مشاور روانشناس در کلینیک روانشناسی انتخاب نو برای همه بخش های زندگی افراد می تواند تاثیرات بسیار خوبی داشته باشد. انتخاب شغل مناسب و بنا بر علاقه افراد امروزه یکی از مهمترین بخش زندگی افراد را تشکیل می دهد با وجود آن که بسیاری از افراد برای کسب درامد مجبور به انتخاب شغل هایی هستند که به علاقه چندانی ندارند و درباره انتخاب شغل محدودیت هایی وجود دارد، مشاوره شغلی می تواند به افراد کمک کنند تا در بین همان شغل های محدودی که در دسترس دارند بهترین شغلی که با روحیات و توانایی فرد می باشد را انتخاب کند.

مشاور شغلی به مدیران مشاغل خاص هم کمک بسیاری می کند. مهارت های رفتاری برای بسیاری از مشاغل بسیار با اهمیت است و نیاز به دقت و توجه زیادی دارد بسیاری از صاحبین مشاغل از مراکز مشاوره درخواست دوره های خاص روانشناسی را برای پرسنل خود می نمایند ضمن آن که گاهی در بسیاری از کارخانه ها و شرکت های بزرگ وجود روانشناس برای حل بسیاری از مشکلات خصوصی کارمندان امری ضروری محسوب می شود.

دکتر مشاوره شغلی استعداد افراد و همچنین شرایط روانی افراد را مورد برسی قرار می دهند و با توجه به نتیجه جلسات مشاوره و همچنین تست های روانشناسی که برای تشخیص شغل مناسب از افراد گرفته می شود به مراجعین شغل مناسب را پیشنهاد می دهند. متخصص مشاوره شغلی باید شناخت خوبی نسبت به مشاغل مختلف داشته باشند و بر مهارت های ارتباطی تسلط کاملی داشته باشد و نسبت به این آگاهی و همچنین شناخت بازار کار به افراد پیشنهاد مناسب را ارائه دهد.

در جوامع پیشرفته کمک گرفتن از یک دکتر روانشناس در بسیاری از شرکتها ، کارخانه ها و کارگاه ها از امور ضروری می باشد حتی در مراکزی که خدمات حقوقی ارائه می شود برای کارگرانی که با کارفرمایان خود مشکلات زیادی دارند خدمات روانشناسی در نظر گرفته می شود تا کارگران برای عملکرد بهتر در محیط کاری بتوانند با کمک مشاور روانشناس به حل مشکلات خانوادگی خود نیز بپردازند و این حقیقتی غیر قابل انکار است که زمانی که افراد تحت درمان اختلالات روانی قرار می گیرند می توانند عملکرد بهتری داشته باشند و با تلاش بیشتری به کار خود می پردازند.

بهترین کلینیک های روانشناسی تلاش می کنند تا با در نظر گرفتن تمامی بخش های زندگی افراد به آنها کمک کند تا زندگی آرام تر و بهتری داشته باشند و با راهنمایی های دکتر مشاور از استرسی که ناشی از فشار جامعه است بکاهند.