مراقبت بعد از دکلره کردن مو

سلامت مو بعد از رنگ و دکلره کردن

بسیاری از خانم ها برای زیباتر شدن، تمایل زیادی به تغییر دادن رنگ موهای شان دارند . تغییر مداوم رنگ موها و به خصوص دکلره کردن موها، آسیب جدی به ریشه موها رسانده و باعث ریزش مو، کاهش رشد موها ، کاهش ضخامت موها و کم پشت به نظر رسیدن موها می شود.

برای جلوگیری از آسیب دیدن موها بهتر است کمتر از مواد شیمیایی برای تغییر رنگ موها استفاده کنیم و در صورت رنگ کردن یا دکلره موها ، از موهای دکلره شده خود مراقبت نمایید.

در این مقاله قصد داریم درباره سلامت مو بعد از دکلره کردن را شرح دهیم و پاسخگوی تعدادی از سوالات متداول شما باشیم. اما با این وجود،در صورت کسب اطلاعات بیشتر،یک مشاوره رایگان از متخصصین فروشگاه اینترنتی آیریک تجهیز ترتیب دهید. ما خوشحال می شویم به هر سوالی که دارید پاسخ دهیم و به شما کمک کنیم بهترین خرید محصولات مراقبت از مو در لاین موهای رنگ شده و دکلره کرده را انتخاب نمایید و همچنین می توانید نحوه انتخاب بهترین شامپو هم مطالعه فرمایید.

عملکرد دکلره بر روی مو چگونه است؟

به طور خلاصه، موهای شما رنگشان را از ملانین می گیرند (همانطور که برای پوست و چشم ها نیز صدق می کند) دو نوع ملانین وجود دارد: فاعوملانین و اوملانیت، اما کیفیت پیگمنت های رنگ های مختلف باهم تفاوت دارند.

وقتی دکلره به مو اعمال می شود، واکنش شیمیایی برگشت ناپذیر (اکسیداسیون) اتفاق می افتد که منجر به روشن شدن رنگ مو می شود.

به طور دقیق تر، پراکسید هیدروژن، پوست مو را نرم می کند، به سمت میله مو حرکت می کند و با پودر موی طبیعی (رنگدانه) بوسیله اکسیداسیون واکنش می دهد، که آن ها را به اجزایی تقسیم می کند که از میان موهای شما شسته می شوند.

دکلره کردن و رنگ مو

روش های مراقبت از موهای دکلره شده :

·       استفاده از شامپو مناسب

رنگ مو، مو ها را زبر و خشک می کند . زمانی که موهای خود را دکلره یا رنگ کرده اید ، از شامپو های مخصوص موهای رنگ شده که دارای ترکیبات نرم کننده ، ویتامین ها و تقویت کننده های مو هستند استفاده نمایید . شستن موها با این شامپو ها سبب ترمیم ریشه های آسیب دیده می شود.

بعد از رنگ یا دکلره 2 روز موهای خود را با آب و بدون شامپو و در انتها با نرم کننده بشویید. بعد از دو روز موها را یک هفته با شامپو بچه بشویید و از هفته دوم از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

·       اجتناب از شستشوی موها با آب داغ

شستشوی موها با آب داغ سبب ریزش مو و خشک شدن آن ها می شود. پس موهایتان را با آب گرم نشویید و با آب ولرم آبکشی کنید.

·       پرهیز از قرار گرفتن مقابل نور مستقیم آفتاب

قرار گرفتن زیر آفتاب موجب جذب ویتامین دی می شود اما برای مو مضر است و اسیب جدی به موها، خشک شدن و ضعیف دن تار موها می شود . قبل از قرارگیری زیر آفتاب به موهیتان روغن زیتون طبیعی بزنید تا نور مستقیم افتاب به موهایتان اسیب نزند.

·       دقت در انتخاب استخر

موهای رنگ شده به کلر موجود در آب حساس هستند. در صورت تمایل به استخر رفتن، استخر هایی بروید که از کلر خیلی زیاد استفاده نمی کنند و یا از کلاه های مخصوص استفاده نمایید تا موهایتان خیس نشود.

·       آب رسانی موهایتان با مرطوب کننده

موهای رنگ شده دچار خشکی مفرط هستند و زبر می شوند پس باید مرطوب و آب رسانی شوند . بعد از حمام برای مرطوب کردن موهایتان ، موها را از ریشه با کرم های مخصوص مرطوب نمایید و ساقه ها و تارهای مو را هم کرم بزنید و با کلاه چند دقیقه سرتان و موها را بپوشانید تا موها مرطوب شود.

·       استفاده از ماسک کره

برای تقویت موهای وز شده آن ها را به کره آغشته نمایید بدین صورت که مقداری کره آب شده را به موها زده و موها را با استفاده از کلاه مخصوص به مدت نیم ساعت بپوشانید و در آخر موها را با شامپو و آب ولرم شسته و آبکشی کنید.

·       استفاده نکردن زیاد از سشوار

اگر موهای شما دکلره است هیچگاه موها را با دمای سشوار کامل خشک نکنید بلکه اجازه دهید مقداری رطوبت روی موهایتان بماند.

·       صاف یا فر نکردن موهای دکلره شده

موهای رنگ شده که خشک و شکننده هستند و فر کردن یا صاف کردن آنها به دلیل وجود مواد شیمیایی فر کننده ها و صاف کننده ها باعث شکنندگی بیشتر و خشکی مفرط آنها میشود .اگر تمایل زیادی به فرکردن یا صاف کردن موها دارید ، از ماسک های تقویت کننده و شامپو های مخصوص استفاده کنید.

