مشاوره تلفنی همیشه باعث آرامش خاطر افرادی که به کلینیک روانشناسی مراجعه می کنند می باشد. زیرا این افراد اطمینان دارند در صورت عدم توانایی در مراجعه حضوری می توانند از مشاوره غیر حضوری از طریق تلفن یا اینترنت با روانشناس خود در تماس باشند. مدت زمان زیادی از خدمات مشاوره اینترنتی نگذشته است . تکنولوژی این امکان را فراهم آورده تا افراد بتوانند با داشتن اینترنت از مشاوره با ایمو و مشاوره با واتس آپ استفاده نمایند و مشاور روانشناس خود را به صورت تصویری مشاهده کنند.

پیش از این بسیاری از روانشناسان و مشاورانی که درمراکز مشاوره فعالیت می کردند شماره تلفن خود را به بیماران خاصی که نیاز زیادی به در ارتباط بودن با دکتر روانشناس خود داشتند می دادند تا هر لحظه بتوانند از بهترین خدمات مشاوره بهره مند شوند. در بهترین مراکز مشاوره خدمات مشاوره اینترنتی فعال می باشد و تمامی قواعدی که برای یک جلسه مشاوره وجود دارد همچون حفظ حریم شخصی افراد در آن رعایت می شود و کسانی که به دلایلی نمی توانند به مرکزمشاوره مراجعه نمایند و یا زمان حضور در کلینیک مشاوره را ندارند با این روش کمک بزرگی دریافت نموده اند.

معمولا از جمله کسانی که در مراجعه به یک دکتر مشاور نیاز به روانشناس تلفنی را بیشتر احساس می کنند افراد وسواسی ، افرادی که ازاسترس و اضطراب رنج می برند و همچنین کسانی که نیاز برای مشاوره خانوادگی مراجعه کرده اند می باشند. این افراد نیاز دارند تا بدون معطلی با متخصص روانشناس خود صحبت نموده و درباره مشکلی که برایشان پیش آمده صحبت نمایند زیرا فشاری که به روان این افراد می آید معمولا خارج از حیطه تحمل آنهاست.


در کلینیک روانشناسی انتخاب نو این امکان با همراهی مرکز مخابرات نیز فراهم آمده تا افراد از طریق شماره تلفن خاصی به صورت دائمی و 24 ساعته بتوانند با یک مشاور خوب در ارتباط باشند و هزینه جلسه مشاوره آنها بر روی خط تلفن ثابتی که با آن تماس گرفته اند منظور گردد. مرکز مشاوره انتخاب نو با ارائه خدمات ویژه روانشناسی که مشاوره تلفنی و مشاوره تصویری با بهترین روانشناس ، یکی از آنها محسوب می شود، توانسته تا نام خود را در لیست بهترین مراکز مشاوره و مخصوصا بهترین کلینیک روانشناسی شمال تهران ثبت نماید.

کلینیک روانشناسی انتخاب نو نه تنها دارای خط تلفن مجزایی برای کسانی می خواهد از خدمات غیر حضوری استفاده نمایند می باشد، بلکه دارای سیستم برای مشاوره اینترنتی خوب و برنامه های مشاوره با whatsapp ومشاوره با imo  نیز می باشد که افراد می توانند از آن استفاده نمایند.