در این مقاله به معرفی بیش فعالی و معرفی مراکز درمان بیش فعالی می‌پردازیم.
 بی شک این روزها یکی از دغدغه های والدین شیوه ی تربیت فرزندانشان است و نیاز است به مشاوران کودک و مراکز تخصصی مراجعه کنید.
 علت درمان به موقع کودک بیش فعال و نوجوان بیش فعال را میدانید؟ بیش‌فعالی به حالتی گفته می‌شود که شاهد آن هستیم که کودک بیش از اندازه به جنب و جوش می پردازد.

شکایت‌های را از جانب والدین برای تحرک بالا و دردسرهایی که برایشان پیش می آید باعث می شود اطرافیان چه والدین، چه در مدارس شاهد رفتارهای تند و پرخاشگرانه باشیم، پس می‌توان نتیجه گرفت که والدین باید بپذیرند بعد از مشاهده  ی نشانه های بیش فعالی در کودک باید به یک دکتر روانشناس کودک بیش فعال مراجعه کنید زیرا بدون شک کودکان بیش فعال رفتار های شبیه کودکان دیگر ندارند پس در نتیجه رفتارهایی که شما با آنها دارید هم باید متفاوت باشد.

 

زیرا اولین نشانه هایی که در نتیجه ی بدرفتاری با کودکان ایجاد می شود ترک تحصیل کودکان است .رفتارهایی که ممکن است برای کودکان بیش فعال پیش بیاید:

 افسردگی در کودک، اختلالات یادگیری، اصولا بیش فعالی در کودکان در نوجوانی تبدیل به اختلال سلوک یا رفتارهای ضد اجتماعی می شود.

سن تشخیص آن توسط پزشک بیش فعالی :

طی تحقیقات بهترین مرکز تخصصی بیش فعالی و پزشک بیش فعالی در نوزادان هم اتفاق می افتد ولی از آنجا که adhd با عدم تمرکز و بی توجهی همراه است در دوران مدرسه بیشتری نمود را دارد و متاسفانه والدین از ۷ سالگی به بعد متوجه می شوند

در صورتی که اگر زودترشناسایی کنند و مورد درمان قرار بگیرند هم می‌توانند از واقعا آن جلوگیری کند و هم در مدرسه کودک آسیب کمتری ببیند.

 زیرا اعتقاد دکتر بیش فعالی و متخصص بیش فعالی این است که والدین در رشد و شخصیت کودک و هموار کردن مسیر درمان کودک بسیار حائز اهمیت هستند پس آگاهی داشتن و کسب مهارت برای رفتاردرست می‌تواند باعث شود چه از لحاظ عاطفی و چه تربیتی را شما ارتقا پیدا کنید.

علائم شایع انواع بیش فعالی:

 می‌توان گفت به طور کلی کودکان بیش فعال حواس‌پرت، بی تاب و بی حوصله و عجول برای انجام دادن تکالیف هستند که می‌توان گفت مشکلات در تمرکز و توجه و فعالیت‌های بیش از حد در طول روز از علائم بارز آن است که این فعالیت بیش از حد به حرکات تکانشی ختم می‌شود.

 توجه داشته باشید جهت درمان بیش فعالی می‌تواند توسط کلینیک تخصصی درمان بیش فعالی و روانشناس بیش فعالی اقدام کنید.

زیرا درمان و روش های مناسب برخورد با کودکان بیش فعال نیازمند پروسه ی درمانی چند وجهی است یعنی علاوه بر درمانهای روانشناختی برای adhd می توانید از نوروفیدبک کم استفاده کنید زیرا نوروفیدبک می‌تواند به جای دارو بر روی توجه و تمرکز کودک تأثیر بسیار زیادی بگذارد. اما گاهی نیاز است کودک شما از دارو درمانی هم توسط روانپزشک بیش فعالی برای بهبود عملکرد و پروسه درمان استفاده کند. بی شک درمان هرچه در سن پایین کودک صورت بگیردتاثیرات مثبت تری را خواهد داشت .

 

 

در مرکز تخصصی بیش فعالی انتخاب نو میتوانید بهترین روانشناس بیش فعالی را از ما بخواهید.

 جهت اطلاع از تیم کودک ما به صفحه اصلی مراجعه کنید.