حساسیت موضوع خانواده و تاثیراتی که در آینده افراد دارد باعث شده تا مشاوره خانواده جایگاه ویژه ای در اجتماع بیابد. مشاوره خانواده در کلینیک روانشناسی انتخاب نو با بهترین مشاوران روانشناسی ارائه می گردد . آقای دکتر محمدرضا تابع جماعت و خانم دکتر نسرین باقری از اساتید قدیمی و با تجربه ای می باشند که در مرکز مشاوره انتخاب نو به ارائه مشاوره خانواده خوب می پردازند و توتنسته اند نام این کلینیک روانشناسی را به عنوان یکی از بهترین کلینیک های روانشناسی شرق تهران ثبت نمایند.

تفاوت مشاوره فردی در مرکز مشاوره انتخاب نو با مشاوره خانواده در نیاز افراد نهفته است . کسی که برای مشاوره فردی به مرکز مشاوره مراجعه می کند از مشکلات و اختلالات نهادینه در خود رنج می برد و روانشناس توجهات خود را بر مسائل درونی فرد متمرکز می دارد و تلاش می کند تا با یافتن روزنه های روحی افراد به آنها کمک کنند. اما مشاور خانواده خوب به مسائل خانوادگی و پیرامون افراد توجه داد . خانواده درمانی بر تعاملات خانوادگی و روابط بین فردی در خانواده توجه دارد. بهترین روانشناس خانواده برای تاثیر گذاری بیشتر خانواده درمانی خوب پیشنهاد می کند تا تمامی خانواده در جلسات گروهی شرکت نمایند اما این به آن معنا نیست که حضور و تغییر یکی از افراد در حل مشکلات خانوادگی بی تاثیر می باشد.

بهترین مشاور خانواده بر این اعتقاد است که تاثیر تغییر یکی از افراد خانواده به صورت مستمر در رفتار دیگر اعضاء خانواده بسیار مشهود می باشد زیرا روند روزمره خانواده توسط یکی از اعضاء شکسته و بقیه خود را مجبور به تغییر می بینند . هر چند ایجاد تغییرات نیازمند پی گیری مداوم و انجام تمرینات دکتر روانشناس خانواده می باشد ، اما نتیجه این امر برای افراد رضایت بخش خواهد بود. از مسائلی که افراد برای آن نیاز به مراجعه نزد یک دکتر مشاور خانواده دارند را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود.

راه های پایان دادن به دعوا های خانوادگی

-         مشکلات بین زوجین که شامل عدم هماهنگی و انطباق و اختلاف نظرات می گردد. مشاور خانواده خوب اختلاف در خانواده ها را امری طبیعی و نشان سلامت خانواده می داند به شرط آن که در زمان مناسب و با راه حل صحیح با آن بر خورد شود و مشکلات تبدیل به بحران برای خانواده نگردد. یکی از مسائلی که در بهترین مشاوره خانواده مد نظر قرار می گیرد جایگاه اعضاء در خانواده می باشد. جا به جایی جایگاه زن و مرد یکی از موضوعات بسیار با اهمیتی می باشد که خانواده ها باید به آن توجه نمایند و نسبت به حل آن اقدام کنند.

-         مسائل و مشکلات فرزندان در خانواده معمولا از مهمترین مسائلی می باشد که افراد برای گرفتن راهنمایی درباره آن به یک مرکز مشاوره خوب مراجعه می کنند. مشکلات مربوط به بلوغ ، بحران های عاطفی و روابط با والدین از مواردی می باشد که مشاور خانواده به آن توجه می نمایند. متخصص مشاور خانواده به والدین پیشنهاد می کنند تا همبستگی و محبت خود را حتما به فرزندان نشان دهند زیرا بدین گونه فرزندان از مدیریت محکم و قابلیت های فردی با اعتماد به نفس بر خوردار می گردند.

مراجعه به یک مشاور خوب در کلینیک روانشناسی حرفه ای می تواند افراد را از پشیمانی و آسیب های جدی در خانواده و اجتماع نجات دهد.