ازدواج ، روابط زناشویی و تاثیری که کیفیت این رابطه دررضایتمندی از زندگی دارد و شادمانی درونی انسانها را موجب میشود ازچنان اهمیتی برخوردار است که از قبل از ازدواج باید در نظر گرفت و با دکتر روانشناس ازدواج مطرح کرد .

پس می توان گفت مشاوره قبل از ازدواج از جمله فاکتورهای این مسأله مهم است چراکه پس از ازدواج با این واقعیت اساسی روبه رو خواهید شد که ((شما نمیتوانید همسرتان را تغییر دهید هرچه بیشتر برای تغییر دادن همسرتان تلاش کنید باعث رنج و ناراحتی بیشتر خود میشوید)).


 

 با مشاوره پیش از ازدواج میتوانید با انجام برخی اقدامات کوچک مسیر خوشبختی را طی کنید و از اقدامات اجباری و ناخوشایند اجتناب کنید.

در این مقاله سعی شده است که دید شما را نسبت به مشاوره قبل ازدواج بازتر کند و شما را با مشاوره قبل از ازدواج خوب در تهران و مرکز مشاوره ازدواج آشنا سازد.

زندگی زناشویی پر فراز و نشیب است و افراد بسیاری آن را با این امید شروع میکنند که در کنار هم برای همیشه خشنود و رضایتمند زندگی کنند اما بعد از مدتی بسیاری از آنها نمیتوانند تحمل کنند و آن زندگی را ترک میکنند در حالیکه اگر قبل از ازدواج از مشاوره ازدواج بهره گیرند میتوانند به نتایج مطلوبی در زندگی خود برسند.

ازدواج مقوله ی مهمی در زندگی افراد است چنانکه بزرگی میگوید:(( همه ازدواجها شادی بخشند اما اشکال مهم در زندگی مشترک بعد از آن میباشد)).

پس بهتر است برای ارتقای زندگی مشترک ، پیش از آن به فکر باشیم و با تصمیم های عجولانه آینده ی خود را به خطر نیندازیم و با کمک دکتر ازدواج به این روابط بهبود بخشیم.

در مراکز تخصصی مشاوره ازدواج با استفاده از تست شخصیت شناسی و تست شخصیت ازدواج به شما کمک میشود تا با دیدی بازتر درباره آینده ی خود تصمیم بگیرید و مسائل خود را با بهترین مشاوره ازدواج حل کنید .

زوجین به طور معمول برای خشنودی یکدیگر تلاشی نمیکنند بلکه فقط به دنبال آنند که طرف مقابل آنها را راضی کند و حتی گاهاً بر این تصورند که طرف مقابل باید در خدمت نیازها و خواسته های او باشد اکثر ما میکوشیم که با کنترل یکدیگر و وادارکردن همدیگر به انجام کاری ، باعث تحقیر یکدیگر شویم و در طرف مقابل خود احساس شرم و گناه ایجاد کنیم و در نهایت کاری کنیم که در زندگی مشترک خود به خواسته های خودمان دست یابیم ما حتی به طور مشخصی میدانیم که طرف مقابل برای بهبودی زندگی مشترک چه کارهایی باید انجام دهد اما از این غافلیم که ما چه وظایفی در این زندگی داریم و اگر این زندگی نیاز به تحول و بهبودی دارد ما باید این تغییر را از خود آغاز کنیم.

 

 

پس بهتر است برای اینکه با نقش و سهم خود در زندگی آشنا شویم از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیریم و در کلینیک تخصصی مشاوره ازدواج هدف، بهبود بخشیدن به تصمیمات و آینده سازی شماست!

 

بدانید که شما میتوانید با تغییرات کوچک در وجود خود زندگی خود و طرف مقابل را نیز در در معرض تغییرات بزرگتری قرار دهید.

برای آگاهی بیشتر از مشاوره ی پیش ازدواج و مشاوره خواستگاری میتوانید از مشاوران ازدواج خوب تهران و کلینیک مشاوره ازدواج خوب در تهران کمک بگیرید و جهت اطلاع از مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و بهترین روانشناس ازدواج در تهران به صفحه اصلی ما در انتخاب نو رجوع کنید.