در کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب حقایقی را در رابطه با مهارت های پیشرفته روابط جنسی زوجین در مقاله ی مشاوران متخصص توضیح دادیم.

حال قصد داریم به ادامه ی آنچه در راستای نیازهای دوطرف است که طبق گفته ی دکتر متخصص مشاوره و متخصصان روانپزشکی طی سالها تجربه در کار زوج درمانی و مشاوره خانواده کسب شده است ، همراه شما عزیزان باشیم.

سوال : چطور اشتیاق زنان را افزایش دهیم ؟

1)نیاز به آرامش و مردی عاشق با دستی ظریف و نوازشگر اصل دوم به حساب می آید.

1)نیاز به آرامش :

مردان از موضوع تفاوتهای همسر خود در روابط جنسی آگاهی ندارند. نیاز به احساس امنیت و ارامش روانی و حرکت تدریجی از پایه های اساسی یک رابطه ی لذت بخش برای زنان محسوب می شود. زیرا مردان بعد از ارگاسم و رابطه به احساس آرامش دست پیدا می کنند اما زنان غالبا قبل از سکس نیاز به آرامش از سمت همسر خود دارند. بی شک همین درخواست باعث می شود که زنان در نزدیکی هم نیازمند سکس و تحریکی تدریجی هستند و از تحریک غیر مستقیم بیشتر از تحریک مستقیم لذت می برند و از شوخی و سربه سر گذاشتن و آهسته وارد رابطه شدن بسیار لذت می برند. پس ایجاد آرامش کار عجیب و غریب و سختی نیست بلکه نوازش های کلامی و فیزیکی و شوخی های بین دونفر خودش ایجاد آرامش می کند.چند مورد از مهارت های مردان برای برطرف شدن نیاز به آرامش و لذت بردن زنان یکی از آنان. اگر با همسر خود مسئله ای دارید قبل از رابطه ی جنسی با او صحبت کنید و مسئله ی خود را حل کنید و از لمس و نوازش های غیر قابل پیش بینی استفاده کنید یکی دیگر از مهارت ها ماساژ دادن و لمس کردن نواحی غیرحساس است  و اورا عمیقا در آغوش بگیرید این رفتارها به ایجاد روابط احساسی به شما کمک می کند . یکی دیگر از مهارتهای مهم دوش گرفتن است که می تواند بسیار احساس رضایت بخشی را در فرد ایجاد کند.

 

موضوع بعدی اطمینان جنسی است :

یکی از قوی ترین عوامل تحریک کننه برای مردان و زنان محسوب می شود که این ذهنیت که وقتی تحریک جنسی می داند چه کاری می تواند انجام دهد تا او را تحریک وارضا کند خود به خود یکی از عوامل ایجاد انگیزه و تحریک است.

صداقت در روابط جنسی و یادگری درباره ی رابطه ی جنسی موضوع موضوع بسیار مهمی است . صداقت بدان معناست که باعث می شود زن با مرد خواسته های خود را عنوان کنند. بی شک برای کسب مهارت هم می توانید از طریق کتاب و یا متخصص روانشناس و مشاور متخصص مرکز روانشناسی کمک بگیرید.

یکی دیگر از مسائلی که دکتر متخصص روانشناس در جلسات درمان به زوجین تاکید می کند تفاوت هر زنی با زن دیگر است و یا هر مردی با مرد دیگر . یعنی نه تنها خواسته ها و نیازهای زنان با مردان متفاوت است بلکه هر زنی هم با زن دیگر متفاوت است . پس برای داشتن درک درستی از نیازها و خواسته های همسر گاهی یک گفت و گوی ساده می تواند نتایج بزرگی را رقم بزند.

نکته ی مهم زمانی برای صحبت کردن در رابطه با رابطه ی جنسی در نظر بگیرید .

 

 

زمانی که شما می خواهید از نیازهای همسرتان در رابطه اطلاع پیدا کنید نباید قبل از شروع رابطه باشد بلکه می تواند در زمانی و مکانی کاملا جدا از اتاق خواب باشد زیرا زنان در طی رابطه ی جنسی دوست ندارند به نیازهایشان فکر کنند و در همان زمان به شما توضیح دهند بلکه نیاز دارند به تدریج به لذت دست پیدا کنند.

ادامه ی مقاله را در صفحه ی اصلی ما دنبال کنید...

جهت اطلاع از متخصص روانپزشک و متخصصان روانشناسی می توانید با ما در تماس باشید(کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو).