روانپزشک معمولا به درمان دارویی در مراکز مشاوره می پردازند، کسانی که برای مشاوره خانواده به مرکز مشاوره مراجعه می کنند همواره احتمال نیاز به درمان دارویی را دارند. مشاور روانشناس و دکتر روانپزشک در طی مراحل درمان با یکدیگر همکاری نزدیکی دارند و معمولا خود سرانه عمل نمی کنند. دربهترین مراکز مشاوره اختلالات روانی که نیاز به درمان دارویی دارد و به متخصص روانپزشک ارجاع داده می شود بسیار متنوع هستند. در این مطلب سعی بر آن داریم تا نمونه های پر کاربرد در کلینیک روانشناسی را بیان کنیم.

-        افسردگی : مشاور خوب خانواده برای درمان افسردگی وقتی در مرحله های حاد قرار گیرند از درمان دارویی استفاده می کند. این افراد ضمن نیاز به دارو های آرامبخش نیاز به داروهایی برای کنترل زمان خواب نیز دارند که توسط یک دکتر روانپزشک خوب تجویز می شود.

-        وسواس : اختلال وسواس معمولا همه افراد خانواده را درگیر می نماید این افراد نه تنها شرایط زندگی را برای خود سخت می کنند بلکه خانواده و نزدیکان این افراد در خطر الگو گیری نامناسب و درگیر شدن با انواع اختلالات روانی می باشند، روانپزشک حرفه ای معمولا برای این افراد دارو های ضد استرس تجویز می کنند زیرا استرس یک یار جدا نشدنی از وسواس می باشد.

-         اختلالات دو قطبی : این بیماران معمولا از پذیرش بیماری خود سر باز می زنند، بسیاری از کسانی که برای حل مشکلات خانوادگی به یک مرکز مشاوره خوب مراجعه می کنند از وجود این اختلال در اعضا خانواده بی خبر هستند و تنها از رفتار افراد در رنج هستند.


-        اختلال بیش فعالی در کودکان : بر خلاف عموم جامعه مصرف دارو برای کودکان چنانچه تحت نظ یک دکتر خوب روانپزشک باشد ایرادی ندارد و می تواند دائمی نباشد.اختلالات بیش فعالی در کودکان معمولا چنانچه در زمان مناسب درمان شود ادامه دار نمی شود و طی مراحل رشد از بین می رود. مشاور خوب کودک معمولا از بازی درمانی و درمان های دیگر در کنار دارو درمان بهره می برد.

-        استرس و اضطراب : درمان استرس نیاز به همراهی یک روانشناس حرفه ای و استفاده از دارو های آرامبخش متناسب با نیاز فرد دارد. اضطراب بر همه بخش های زندگی افراد اثر گذار است و می تواند باعث شود فرد در هیچ یک از بخش های زندگی خود نتواند موفقیت کسب نماید و زندگی سختی را طی کند.

کلینیک روانشناسی انتخاب نو که یکی از بهترین کلینیک های روانشناسی شمال تهران می باشد که بهترین خدمات روانشناسی شامل بهترین روانشناسان وبهترین روانپزشکان را شامل می شود. این کلینیک روانشناسی مکانی مناسب برای کسانی است که احتیاج به فرصتی نو در زندگی خود دارند.