ازدواج و رابطه عاطفی مقوله ای بسیار حساس است زیرا که انتخاب فردی مناسب شما بسیار اهمیت دارد و روی آینده ی شما تاثیر بزرگی دارد  برای این که بتوانید مردی مناسب خودتان پیدا کنید باید برخی از اصول را در نظر داشته باشید که یکی از آن ها تعیین ملاک ها و معیار هایی است که از مرد ایده التان می خواهید و در واقع به خصوصیاتی که می خواهید آگاهی کامل داشته باشید و بر اساس آن ها فرد مناسب را پیدا کنید.  مشاوره ازدواج تعیین ملاک ها و معیار ها را بسیار مهم تلقی می کند. موارد دیگری نیز می تواند کمک کننده باشد که در ادامه ذکر می کنیم.

برای هر موقعیت ظاهر مناسب با آن موقعیت داشته باشید.

وقتی تصمیم گرفتید که با چه نوع مردی می خواهید ازدواج کنید این را بدلنید که مرد ها نسبت به رویکردشان به زندگی، دنیا و به ویژه زنان ظاهر نگر هستند به همین دلیل به ظاهرتان اهمیت بدهید . ولی فراموش نکنید که شخصیت و زیبایی درونتان بسیار مهم تر از ظاهرتان است. اما تا اولین مانع را پشت سر نگذارید که همان تاثیر بصری اولیه است که در نخستین برخورد روی او می گذارید ، حتی فرصت پیدا نمی کنید تا آن چه واقعا در درونتان است را به مرد دلخواه تان نشان دهید. نود و پنج درصد تاثیر اولیه که می گذارید در لباس و آراستگی تان نهفته است. طبق بررسی مشاور روانشناس افراد در همان سی ثانیه ی اول ملاقات قضاوتشان را راجه به دیگران می کنند. پس از آن برای توجیه برداشت اولیه خود ، به دنبال شواهدی برای تایید قضاوت شان در رفتار و کردار او می گردند. هر چه بهتر به نظر بیایید، احساس بهتری خواهید داشت و شاد تر و مطمئن تر خواهید بود. 

در جای مناسب جست و جو کنید. 

یکی از مهم ترین قانون های زندگی قانون احتمالات است. این قانون می گوید که احتمال وقوع هر چیزی وجود دارد. احتمال این که با مرد دلخواهتان آشنا شوید و ازدواج کنید متغیر است و بستگی به کارهایی دارد که انجام می دهید تا این شانس را افزایش دهید. که شما شخص مناسب در زمان مناسب باشید که در شرایط مناسب با فرد مناسب آشنا می شوید.  یکی از کلید های بزرگ موفقیت در عشق و روابط از دیدکاه مرکز مشاوره این است که با افزایش دادن احتمالات شانس پیدا کردن رابطه ی مناسب را بالا ببرید. برای انجام دادن این کار، تعداد دفعات حضورتان در مکان هایی را افزایش بدهید که مرد ایده آل تان هم ممکن است آن جا باشد. با برداشتن این قدم ها تا حد خوبی می دانید که به دنبال چه مردی هستید و وقتی در رابطه ایده التان باشید، چه احساسی خواهید داشت. 

در خودتان سطح بالایی از خود باوری و اعتماد به نفس را ایجاد کنید.

مشاوره ازدواج بیان می کند که هر چه بیشتر به خودتان احترام بگذارید به دیگران هم بیشتر احترام خواهید گذاشت و آن ها هم بیشتر نسبت به شما احترام خواهند گذاشت. هر چه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید دیگران هم بیشتر شما را دوست خواهند داشت و خواهند خواست که پیشتان باشند. خود انگاره ی شما مهم ترین بخش خلق و خو و شخصیت تان است . خود انگاره ی شما از تمام باورهایی تشکیل می شود که درباره ی خود و دنیای تان دارید. افرادی که خود انگاره ی عالی و مثبتی دارند معمولا شخصیت کامل و کارآمدی دارند و به خودشان علاقه دارند و از زندگی شان لذت می برند. خوشبختانه می توانید با کار کردن روی خودتان به صورت روزانه، خودانگاره تان را تقویت کنید. احساس خودانگاره تان عبارت است از خود باوری و احساسات تان و احساسی که هر لحظه نسبت به خودتان دارید. یکی از کلید های ایجاد و حفظ سطوح بالای خود باوری و اعتماد به فس این است که بفهمید و بپذیرید واقعا شخص با ارزش و ارزنده ای هستید  . در تمام دنیا، هرگز هیچ کس کاملا مثل شما نبوده و هرگز هم نخواهد بود. شما مهم هستید هم برای خودتان و هم دیگران و هر چه بیشتر احساس کنید که مهم هستید به خودتان علاقه بیشتری داشته و احترام بیشتری خواهید گذاشت و از خودتان مطمئن خواهید بود. هر چه بیشتر روی بهبود خود و زندگی تان کار کنید، در بیرون هم همه ی زندگی تان بهتر می شود. هر چه بیشتر به خودتان علاقه داشته باشید سریع تر مردی را به زندگی تان جذب خواهید کرد که دوستش خواهید داشت و او هم شما را دوست خواهد داشت.

شنونده ی خوبی باشید. 

مشاور روانشناس هنر گوش دادن را بسیار مهم می داند و می گوید که قدرت زیادی در ایجاد روابط عاشقانه بین مردان و زان دارد. وقتی ئو نفر با هم آشنا می شوند و در تمام مواقع بعد از آن گوش دادن سریع ترین راه ایجاد اعتماد و اعتبار است. زن ها به طور کلی شنونده ی خیلی خوبی نسبت به مردان هستند . زمانی که صحبت می کنید با حواس جمع گوش کنید و در حرفش نپرید و به سوی لو برگردید به طوری که سرتان کاملا به سمت او باشد و با تکان دادن سر، لبخند زدن و موافقت کردن در هنگام صحبتش دقت داشته باشید. زمانی که به حرف هایش گوش می دهید و سعی در قطع حرف هایش ندارید خود باوری اش بالا می رود و خودش را بیشتر دوست خواهد داشت و در نتیجه شما را هم دوست خواهد داشت و وقتی در کنار شماست احساس بهتری نسبت به شما خواهد داشت. شما  می توانید سوال هایی بپرسید و یا بعد از تمام شدن حرف هایش آن ها را بازگو کنید و این ها بسیار اهمیت دارد.  برای کسب اطلاعات دیگر و نکته های مهم در این زمینه با مرکز مشاوره در ارتباط باشید.