درمان نوروفیدبک یک نوع بیوفیدبک است که به عنوان یک سیستم پاداش برای مغز برای بازگرداندن الگو های امواج مغزی افراد به طیف وسیعی از عملکرد عمل می کند. روش درمان نوروفیدبک توسط دکتر نوروفیدبک در مرکز مشاوره انتخاب نو در جهت بهبود نشانه های بیماری ناخواسته افراد کار می کند. چندین روش ارائه بازخورد برای امواج مغزی فرد وجود دارد که این ممکن است یک بازی یا پازل، تماشای یک ویدیو باشد.


نوروفیدبک چگونه کار می کند ؟

نوروفیدبک در مرکز نوروفیدبک توسط متخصص نوروفیدبک با تماشای یک فیلم قابل اجرا می باشد. و با سنسور هایی که به سر متصل هستند سرعت امواج مغزی مشخص می شود و سرعت امواج مغزی فرد را به مقدار مطلوب ترغیب می کند همانطور که مغز به محرک ها پاسخ می دهد، بازخورد نمایش داده می شود که چگونه محرک ها باعث قطع، تغییر یا افزایش فعالیت مغز می شوند.در طول برنامه تمرینی در کلینیک نوروفیبک توسط روانشناس نوروفیدبک ، مغز افراد ممکن است از این بازخورد یاد بگیرد و تغییرات ساختاری پایدار در مغز اتفاق بیفتد، به این معنا که مغز بتواند به طور مداوم در محدوده خارج از محیط آموزشی و علائم فرد را تسکین دهد.

چه بیماری هایی با نوروفیدبک درمان می شود ؟

 نوروفیدبک در مرکز تخصصی مشاوره برای درمان اختلال ADHD موثر است . نوروفیدبک برای درمان بسیاری از بیماری های دیگر مانند: اختلالات استرس، اضطراب، حملات هراس، اوتیسم، افسردگی، سردرد، میگرن و مشکلات خواب انجام می شود .

 

 

تاثیر نوروفیدبک در کودکان و نوجوانان

 درمان نوروفیدبک در زمینه ی کودک و نوجوان در مرکز تخصصی مشاوره انتخاب نو می تواند سودمند باشد. مشاور نوروفیدبک در افراد به مبانی یادگیری می پردازد و تلاش است که یک مغز متوازن و سازمان یافته بتواند به راحتی اطلاعات را پردازش و به یاد بیاورد. روانشناس کودک و نوجوان با همراهی  روانشناس نوروفیدبک در بهبود عملکرد ذهنی و توانایی پرداخت توجه می پردازد که این به معنی یادگیری بهتر است. کاهش استرس، نتایج آزمایش بهتر را فراهم می کند، و آرامش در  مسائل عاطفی و رفتاری، تعاملات اجتماعی را در کودکان و نوجوانان بهبود می بخشد.

 نوروفیدبک به ویژه برای کودکان مفید است. به عقیده دکتر روان شناس  مزایای قابل توجهی را در هنگام کار با مغزهای جوان و انعطاف پذیر مشاهده شده است قبل از اینکه عادت ها همیشگی شوند قبل از بزرگسالی فرصت منسب برای درمان خواهد بود. نوروفیدبک در کلینیک تخصصی روانشناسی برای عملکرد تحصیلی، مهارت های اجتماعی، کمبود توجه یا بیش فعالی؛ می تواند به کودکان کمک کند تا به طور کامل رشد کنند و به بهترین شکل خود دست یابند.