقالات قبلی شما با ابعاد مختلف مراکز مشاوره خانواده و یک دکتر روانشناس خانواده خوب اشنا شدید و رکن های اصلی ان را با جزئیات در حیطه مشاوره خانواده و زناشویی توضیح دادیم.
حال قصد داریم با توجه به امار های بالای طلاق و گسستگی های روابط زوجین که از بهترین مرکز مشاوره خانواده و بهترین دکتر روانشناس خانواده وجود دارد. نا اگاهی ها و نداشتن شناخت کافی از دنیای مردان و زنان یکی از اصلی ترین عامل های اصلی جدایی ها محسوب می شود . البته که این روز ها واژه خیانت و روابط موازی را زیادی می شنوید . اما به گفته روانشناس خانواده یکی از علت های اصلی خیانت عدم آگاهی است یعنی وقتی ما شناختی نسبت به نیاز ها ،خواسته ها و احساسات طرف مقابل نداریم نمیتوانیم زندگی موفقی هم داشته باشیم.

ما در کلینیک مشاوره خانواده انتخاب نو سعی بر ان داریم که از طریق دکتر مشاور خانواده خوب هم زوجین و هم جوانانی که قصد ازدواج دارند را از طریق کارگاه های روانشناسی  آموزش های قبل از ازدواج به سطحی از آگاهی برسانیم .

پس گزیده ای از نظرات دکتر روانشناس خانواده و متخصصان مرکز مشاوره خانواده تهران را می خوانیم.

توجه داشته باشید هم به دنیای مردان و هم به دنیای زنان می پردازیم :

در دنیای مردان با توجه به گذشته ای که چه از لحاظ خانواده و چه از اجتماعی مواردی را آموزش دیده اند که از نگاه زنان بسیار متفاوت است به طور مثال مردان برای دنیایی تدافعی و مظنون اماده شده اند و از کودکی پنهان کردن احساسات را با این حالت همایند کرده اند اما زنان دوست دارند مردان از لحاظ احساسی باز و خوش بین باشند . از نظر قدرت و قوی ظاهر شدن در اجتماع نیز نشانه های را از کودکی یدک کشیده اند مثل کسی که نیاز است قوی ظاهر شود باید احساساتش را پنهان کند زیرا بروز احساسات نشانه اسیب پذیر بودن است و حتی نشانه ضعیف بودن و مردان به صورت کلی افرادی رقابتی هستند و در ابعاد مختلف از تحسین شدن و رقابت لذت می برند. بسیاری از مردان از استقلال و مدیریت شرایط بیرونی احساس رضایت می کنند.

توجه داشته باشید ما قصد نداریم دنیای مردان و زنان کنیم اما متاسفانه چون از لحاظ فرهنگی محیطی هستیم که القای خارجی بر افکار زنان و مردانمان زیاد است گاهی ناچار هستیم یک سری ویژگی های مردان و زنان را تفکیک کنیم فقط در راستای شناخت بهتر و حتی اگاهی بیشتر ،چرا چون وقتی مردان نسبت به ویژگی های اشتباهی که از فرهنگ بر ان چیره شده است و همچنین زنان بی شک بهتر می توانند انان را تغییر دهند .

حال به شش اشتباه که زنان ممکن است در رابطه با مردان مرتکب شوند می پردازیم:

1)   گاهی بعضی از زنان در حق مردها مادری می کنند و نقش همسر را فراموش می کنند به طور مثال مدام به انان گوش زد می کنند که کلیدش و وسایلش را جا نگذارد ،هوا سرد است ،وسایلت را همیشه جمع و جور می کنند و هزاران مورد دیگر که حس مادرانه را به مرد القا می کند فراموش نکنید زمانی که شما با همسرتان مانند مادر و او را یک پسربچه می انگارید  او نیز مانند بچه ای کوچک با شما که همسر او هستید و نه مادر او رفتار می کند و بی شک منتظر درمانده شدن و نا توان بودن از سمت همسر خود باشید.

2)   اکثر زنان خود و ارزش هایشان را ندید می گیرند و اولویت را در شرایط مختلف به همسر خود می دهند. 

می توان گفت در اکثر فرهنگ ها گاهی در جامعه ای پررنگ تر و گاهی کمتر دیده می شود، زنان در روابط خود فداکاری های زیادی انجام میدهند که بی شک به رابطه آسیب وارد می کند.اشتباه نکنید گذشت و صبوری و برابری در هر زندگی لازم است و بسیار موضوع مهم و اساسی محسوب می شود اما اگر فردی چه زن و چه مرد مدام علایق و خواسته هایش را زیر پا بگذارد و احساس کند او همیشه مغلوب است و او باید نیازهایش را نا دیده بگیرد بی شک به صورت نا خود آگاه خودش هم دچار خشم می شود که گاهی ممکن است حتی منبع خشم را نداند.در زندگی نیاز است به یک درک نسبی و کاملا منطقی نسبت به خواسته های دو طرف برسید و دنیای بی رحم جنسیت را که مانند یک دیوار باعث افکار مخرب می شود را فراموش کنید. قشنگ ترین حالت آن است که ما به عقاید و روش زندگی همدیگر احترام بگذاریم بی شک این روند در زندگی نیز باید اتفاق بیوفتد یعنی نیاز است سه دنیای فرضی را همیشه داشته باشیم یک دنیای زن است یک دنیای مرد است و یک دنیا مشترک پس نیاز است در دنیایی که مختص شماست به علایق و پیشرفت خود برای رسیدن به سطح خود شکوفایی تلاش کنید و بی شک در دنیای مشترک هم به همسرتان برای ساختن لحظاتی لذت بخش تلاش کنید.

یکی از توصیه های ما به عنوان یکی از بهترین مراکز مشاور خانواده آن است که از طریق مشاوران ازدواج و درمانگران به زندگی و شناخت بهتر خود و بهتر شدن روابط بین فردی کمک بگیرید و حتی کارگاه های مفید در راستای خودشناسی را جدی بگیرید.