شناخت یک ازدواج موفق و  حفظ زندگی مشترک که اصولا توسط مشاوره ازدواج در مراکز مشاوره ازدواج و بهترین مشاور ازدواج  صورت می گیرد شما را هم نسبت به یک زندگی سالم و موفق آگاه می کند و هم شما را با عشق هایی ویرانگر آشنا می کند.
طبق آمار مرکز مشاوره ازدواج ، جوانان کشور ما سطح آگاهی و مطالعه ی پایینی دارند که اکثرا وقتی به مشکل می خورند به مشاور روانشناس ازدواج و یا یک مشاور ازدواج خوب مراجعه می کنند.

اگر شما هم جزء همین دسته از افراد هستید توصیه ما به شما عزیزان این است که علاوه بر مشاوره قبل از ازدواج به مشکلات فردی خود بپردازید و اطالات خود را نسبت به شناخت دنیای خود و جنس مخالف بالا ببرید تا بتوانید تفاوت های همدیگر را درک کنید. 

حال قصد داریم شما را با چند مورد از دوست داشتن های پر از خطا و ویرانگر آشنا کنیم :

چه عواملی باعث بیماری شخصیتی در افراد می شود ؟

می توان گفت به طور قطعی هنوز موردی را نمی توان عنوان کرد ولی چند عامل مثل ژنتیک ، بیولوژیک ، عوامل اجتماعی و روان شناختی را می توان برای اختلال شخصیت مورد بررسی قرار داد.

توجه داشته باشید ما در معقوله ی انتخاب نامزد و همسر به دنبال علت و درک و درمان نیستیم بلکه بک متخصص باید بررسی کند چه کار باید بکنید و چرایی این را جست و جو کنید چرا این فرد برای شما در حال حاضر آنقدر مهم شده است .سعی یک روانشناس ازدواج یا دکتر روانشناسی که در بهترین مراکز مشاوره ازدواج مشغول فعالیت هستند این است که بتوانند کاری بکنند که شما باوقار از ارتباط های پر خطر و بی فایده بیرون بیایید توجه داشته باشید وقتی دکتر روانشناس به تشخیص اختلال شخصیت می رسد به شما توصیه نمی کند ارتباط خود را بسازید و در آن بمانید اما اگر خودتان اسرار بر ماندن بکنید باید بپرهیزید راه ناهمواری را پیش خواهید داشت

افرادی که دچار مشکلات شخصیتی هستند در برخوردهای اولیه ممکن است بسیار معقول ، جذاب و سنجیده به نظر برسند.اما به مرور زمان شما متفاوت بودن آنان را در رفتار ، احساسات و دردگاه های آنان متوجه می شوید و علاوه بر آن فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی علاوه بر مشکلات روانی در اجتماع و مسائل شغلی و روابط بین فردی بسیار دچار مشکل می شوند . به طور مثال افرادی که در حیطه ی شخصیت ضد اجتماعی قرار می گیرند احتمال بیشتری وجود دارد که به سمت مواد و الکل کشیده شوند.یا افرادی که شخصیت مرزی دارند احتمال افسردگی در آنان زیاد است و اگر با فردی که دچار پارانوئید است نامزد کنید قطعا در مکان های اجتماعی و شغلی همیشه شاهد یک درگیری و عصبانیت خواهید بود زیرا بسیار شکاک هستند و همیشه یک برداشت اشتباه نسبت به مسائل عادی دارند.

نکته ی مهم :

اگر در رابطه ای پرخطر هستید به ما اعتماد کنید و سریعا از یک مشاور ازدواج و یا روانشناس ازدواج و بالینی کمک بگیرید .زیرا قطعا در آینده با دردسرهای بیشتری نیز روبه رو خواهید شد زیرا امید به تغییر ضعیف است.

چرا بر یک روانشناس ازدواج تاکید می کنیم ی یک روانشناس بالینی زیرا آنان به راحتی می توانند با توجه به تجربه ی بالایی که ار آنالیز زوج ها داشته اند شما را راهنمایی کنند.

قبل از پذیرش اینکه فردی که شما را بارها و بارها دچار آسیب روحی کرده است ، روانشناس شما را به پذیرش این می رساند که چرا شما جذب هم چنین مرد یا زنی شده اید و همچنان اسرار دارید به رابطه ادامه دهید. 

در این مواقع چند سوال از شما پرسیده می شود که هر کدام جدا به صورت گسترده بررسی خواهند شد.

1 آیا جنبه ای از ظاهر یا رفتار شریک شما به حدی شما را جذب کرده که هیچ کدام از علائم و نشانه های بن بست را ندیدید ؟

2 آیا وجه مشترک یا ویژگی مشترکی را بین یکی از اعضای والدین شما دیده می شود ؟

3 آیا ویژگی در آن فرد هست که شما حسرت داشتن آن را داشته باشید ؟

4 آیا در گذشته مراقبت و نجات همچین فردی به شما محول شده بوده ؟

5 آیا از اینکه رها کنید و صحنه را ترک کنید احساس گناه می کنید ؟

و چندین سوال دیگر که توسط درمانگر به صورت کامل از فرد پرسیده می شود

بی شک پاسخ به این سوال ها سخت است و نیاز است بتوانید با صداقت کامل و طی جلسات به آنان پاسخ دهید و در طی همین پرسش و پاسخ ها  به رفتارهای خودتان نیز پی می برید

در ادامه ی مقالات بعدی با شما همراه هستیم

در رابطه با روابط پرخطر ، 9 دلیل اصلی برای جذب شدن به افراد دارای مشکل شخصیت و در آخر راهکارهای آن.....

توجه داشته باشید در مرکز مشاوره ازدواج انتخاب نو ما از بهترین مشاوران ازدواج و بهترین مرکز مشاوره ازدواج بروز ترین تکنیک ها و روش های درمانی را به صورت کاملا تخصصی در خدمت شما عزیزان می گذاریم