مشاوره پیش از ازدواج در مرکز مشاوره انتخاب نو چگونه است ؟

مشاوره پیش از ازدواج در مرکز مشاوره انتخاب نو بر تشابهات و تفاوت های فردی و اهداف افراد برای تشکیل زندگی مشترک تمرکز دارد. روانشناس پیش از ازدواج با کمک مصاحبه حضوری و برگزاری تست های روانشناسی و روانسنجی تلاش می کند تا به لایه های شخصیتی افراد نفوذ کرده و آنها را با یکدیگر مطابقت دهد. افزایش میزان مشکلات در زندگی مشترک کلینیک روانشناسی انتخاب نو را بر این داشته تا از بهترین مشاور ازدواج در این رابطه یاری گیرد زیرا حساسیت این مسئله آینده خود و فرزندان یک خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.

با توجه به آمار، که بالاترین میزان طلاق در 5 سال اول زندگی زناشویی نشان می دهد ، استفاده از مشاوره پیش از ازدواج را تبدیل به امری ضروری کرده است. گاهی افرادی که تصمیم به ازدواج می گیرند به صورت هیجانی عمل کرده و تحت تاثیر احساسات و فقط مشورت با دوستان و نزدیکان ملاک هایی را برای همسر آینده خود در نظر می گیرند که از نظر متخصص روانشناس پیش از ازدواج بسیار سطحی و نامعتبر می باشد. این افراد فرصت آرام شدن هیجانات را به خود نداده و به سرعت تصمیم به ازدواج می گیرند بدون آن که به مصائب بعدی آن فکر کنند.

مشاور قبل از ازدواج در مرکز مشاوره چند سوال کلیدی برای افراد مطرح می کند که در آن اهداف فرد از ازدواج ، توقعات از زندگی زناشویی و تعریف افراد از یک زندگی مشترک موفق را بیان می کند . وقتی افراد بتوانند خواسته ها و نیاز های خود را با کمک روانشناس قبل از ازدواج شناسایی نمایند به آگاهی دست پیدا می کنند و می توانند با کمک آن منطق را جایگزین احساسات کرده و با آینده نگری بیشتری تصمیم خود را اتخاذ کنند. روانسنج خوب در مرکز مشاوره انتخاب نو تاثیر زیادی بر رسیدن به این آگاهی و شناخت ایفا می نماید. تست روانشناسی پیش از ازدواج به دقت توسط دکتر روانسنج برسی می گردد و نتیجه آن می تواند ویژگی های روحی و شخصیتی افراد را نمایان کند.یکی از مسائلی که دکتر مشاور پیش از ازدواج به آن توجه ویژه ای دارد رسیدن به بلوغ اجتماعی و مالی در زوجین است . استقلال مالی در افراد راه را بر دخالت خانواده ها و نزدیکان می بندد. زوجی که تصمیم به شروع یک زندگی مشترک می گیرند باید بتوانند به صورت مستقل تصمیم گرفته و عمل کنند و چنانچه دچار مشکل شوند باید به جای کمک گرفتن از نزدیکان که معمولا نظراتی منطبق بر احساسات ارائه می دهند از یک مشاور روانشناس استفاده کنند.

روانشناس قبل ازدواج در بهترین کلینیک های روانشناسی هرگز افراد را مجبور به انجام کاری خلاف میلشان نمی کند و در باره انجام دادن یا ندادن کاری نظر نمی دهد. بهترین مشاور قبل از ازدواج تنها به افرادی که برای مشاوره ازدواج مراجعه کرده اند آگاهی در انتخاب می دهد . این افراد با توجه به اطلاعاتی که از دکتر روانشناس دریافت می کنند می توانند برای زندگی و آینده خود تصمیم بگیرند.