مرکز مشاوره شغلی به یکی از مهمترین شاخه های روانشناسی ، یعنی مسائل مربوط به شغل مناسب می پردازد. مشاوره شغلی در زمینه ای مختلف به کمک مدیران و صاحبان مشاغل و کسانی که به دنیال شغل مناسب هستند و یا می خواهند تغییراتی در شغل خود ایجاد کنند ، آمده . کلینیک روانشناسی انتخاب نو از بهترین مشاور شغلی در این مرکز مشاوره استفاده کرده تا در حل کردن یکی از بزرگ ترین دغدغه های زندگی افراد آنها را یاری کند.

مشاوره شغلی خود در بخش های مختلفی به افراد کمک می کند. در این مطلب توانسته ایم تا بخشی از آن را به اشتراک گذاریم.

انتخاب شغل مناسب : یکی از مشکلات محصلان معمولا انتخاب رشته مناسبی می باشد که هم شغل مناسب در آن باشد و هم با علاقه و استعداد آنها متناسب باشد . روانشناس از آن جایی که شغل افراد یکی از مهمترین بخش زندگی هر کسی را تشکیل می دهد تلاش می کند تا با جمع آوری اطلاعات صحیح از مراجع به او کمک کند تا در بین موقعیت هایی که وجود دارد بهترین انتخاب را انجام دهند. در کلینیک روانشناسی یک روانشناس مشاوره خوب تلاش می کند تا اطلاعات کاملی درباره استعداد ها و توانایی های افراد همچنین حساسیت های روحی و روانی آنها جمع آوری کرده تا با کمک آن بهترین شغل را برای فرد بیابند. در مرحله بعدی بهترین روانشناس سعی می کند تا اطلاعات مناسبی درباره شغل های مختلفی که فرد با توجه به نیاز روحی خود می تواند انتخاب کند ، به فرد ارائه دهد . بررسی ویژگی شغل های مختلف و میزان درآمد و برسی شرایط فرد با شغل مورد نظر یکی از دیگر کارهایی می باشد که متخصص روانشناس انتجاب می دهد.


رفع نارضایتی شغلی در افراد : یکی از دلایلی که افراد به متخصص مشاور شغلی مراجعه می کنند نارضایتی شغلی و احساس گیر کردن در شرایطی می باشد که مطابق میلشان نیست. دکتر روانشناس به فرد این فرصت را می دهد تا تمام دلایل نارضایتی خود را بیان کرده و از فشار اولیه رهایی یابد سپس با کمک فرد به برسی بخش های مختلف شغل فرد می پردازد. و تلاش می کند تا چنانچه فرد امکان تغییر شغل خود را ندارد با جابه جا کردن وجه های کاری و یا تغییر دیدگاه فرد نسبت به شغل خود و جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی به رفع نارضایتی فرد کمک کنند.

کمک به صاحبان مشاغل برای انتخاب افراد مناسب برای موقعیت های خاص : یکی از مهمترین دلایلی که مدیران به روانشناس شغلی در مراکز مشاوره مراجعه می کنند نیاز آنها برای انتخاب افراد مناسب با روحیات خاص در پست های مهم و خاص در شرکت یا کارخانه ها می باشد. گاهی برخی از صاحبان مشاغل نیاز دارند تا کارکنان آنها به اطلاعات روانشناسی مجهز باشند . در بهترین مراکز مشاوره از جمله مرکز مشاوره انتخاب نو این امکان برای این افراد ایجاد شده تا بتوانند از کارگاه های روانشناسی که نیاز آنها را برطرف می کند شرکت نموده و از اطلاعات لازم بهره مند شوند.