مشاوره خصوصی برای افرادی که دچار اختلالات اضطرابی یا اختلال افسردگی هستند بسیار با اهمیت می باشد. روانشناس خصوصی اجازه افشای هیچ گونه اطلاعاتی درباره مراجع ندارد مگر آن که حیات فرد در خطر باشد. کسانی که به دکتر روانشناس در یک مرکز مشاوره مراجعه می کنند می توانند به محفوظ بود اسرار خود نزد متخصص روانشناس مطمئن باشند. گاهی کسانی که برای مشاوره به مرکز مشاوره انتخاب نو مراجعه می کنند نیاز به مشاوره خانواده و زوج درمانی دارند یعنی تعدادی از نزدیکان آنها نیز در جلسه مشاوره حضور دارند و نیاز است با متخصص روانشناس ارتباط داشته باشند. دکتر روانشناس برای این افراد هم اطمینان خاطر ایجاد می کند تا هرگز مسائل و مشکلات آنها نزد دیگر اعضاء خانواده و همسرشان فاش نمی گردد.

از نمونه های مشاوره خصوصی کلینیک روانشناسی انتخاب نو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشاوره سکس تراپی : روابط جنسی یکی از مهمترین بخش های زندگی مشترک را تشکیل می دهند ، کسانی که برای مشکلات جنسی به دکتر سکس تراپیمراجعه می کنند معمولا از مشکلاتی همچون : ناتوانی در برقراری روابط جنسی ، سردی در روابط ، تمایلات غیر عادی و بی میلی جنسی رنج می برند. روانشناس سکس تراپی در کلینیک مسائل جنسی به افراد این امکان را می دهند تا با آرامش و بدون خجالت درباره مشکلات خود صحبت نمایند.


مشاوره افسردگی : افرادی که از مشکل افسردگی رنج می برند گاهی به خاطر دلایل ایجاد کننده افسردگی در زندگی خصوصی خود تمایلی به صحبت با یک روانشناس خوب نشان نمی دهند. بهترین کلینیک های روانشناسی برای رفاه حل مراجعین خدمات مشاوره تلفنی را نیز برای این افراد تعبیه نموده است . بهترین مشاوران با ارائه خدمات روانشناسی به صورت مشاوره غیر حضوری به این افراد امکان آن را می دهد تا با آرامش خیال بدون آن که معرفی شوند از کمک یک روانشناس خوب بهره مند شوند.

مشاوره درمان استرس و اضطراب : در بهترین مرکز مشاوره یکی از خدمات بسیار پر کاربرد ارائه خدمات روانشناسی در حیطه استرس و اضطراب است . کسانی که دچار مشکل استرس می باشند گاهی تحت سخت ترین اتفاقات از جمله تجاوز جنسی و تهاجم قرار گرفته اند . این افراد با مراجعه به یک مشاور خوب روانشناس می توانند به درمان استرس پرداخته و روانشناس به آنها کمک می کند تا با پذیرش اتفاق و برسی مشکلاتی که پس از آن برای فرد به وجود آمده و همچنین علل آن به زندگی طبیعی باز گردند.

باید توجه داشت در بهترین مراکز مشاوره تهران چنانچه مشاور روانشناس نیاز به دارو درمانی را در طی مشاوره خصوصی احساس نمایند باید از کمک یک دکتر روانپزشک استفاده نمایند و خود به تنهایی اقدام برای تجویز دارو نکنند. زیرا درمان دارویی نیاز به تخصصی ویژه دارد تا فرد را دچار مشکلات بیشتر نکند و راه درمان را برای آنها ساده گرداند.