ارتباط جنسی ، زوجین را به شکل خاصی به یکدیگر پیوند می دهد و هیچ چیز صمیمی تر از این نیست که با او تماس جنسی داشته باشید و برخی از افراد از این صمیمیت روی بر می گردانند . همچنین برخی از افراد هستند که نه تنها صمیمیت بلکه از داشتن رابطه ی جنسی اجتناب می کنند این افراد ممکن است که در گذشته مورد آزار و اذیت و سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند و یا به آن ها تجاوز شده است و یا شریک عاطفی شان در گذشته از لحاظ جنسی او را کنترل می کرده و یا نسبت به روابط جنسی نگرش منفی و احساس منفی دارد و این افراد ممکن است عاشق کسی شوند که هرگز شما را تحریک نمی کند تا بدین وسیله از رابطه جنسی خودداری کند اما چنین افرادی باید روی التیام جنسی خود کار کنند و آن را درمان کنند و از طریق سایت انتخاب نو با متخصصان در این زمینه آشنا شوند .

افراد چگونه نارضایتی جنسی خود را لاپوشانی می کنند ؟

بر اساس نظر مشاور در زیر نمونه هایی از عذر و بهانه هایی که برای رابطه جنسی آورده می شود و افراد نمی توانند با آن ها کنار بیایند را بیان می کنیم .

  1. همانند زن و شوهر های دیگر هستیم . 

یکی از روش های موجه جلوه دادن عدم رضایت جنسی ، استناد به کسانی است که خود نیز از روابط جنسی با همسرشان ناراضی هستند تا به این شکل وانمود کنند که طبیعی است و با دیگران تفاوتی ندارند . اما این عقیده کاملا اشتباه است .

  1. او فرد خوبی است و نیازی به روابط جنسی نداریم .

افرادی که این حرف را می زنند دائما در حال افراط ئ تفریط هستند و همواره میان مرز راست و چپ در نوسان هستند . چنین فردی کسی را انتخاب کرده که اصلا برای او جذابیت جنسی ندارد و این پیش فرض را دارد که می تواند با چنین فردی خوشبخت شود . اگر افراد در زمینه ی رابطه جنسی و دچار عدم تفاهم باشند ازدواج با شکست مواجه خواهد شد .

  1. وقت آن را ندارم .

برخی از افراد با بهانه قرار دادن کار ، بچه و .... مشکل اصلی را لاپوشانی می کنند . اما واقعیت این است که او نسبت به همسزش رابطه ی جنسی ندارد . در حالت کلی زن و شوهر هایی که ظاهرا هرگز وقت آن را پیدا نمی کنند ، مسائل و مشکلاتی را که در روابط جنسی آن ها وجود دارد ، کتمان می کنند . 

  1. علاقه ای به رابطه ی جنسی ندارم .

طبق نظر بهترین روانشناس حضوری این صرفا نوعی انکار در اغراد است ، متقاعد کردن خودتان به این که روابط جنسی برایتان مهم نیست و بنابراین جاذبه ی جنسی کاملا غبر ضروری است . اما حقیقت این است که این فرد مسائل و مشکلات جنسی عمیقی دارد که با انتخاب همسری که برایش جذاب نیست ، از رویار.یی با آن سرباز می زند . 

همسرم فردی فوق العاده است .

این فرد در حق خودش منصف نبوده ، و حق همسران خود را ضایع کرده اند ، و خود را به ازدواجی دلخوش کرده اند که از دید دیگران ظاهر خوبی دارد و با تصورات ذهنی خودشان از ازدواج همخوانی دارد ، اما ارضا کننده نیست . چنین افرادی به جای این که مسائل و مشکلات خود را حل کنند و با آن رو به رو شوند به هر طزیقی خود را فریب می دهند . 

چگونه نادیده گرفتن کمبود جاذبه جنسی نسبت به همسر رابطه را نابود می کند ؟

انکار این مشکل به مرور زمان درد و رنج فوق العاده ای را برای فرد ایجاد می کند . به این معنا که فرد این فرصت را از دست می دهد تا با همسرش به طرزی خاص پیوند بر قرار کند ؛ پیوندی که معمولا با هیچ کس دیگری برقرار نمی کند . با طرد کردن همسرتان و اکراه داشتن نسبت به او ، مدام او را می رنجاند و در نهایت خود را مستعد خیانت و روابط جنسی نا مشروع قرار می دهد . 

چنانچه شما و همسرتان در گذشته نسبت به یکدیگر جاذبه ی جنسی احساس می کرده اید ، اما با گذشت زمان آن را از دست داده اید ، ممکن است بتوانید تا پس از التیام احساسی و عاطفی ، دوباره آن را زنده کنید . 

دلایل عدم تفاهم جنسی چیست ؟

زمانی که افراد از لحاظ فیزیکی و جسمانی با یکدیگر تفاوت زیادی دارند و هیچ تناسبی با هم ندارند و یا زمانی که نیاز های فرد با همسرش به روابط جنسی به لحاظ تکرار دفعات و زمان یکسان نیست و یا اگر سبک های جنسی یکسانی بینشان وجود ندارد .

بر اساس مطالعات مرکز روانشناسی قبل از ازدواج رابطه جنسی از موارد مهمی می باشد که می تواند در سلامت رابطه ی زناشویی نقش بزرگی را ایفا کند . اما در فرهنگ ما ممکن است که افراد در مورد این مسئله صحبت نکنند و زوجین از اشتراک گذاشتن علایق و سلایقشان در این زمینه با یکدیگر دوری کنند . هر فردی دارای نفاوت ها و علایق متفاوتی می باشد و افراد باید با گفت و گو کردن در این زمینه با سبک های یکدیگر آشنا شوند و راهی را برای تفاهم رسیدن پیدا کنند . صحبت نکردن درباره ی آن مشکلات رابیشتر خواهد کرد و زمینه را برای مشکلات دیگر فراهم می کند و این مسائل حل نشده در نتیجه منجر به شکست خواهد شد .