خوشحالیم که در مرکز مشاوره ازدواج انتخاب نو در زمینه ازدواج به صورت تخصصی مشاور ازدواج و مشاور روانشناس ازدواج را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. در مقالات قبلی برای آشنایی شما عزیزان در حیطه ی فعالیت بهترین مشاور ازدواج و چگونگی عملکرد بهترین مراکز مشاوره ازدواج صحبت کردیم و 9 اشتباه رایج انتخاب همسر و نامزد را از دیدگاه روانشناسان ازدواج بازگو کردیم.

حال قصد داریم شما را با اهمیت مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج و کمک گرفتن از یک مشاوره ازدواج خوب اشنا کنیم. توجه داشته باشید در زمینه ی ازدواج علاوه بر مصاحبه ی اولیه که برای شناخت طرفین  انجام می شود و اگر نیاز باشد از طریق تست آنالیزهایی انجام می شود و در آخر طی جلسات شما علاوه بر مشاوره ی دو نفره می توانید از طریق مرکز مشاوره روانشناسی فردی جلسات را ادامه دهید.

مشاوره پیش از ازدواج

با توجه به تجربه بهترین مشاوران ازدواج و دکتر مشاور ازدواج می توانیم به جرات بگوییم بیشتر مشکلات افراد باید به صورت فردی حل شود و شما از طریق خودشناسی و حل مشکلات فردی می توانید هم روابط سالم تری را انتخاب کنید و هم خودتان نسبت به مشکلات اخلاقی خودآگاه شوید.

در نوشته های قبلی که مربوط به مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره خانواده است شما را با علل انتخاب اشتباه و توضیح اختلال شخصیت  آشنا کردیم حال به ادامه مبحث می پردازیم:


مشاوره پیش از ازدواج


شخصیت اسکیزوئید
مواردی در مورد شخصیت اسکیزوئید (منزوی)

1)          فرد منزوی اصولا از روابط نزدیک لذت نمی برد و حتی ممکن است در مورد شریک زندگی هم بی احساس باشد.

2)          اصولا به فعالیت هایی می پردازند که بتوانند در انزوا به آن بپردازند و در سکوت بودن و انزوا را به وقت گذرانی با شما و در جمع بودن ترجیح می دهند.

3)          در مسائل جنسی و سکس علاقه ای نشان نمی دهند.

4)          می توان گفت دایره تجارت لذت بخش برایشان بسیار محدود است.

5)          روابط دوستی آنان محدود است و دوست صمیمی و قابل اعتمادی ندارند

6)          نسبت به تشویق و تمجید و انتقاد دیگران بی تفاوت هستند

7)          و تمام موارد نام برده شده شما را به این سمت می کشاند  که او فردی بی احساس منزوی و سرد است.

سعی کردیم در بالا شما را با شخصیت اسکیزوئید آشنا کنیم.

حال اگر شما هم با  چنین فردی قرار گذاشته اید که حتی وقتی در کنارش هستید باز هم احساس تنهایی می کنید و نمی دانید فردی که شما را دوست دارد آیا در نبود شما دلتنگ می شود؟ و وقتی در جمع با او حضور پیدا می کنید همه او را منزوی و سرد توصیف می کنند؟

اگر شما هم با چنین فردی در ارتباط هستید بی شک نیاز است با یک مشاوره ازدواج و دکتر روانشناس ازدواج خوب مشکلات خود را در میان بگذارید تا در روابط بعدی همچنان دچار انتخابات به این سبک نشوید.

مشاوره پیش از ازدواج

می توان گفت فردی که دچار شخصیت اسکیزوئید است در درک احساس دیگران و همینطور در تحلیل و راهبردهای اجتماعی هوشمندانه و حتی تشخیص حالات احساسی افراد در موقعیت های مختلف نا توان است.

موضوع مهم قابل توجه :

چرا افراد دچار چنین اختلالی می شوند؟ هیچ تجربه ی خاص کودکی یا سابقه ی خانوادگی را نمی توانند به عنوان عامل اصلی بیماری معرفی می کنند اما معمولا می توان گفت افراد در خانواده یک والد دارای اختلال اسکیزوئید دارند.  و یک جنبه ی دیگر بیشتر از خانواده ها می آیند که در مصاحبه ی بالینی متوجه می شویم در خانواده ای با سابقه ی اسکیزوئید بزرگ شده اند.

مورد دیگری که نمی توان عنوان کرد غفلت و نقصان ارتباط احساسی والدین با فرزندانشان است که ممکن است خانواده بسیار خشک و سرد باشد و همچنین فعالیت های انفرادی وگسستگی عاطفی بین آن ها عادی باشد و افرادی که دچار اختلال اسکیزوئید هستند در بزرگسالی از لحاظ حرفه ای و ارتباطی به مشکل جدی بر می خورند.

توجه داشته باشید اگر از نظر احساسی به چنین فردی وابسته شده اید بدانید او هیچ گاه نمی تواند همسر رمانتیک و پراحساسی باشد. شاید بتواند یک شریک مالی و شریک تحقیقاتی و حتی هم اتاقی خوبی باشد اما نیازهای احساسی یا فیزیکی شما را به ندرت می تواند تامین کند و او علاقه ای به وقت گذراندن حرف زدن و کنار شما بودن و تجربه ی هیجانات متعدد ندارند. حال اگر درگیر درگیر چنین رابطه ای هستید راحت تر می توانید تصمیم بگیرید

مشاوره پیش از ازدواج

مرکز مشاوره روانشناسی ازدواج انتخاب نو با مشاوران متخصص و حرفه ای می توانند شما را در انتخاب همسر و شناخت خود همراهی کنند.