مشاوره شغلی یکی از برترین خدماتی است که در یک مرکز مشاوره خوب ارائه می شود. انتخاب افراد بر اساس توانایی ها و استعداد هایشان ، کسب درآمد و انتخاب شغل مناسب با درآمد خوب امروزه یکی از دغدغه های بسیاری از افراد است که به کلینیک های روانشناسی مراجعه می کنند.
معمولا افراد اطلاعی از مشاوره شغلی و نحوه آن و کمکی که می تواند به هدفدار کردن زندگی کند، ندارند.
یک مشاور روانشناس با کمک یافتن توانایی ها و مهارت های افراد می تواند یاری رسان کسانی باشد که در حال انتخاب رشته تحصیلی مناسب ، شغل مناسب یا یافتن فردی که برای پست خاصی نیازمند ویژگی های قابل توجهی باشد، می باشند. افراد معمولا برای یافتن شغل مناسب و کسب درآمد بیشتر ، نیازمند دانستن مهارتها و خصوصیات منحصر به فردی هستند که یک روانشناس حرفه ای می تواند کمک کند تا این توانایی را افراد به ظهور برسانند.
بسیاری از افراد شغل خانوادگی خود را بدون علاقه و استعداد خاصی ادامه می دهند و پس از سالها با خستگی و انواع فشارهای روانی مجبور به مراجعه به یک مشاور می شوند. این در حالی است که خیلی از افراد از استعداد خود در زمینه های بسیار مناسب و درآمد زا اطلاعی ندارند.
نیازهای مالی معمولا تحقیق و تفکر یا توجه به داشتن علاقه و استعداد را در افراد از بین می برد، و این در حالی است که در صورت انتخاب شغل مناسببه کمک دکتر روانشناس ،چه بسا افراد بتوانند درآمد بیشتری کسب کرده و با رشد و پیشرفت بیشتر ، از زندگی و کار خود احساس رضایت عمیق تری کنند.

مشاوره شغلی نه تنها برای یافتن شغلی که مناسب با روحیه افراد باشد کارآمد است بلکه روانشناس انتخاب شغل به بسیاری از صاحبان مشاغل، مدیران و صاحبان صنعت نیز می تواند یاری رسان باشد.
معمولا برای بالا رفتن کیفیت خدمات ، داشتن استعداد و توانایی ذهنی خلاقانه در حیطه شغلی مناسب ، بسیار تاثیر گذار است مشاوره در این زمینه نیز می توانند کمک مناسبی به صاحبان مشاغل باشند تا با راهنمایی مناسب بر اساس آیتم های روز دنیا بهترین انتخاب را از بین افرادی که متقاضی شغل هستند، داشته باشند و باعث رشد و پیشرفت شوند.
روانشناسی و مشاوره به ایجاد فضای مناسب و تامین نیاز شغلی جامعه توجه ویژه ای دارند و می توانند راهنمای خوبی برای بهره برداری مناسب تری به افراد باشند.
استفاده بهینه از افراد در مکان های مناسب قطعا نیاز به توجه ویژه مدیران و کارآفرین ها دارد که در صورت مراجعه به یک کلینیک مشاوره خوب و انتخاب یک روانشناس مناسب می توان انتخاب نیروی کاری در جایگاه مناسب را رضایتمندتر نمود و از منابع مالی به بهترین شکل در مکان مناسب استفاده کرد. که نه تنها انجام این کار به برای افراد سرمایه گذار به صرفه است بلکه در ارائه خدمات به کارکنان و افزایش سطح زندگی آنها نیز بسیار کارایی دارد.

در جامعه امروزی استفاده از مشاوره و کلینیک های روانشناسی برای رفع مشکلات ، افزایش زیادی کرده است.روانشناسی فردی ، مشاور تحصیلی ، مشاوره ازدواج ، روانکاوی ، همگی برای افراد جامعه امروز اشنا هستند، ولی با این همه هنوز افراد درباره مشاوره شغلی اطلاعات بالایی ندارند و با این که یکی از شاخه های مهم در دوره های روانشناسی ، روانشناسی صنعتی می باشد که نشان می دهد، روانشناسی حتی وارد حیطه خشک جوامع صنعتی نیز شده است.
بنابر این می توان نتیجه گرفت همواره برای انتخاب بهتر استفاده از یک کلینیک روانشناسی خوب در همه زمینه ها می تواند حلال مشکلات باشد