·       استفاده از رنگ موی مناسب و مرغوب

چندین بار رنگ کردن مو آسیب جدی به ریشه های مو زده و آنها را از بین ببرد پس قبل از رنگ کردن جنس موهای خود را بشناسید و رنگ موی مناسب آن را پیدا کنید تا از رنگ کردن دوباره موها جلوگیری کنید.

استفاده از نوع رنگ و مارک آن فقط و فقط به نوع موهای شما بستگی دارد . گاهی یک رنگ موی ارزان آسیب کمتری به موها رسانده و موها را زیباتر می کند اما اغلب رنگ موهای گرانتر با داشتن ترکیبات ویتامینه بهتری برای موها مفید تر و کم خطر تر هستند.

·       قبل از رنگ کردن دوباره موها آن را نشویید

موهای چرب و کثیف رنگ مو را بهتر جذب کرده و سبب زودتر رنگ شدن موها می شود . پس قبل از رنگ کردن موها به هیچ وجه آنها را با شامپو و پاک کننده ها نشویید.

·       شانه نزدن موهای خیس

موهای رنگ شده پایه و ریشه ضعیفتری دارند پس زمان حمام کردن و بعد از حمام زمانی که موها خیس است ، موها را شانه نکنید زیرا شانه کردن موهای خیس موجب ریزش بیشتر آنها میشود.

بهترین زمان برای شانه کردن موها چه موهای بدون رنگ و چه موهای رنگ شده زمانی است که موها رطوبت اندکی دارند. شانه زدن موهای خشک نیز سبب آسیب به موها می شود.

·       شنا نکردن در آب دریا

آب دریا دارای نمک محلول است ، نمک موجود در آب دریا سبب آسیب جدی به موها و ریشه های آن و خشکی موها میشود. هنگام شنا موهایتان را با نرم کننده ها و روغن های طبیعی چرب نگه دارید و بعد از شنا موهایتان را با آب سرد آبکشی کنید.

·       رنگ یا دکلره کردن مجدد موهای آسیب دیده

رنگ کردن مکرر موها سبب موخوره می شود، قبل از انجام دوباره رنگ کردن موها انتهای مو را کوتاه کنید. انجام ندادن این کار سبب سرایت آسیب از قسمت پایین موها به قسمتهای بالاتر می شود.

·       تست رنگ مو قبل از رنگ کردن کامل موها

قبل از رنگ یا دکلره کردن کامل موهای خود، روی بخش کوچکی از موهایتان رنگ مو را بگذارید تا دریابید آیا این رنگ مو اصلا روی موهایتان می نشیند زیرا برخی موها نسبت به رنگ موهای خاص مقاوم بوده و تغییرات اندکی می دهند.

استفاده از روغن گیاهی در مراقبت از موهای رنگ شده

·      استفاده از روغن های گیاهی

v    روغن زیتون

چند قطره روغن زیتون می‌تواند تأثیر شگفت انگیزی در تقویت موی سر و زنده کردن موهای شما داشته باشد. هر بار چند قطره روغن زیتون را با نوک انگشت به انتهای موهای خود بزنید.

v    روغن نارگیل

روغن نارگیل نقش بسیار مؤثر و مهمی در حفظ رطوبت موها داشته و مانع از دست رفتن پروتئین مو در اثر دکلره می‌شود. این روغن را می‌توانید روی بخش‌های خشک و وز انتهای موهای خود استفاده کنید.

قبل از استفاده، کمی از روغن نارگیل را کف دست‌تان بریزید و دست‌های خود را به هم بمالید تا روغن گرم شود و سپس از آن استفاده کنید.

v    روغن آرگان

روغن آرگان غنی از آنتی اکسیدان‌هاست و به همین دلیل تأثیر زیادی در حفاظت از موها در برابر آسیب‌های محیطی دارد.

چند قطره از روغن آرگان را روی کف دست‌هایتان بریزید و آن ها را به هم بمالید تا روغن کمی گرم شود؛ سپس آن را به نوک موهای خود بمالید. روغن آرگان رطوبت موها را حفظ کرده و آن‌ها را درخشان‌ می‌کند.

v    روغن بادام

روغن بادام علاوه بر ویتامین E، سرشار از پروتئین‌هایی است که جذب موهای شما شده و تارهای آن را قوی‌ می‌کند.  پس از دکلره کردن موهای دکلره شده دچار شکاف‌هایی می‌شود که آن‌ها را مستعد شکستن خواهد کرد، روغن بادام این شکاف‌ها را پُر کرده و در نتیجه مانع شکستن موها می‌شود.

هر روز قبل از بیرون رفتن از خانه، چند قطره روغن بادام را به انتهای موهای خود بزنید. علاوه بر این می‌توانید از روغن بادام به عنوان یکی از ترکیبات ماسک نرم‌کننده عمیق موهای خود نیز استفاده کنید.

امتحان کردن ماسک موی خانگی

یکی دیگر از راه ‌های تقویت مو بعد از دکلره استفاده از ماسک مو است. ماسک موی حاوی ترکیبات مرطوب کننده مانند آووکادو، عسل و سفیده تخم مرغ می‌تواند نرمی و حالت ارتجاعی را به موهای شما بازگرداند.

با استفاده از یک سری از مواد ساده موجود در آشپزخانه خود، می‌توانید ماسک موهای رنگ شده خانگی تهیه کرده و دو تا سه بار در هفته از آن استفاده کنید تا وضعیت موهای شما بهتر شود.

برای مشاهده و کسب اطلاعات از برندهای معتبر و مختلف و همچنین استعلام قیمت محصولات مراقبت از مو می توانید به سایت ما به آدرس www.irictajhiz.com مراجعه نمایید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.