مشاور روانشناس در مراکز مشاوره همواره تلاش می کنند تا با ارائه بهترین خدمات روانشناسی بخشی نیاز جامعه را که مشاوره پر می کند را پوشش دهد. روانشناسی شاخه های بسیار زیادی دارد و همواره دکتر روانشناس می تواند در هر بخشی اثرات خاصی را بگذارد . با زیاد شدن فشارهای اجتماعی نیاز جامعه به روانشناس افزایش داشته و همچنین باور عمومی مردم به مشاور روانشناس بسیار بیشتر از گذشته شده است. در این شرایط کلینیک های روانشناسی بسیاری تاسیس شده است و تلاش می کنند هر کدام با ارائه خدمات بهتر و کار امد تری نسبت به دیگری در حل مشکلات افراد مفید باشد.

در بهترین کلینیک های روانشناسی تهران برای آرامش و راحتی مراجعین از مشاور خانم و مشاور آقادر حیطه های مختلف درمانی استفاده می شود تا افراد بنا بر نیاز و حس راحتی خود از درمانگر مناسب استفاده کنند.

در این مطلب سعی بر آن داریم تا مشاورانی که در مسائل مهمتری در مرکز مشاوره فعالیت می کنند را معرفی نماییم تا افرادی که شناخت کافی نسبت به عملکرد یک روانشناس خوب ندارند از آن اگاهی یابند.

روانشناس کودک و نوجوان : روانشناس عملکرد کودک و نوجوان را مورد برسی قرار می دهد و موارد تربیتی را به والدین آموزش می دهد، مشاور کودک و نوجوان زیر مجموعه های بسیاری همچون ، نوروفیدبک، مشاوره تحصیلی ، درمان بیش فعالی و... را شامل می شود.

روانشناس فردی : برای درمان اختلالات روانی مراجعه به دکتر روانشناس فردی بسیار می تواند کارآمد باشد، مشاوره فردی برای درمان وسواس ، درمان استرس و افسردگی راه های مناسبی برای افراد دارند تا آنها بتوانند بر اساس نیاز خود و شرایط اجتماعی که در آن هستند از این راه حل ها استفاده نمایند، متخصص روانشناس فردی برای حفظ حریم شخصی افراد ارزش ویژه ای قائل است  افراد می توانند بدون قضاوت درباره مشکلات خود با مشاور فردی صحبت نمایند.

روانپزشک: معمولا مشاوران و روانشناسان تنها به برگذاری جلسات روانشناسی برای گفتگو با افراد استفاده می کنند و از دارو درمانی خوداری می نمایند، چنان چه فردی که به مرکزمشاوره مراجعه می کند نیاز به تجویز دارو داشته باشد متخصص روانشناس فرد را به دکتر روانپزشک مورد اعتماد خود ارجاع می دهد تا تحت درمان دارویی مناسب قرار گیرد.

روانشناس خانواده : یکی از پر کاربرد ترین موارد استفاده از کلینیک مشاوره کمک گرفتن از یک روانشناس خانواده می باشد، مشاوره پیش از ازدواج ، زوج درمانی ، مشاوره طلاق ، مشاوره شغلی و.... همگی از زیر مجموعه های مشاور خانواده محسوب می شود که افراد بنا بر نیاز خود می توانند از آن استفاده نمایند، زندگی های امروزی تفاوت بسیار زیادی با نسل های گذشته دارند افراد در گذشته می توانستند تا یا مشورت با بزرگان فامیل و یا نزدیکان به حل مشکلات خود نائل آیند اما امروزه متاسفانه این امر با وجود تفاوت های اخلاقی و رفتاری بین نسل گذشته و نسل جدید امکان پذیر نیست و افراد نیازمند فرد ماهری هستند تا مشکلات آنها را شنیده و با آگاهی از شرایط روز اجتماع بهترین مشاوره را ارائه کند.