در ادامه ی مقاله ی معروف ترین روانشناس ایران و بزرگترین روانشناسان ایران حال قصد داریم در ادامه به مسائل تخصصی تر بپردازیم. در صفحه ی اصلی ما می توانید پایه های اساسی تعریف روانشناس ، عملکرد مشاوران و توضیح تخصصی در هر زمینه اطلاعاتی را کسب کنید.
حال به توضیحات دکتر روانشناس در زمینه ی ارتباطات سالم و رضایت بخش زوجین می پردازیم:

یکی از موارد اساسی ارائه بازخورد های گرم و سرد است . در این مقاله به مواردی که در مردان و زنان ایجاد رضایت مندی زناشویی می کند می پردازیم زیرا داشتن مهارت می تواند به عملکرد زوجین کمک کند.

 

مردان نسبت به بازخورد های جنسی بسیار حساس هستند ممکن است اعتراض های کلامی شما در رابطه باعث دلسردی فرد شود ولی با پیام های گرم بدون استفاده از پیام های مستقیم می توانید همسر خود را ترغیب کنید و زنان با زنانگی و ایجاد نشانه هایی خاص می توانند پیام لذت را به همسرشان برسانند.

چطور جهت دهی مثبت ایجاد کنیم؟

حال اگر همسر شما عمل یا تحریکی را به اشتباه انجام داد می توانید در این زمان او را به انجام دادن تکنیکی که دوست دارید هدایت کنید که به واسطه ی آن عمل لذت بیشتری می برید . این روش باعث می شود شما به بدست آوردن موفقیت تمرکز کنید نه بر روی مشکل  پس این می تواند اثر بخشی ارتباط شما را بهبود بخشد.

توجه داشته باشید بی شک دانستن مهارت های ارتباطی می تواند از بسیاری از مهارت های اجتماعی شما را در امان نگه دارد. اگر احساس می کنید خودتان نمی توانید راه حل مناسبی را پیدا کنید از یک دکتر مشاوره خوب و یا با مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب از فرد متخصص کمک بگیرید.

 

حال طی جلسات مشاوره زوجین که در مراکز روانشناسی معروف و بهترین روانشناس سکس تراپ صورت گرفته است ده عامل خاموشی جنسی را که زنان به اشتباه از آن استفاده می کنند نام می بریم :

1)تو درست انجام نمی دهی و بلد نیستی

2)من آن رفتار را اصلا دوست ندارم

3)این رفتارها من را اذیت میکند

4)این طوری من را لمس نکن

5)این کار بیشتر من را قلقلک می دهد تا تحریک و هیچ حسی ندارم

6)حالا نه

7)بارها گفتم این طوری نه

8)من آمادگیش را ندارم و نمی خواهم به تو نزدیک شوم

9)داری چیکار می کنی ؟

تمام این جملات می تواند سیری از خاموشی را برای فرد ایجاد کند.

 


چرا مردان دچار خاموشی جنسی می شوند؟

چون یکی از اهداف مردان خشنود کردن همسرشان است و همین باعث می شود نسبت به بازخورد های منفی حساسیت بیشتری را نشان دهند.

نکته ی قابل ذکر این است که اگرچه یک روانشناس معروف و دکتر مشاور خوب می تواند بسیاری از مشکلات زندگی زناشویی شما را حل کند اما بی شک کسب مهارت از سمت خودتان بسیار مهم تراست .زیرا جدا از مهارت شما باید بپذیرید که همه ی آدم ها تفاوت هایی دارند که آگاهی از آن می تواند شما را نسبت به دنیای همسرتان نزدیک کند.

مهارت های زناشویی هم در رفتار و هم در کلام باید ابراز شوند ما شاهد هستیم که روابط جنسی مسئله ای جدا از زندگی زناشویی نیست و هر دو بر هم تاثیر مستقیم می گذارند.

در ادامه ی مقاله به صورت و لحن بیان جمله های لازم می پردازیم و میزان موفقیت خود را نسبت به روابط خود می توانید به صورت دقیق بسنجید.