روان شناس خوب برای کمک به والدینی که برای حل مشکل افسردگی در نوجوانان خود به یک کلینیک روانشناسی مراجعه می کنند راه کار های مختلفی ایجاد نموده اند. افسردگی در نوجوانان یک مشکل بسیار جدی می باشد که می تواند باعث شود ویژگی های درونی نوجوان به کلی از بین رود ، به همین علت بهترین روان شناس در بهترین مراکز مشاوره به والدین پیشنهاد می کنند تا حتما چنانچه علائم افسردگی را در نوجوان خود مشاهده کردند به یک کلینیک روانشناسی نوجوان مراجعه کنند و یاری بگیرند.

بهترین مشاوران افسردگی در نوجوانان را باعث اتفاقات زیادی همچون : بی بند و باری ، اعتماد به نفس پایین و مصرف الکل و مواد مخدر ، افت تحصیلی ، خشونت و گاهی حتی خودکشی شود. نوجوانان در این دوره خاص زندگی خود به خاطر تغییراتی که در هورمون های آنها اتفاق می افتد دچار احساسات مختلفی هستند اما این تغییر احساسی ارتباطی به بروز افسردگی ندارد و کاملا با آن تفاوت مشهودی دارد. روانشناس نوجوانان معمولا پس از جلسه اول مشاوره در مرکز مشاوره نوجوانان که جلسه آشنایی و مصاحبه می باشد می تواند تشخیص دهد که تغییر رفتار نوجوان به چه علت است.

متخصص روان شناس به والدین پیشنهاد می کند تا چنانچه تغییراتی در نوجوان خود احساس کردند حتما به کلینیک های روانشناسی مراجعه کنند زیرا اگر نوجوان آنها از افسردگی حاد رنج ببرد احتمال بروز خودکشی در آنها بسیار بالا می باشد و این آسیبی جبران ناپذیر است. بهترین مشاور نوجوان از والدین می خواهند تا ارتباط خوبی با نوجوان خود بر قرار نمایند ، نوجوانان در بستر خانواده می توانند آرامش خود را یافته و خانواده اولین جایی است که از رفتار نوجوان می تواند تشخیص افسردگی را در نوجوان بدهد.


در یک کلینیک روانشناسی نوجوانان ، مشاور نوجوان سعی می کند تا به والدین آموزش دهد چگونه بدون نصیحت و فشار نوجوانان را راهنمایی کنند و از احساسات درونی آنها آگاه شوند. مشاور روانشناس از والدین می خواهد تا نوجوان را تشویق به پی گیری هنر یا ورزش نمایند تا از این طریق بتوانند احساسات در جا مانده خود را تخلیه کنند ، والدین باید بدانند با شماتت کردن و مسخره کردن ناتوانی های نوجوان و بی توجهی به احساسات آنها تنها راه را برای درمان نوجوان مسدود می کنند. 

مشاور نوجوانان خوب در یک کلینیک روانشناس خوب از والدین می خواهد تا درباره عملکرد  نوجوان بدون استفاده از قدرت و فشار با نوجوان صحبت نمایند و اجازه دهند تا نوجوان آنها درباره تفریحات و دوستان خود تعریف کند. کنترل از دور بر روی نوجوانان بیشتر از جبر و تهدید جواب می دهد، مشاور خوب از والدین می خواهد برای درمان افسردگی در نوجوانان با روانشناس خوب همکاری نمایند و با پی گیری جلسات مشاوره با روانشناس و نوجوان کمک کنند تا راه صحیح را در پیش گیرند.

کلینیک روانشناس انتخاب نو با گرد هم آوردن بهترین روانشناس نوجوان توانسته خدمات ارزنده ای در زمینه نوجوانان برای کسانی که نیاز به همراهی یک متخصص مشاور خوب دارند فراهم کنند.