مشاوره کودک آنلاین برای کسانی که مشکل رفت و آمد به مرکز مشاوره کودک را دارند انتخاب بسیار مناسبی می باشد. کلینیک روانشناسی انتخاب نواین امکان را برای مراجعین خود فراهم کرده تا از طریق برنامه های آنلاین بتوانند با مشاور کودک در ارتباط باشند. مشاوره کودک آنلاین در کلینیک روانشناسی انتخاب نواز طریق برنامه های ایمو و واتس آپ امکان پذیر است . گاهی مراجعین در شهرستانهایی زندگی می کنند که مراجعه به کلینیک های روانشناسی کودک برایشان امکان پذیر نمی باشد. این والدین با استفاده از شماره های تماس مرکز مشاوره انتخاب نو می توانند با بهترین مشاوران کودک در ارتباط باشند.

نشانه های نیاز کودک به مشاوره کودک

اضطراب و نگرانی : اضطراب و نگرانی در کودکان به شکل های گوناگون خود را نشان می دهد . در سنین پایین روانشناس کودک بیشتر این نگرانی را در عدم حضور والدین مشاهده می کنند اما در دوره های سنی بالا تر نگرانی برای سلامت و حیات والدین بیشتر باعث اضطراب در کودکان است . برای کنترل اضطراب و نگرانی در کودکان و تبدیل نشدن آن به واکنش های جسمانی بهتر است حتما والدین به یک دکتر روانشناس کودک در یک کلینیک روانشناسی خوب مراجعه نمایند.


خشونت : یکی از رفتاری که در کودکان حتما باید مورد توجه والدین باشد خشونت های رفتاری و کلامی در کودکان است . گاهی کودکان همواره نسبت به هم بازی های خود و حتی والدین خود رفتار های خشونت آمیز از خود بروز می دهند و حتی این خشونت به پرتاب کردن اسباب بازی ها و لوازم خود نیز می انجامد . بهترین مشاور کودک این رفتار را نشانه های فشار روانی خاصی به کودک می دانند که باید با توجه متخصص روانشناس کودک مورد درمان قرار گیرد.

انزوا و گوشه گیری : کودکان معمولا تمایل به گذراندن وقت با همسالان و همکلاسیان خود دارند . عدم تمایل به گذراندن وقت با خانواده و دوستان در کودکان نیاز به توجه و مراجعه به یک مرکز مشاوره کودک و مشاوره کودک دارد. باید توجه داشت واکنش مقطعی مد نظر این مطلب نمی باشد و بیشتر رفتار دائمی مورد نظر است . کودکانی که بازی با اجسام بی جان را به جای بازی کردن با همسالان ترجیح می دهند احتمال وجود اختلالات روانی زیادی را دارند.

عدم تمرکز و یادگیری : یکی از شایع ترین مشکلات بین کودکان عدم توانایی در تمرکز یا عدم توانایی در یادگیری می باشد که این دو مورد به یکدیگر مربوط می باشد . چنانچه پیروی کردن از قواعد آموزش داده شده برای کودک سخت می باشد و کودک در انجام تکالیف خود نیاز به مدت زمان زیادی به علت عدم توانایی در تمرکزدارد بهتر است والدین حتما از کمک یک متخصص مشاور کودک در کلینیک روانشناسی کودک بهره مند شوند.