در صفحه ی اصلی ما در رابطه با بهترین روانکاو در تهران و توضیحاتی در راستای معرفی مراکز روانکاوی و کلینیک روانکاوی روش های درمانی یک روانشناس بالینی خوب  را می توانید به صورت کامل مطالعه کنید اما سوالی که گاهی برای مراجعین پیش می آید آن است که چه موقع می توان به دکتر روانکاو مراجعه کرد؟
آیا برای اختلالات شخصیت مراجعه به روانکاو و روانشناس بالینی بهتر است یا مراجعه به یک روانپزشک؟

شناخت دنیای روانکاوی و بهترین روانشناسان بالینی کار آسانی نیست و نیاز است از متخصصین کمک بگیرید و اگر نیاز به ارجاع بود اقدام کنید.

مرکز روانکاوی

نکته ی قابل توجه  که در تمامی مقاله های قبلی روان پویشی و روان کاوی عنوان کردیم آن است که ما در کلینیک روانشناسی بالینی انتخاب نو قبل از ارجاع شما را آنالیز کرده و در صورت نیاز به یک دکتر روانشناس بالینی ،مشاور خانواده و یا روانپزشک ارجاع می دهیم. اما گرفتن دارو و مصرف آن به معنای از بین رفتن مشکلات نیست بلکه بی شک نیاز است شما کار درمانی خود را با فردی که در این زمینه تخصص دارد ادامه دهید و بتوانید مشکل خود را ریشه ای حل کنید . شما از طریق یک روانکاو خوب در مراکز روان کاوی می توانید رویدادهای فراموش شده در دوران کودکی را باز آفرینی کنید و به کمک روانشناس خود به بازسازی آن بپردازید.

مرکز روانکاوی 

به زبان ساده می توان گفت اختلالات روانی یک کژکاری و مشکل در رفتار محسوب می شود که باعث مختل شدن شناخت و هیجان می شود که بی شک ما شاهد نقص کارکردی در فرایند جسمانی و یا روانی رشدی خواهیم بود.

اختلال روانی باعث می شود که رفتار فرد در برابر عکس العمل و رفتارهای دیگران در محیط های مختلف دچار مشکل شود. از مشکل اصلی از جایی شروع می شود که فرد خودش نسبت به اختلال خود ، آگاهی ندارد و به روانشناس مراجعه نمی کند.

یکی از مشکلات بسیار مهم امروزه ی ما بر اساس آخرین آمارهای سازمان بهداشت جهانی افسردگی است که فردی که دچار افسردگی می شود در محیط خانواده، محیط دوستانه و محل کار هم خودش و هم اطرافیانش را دچار مشکل می کند که اگر افسردگی در مراحل پایین کنترل نشود علاوه بر روانکاو نیاز است گاهی افراد از روانپزشک هم برای دارو درمانی کمک بگیرند.

در مقالات دیگری که در رابطه با انتخاب همسر و مشکلات روابط ناسالم بود در عشق ویرانگر به صورت کامل شما را با یک سری از ویژگی های افرادی که مشکلات روانی که باعث می شوند شما را وارد بازی های روانی کرده و مشکل آفرین شود.

مرکز روانکاوی 

یکی از مشکلات و اختلالات روانی پارانوئید است یا همان فرد شکاک است که به شما توضیح خواهیم داد:

-      فرد شکاک به طور دائم نسبت به کسی که در زندگیش هست شک دارد.

-      او تعبیر و تفسیر های منفی نسبت به حتی تعریف های اطرافیانش دارد.

-      اگر احساس کند از سمت کسی مورد تحقیر و توهین قرار گرفته است که بیشتر مواقع این احساس را دارد کینه ی فرد را برای همیشه به دل می گیرد و در روابط عاطفی نیز همیشه احتمال خیانت را می دهد زیرا اعتقاد انسان بر این است که رفتار انسان توسط افکار و تمایلات غیر منطقی که در ناخود اگاه فرد رشد پیدا کرده است تمامی ابعاد رفتاری فرد را در بر می گیرد.

-      اما شما به تنهایی نمی توانید این افکار و تمایلات غیر منطقی را از ناخود اگاه خود به خود اگاه بیاورید بلکه ذهن نقاد شما از طریق مکانیزم های دفاعی شروع به مقابله می کنند.

روانکاوی یکی از موثرترین و بهترین راهکار های درمانی در حال حاضر محسوب می شود که یک درمان پویا و کاربردی برای اختلالات شناختی است

می توان ریشه و محور درمانی در دوران درمانی و روانکاوی بررسی و تحلیل ناهشیار  فرد به منظور دست یابی به ریشه یابی و درمان اختلالات روانی است

حال می توان با رساندن فرد به بینش و آگاهی که در صورتی صورت می گیرد که روانکاو بتواند افکار و احساسات و خاطرات ناخوشایندی که در ناخودآگاه وجود دارد را به خود آگاه بیاوریم

مرکز روانکاوی 

فروید دو نیرو را بزرگترین متنع یک درمان موفقیت آمیز نام برده است

مقاومت ، انتقال

پس می توان گفت تا به اینجا با توجه به مطالب صفحه ی اصلی روانکاوی شما به چکیده ای از ابعاد دنیای روان پویشی و روانکاوی آشنا شده اید.

توجه داشته باشید مشکلاتی مثل استرس و اضطراب و هر چیز دیگری که ریشه ی آن استرس باشد نیاز است از طریق درمانی عمیق تر حل شود. مشاوران بالینی ما در زمینه ی وسواس ، استرس ، فوبیا و بسیاری دیگر از مشکلات به صورت تخصصی خدمات درمانی و بروزترین تکنیک های درمانی را توسط بهترین روانکاو تهران در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.