مرکز مشاوره معمولا از کمک مشاورانی با روشهای درمانی مختلف یاری می گیرد، با بالا رفتن میزان دغدغه فکری و فشار روانی حاکم در جامعه امروزه یکی از پر کاربرد ترین روشهای درمان، درمان افسردگی می باشد. افراد به خاطر فشار زندگی و عدم تحمل روانی کم کم بدون آن که خود بدانند به سمت افسردگی می روند و زمانی متوجه عمق فاجعه می شوند که جسم آنها نیز درگیر شده است.

مراجعه به دکتر روانشناس برای توجه به شرایط روحی خود، یکی از بهترین انتخاب هایی می باشد که افراد می توانند برای زندگی بهتر داشته باشند.

متخصص افسردگی نشانه های افسردگی را بسیار متنوع می دانند، سعی بر آن داریم تا با عنوان این نشانه ها سطع آگاهی افراد را نسبت به این بیماری بالا بریم.

- پرخوری یا کم خوری : از نشانه های بارز ابتلا به افسردگی است. کسانی که دچار بیماری افسردگی هستن به دلیل فشار عصبی که به آنها وارد می شود اشتهای شدیدی به خوردن یا بالعکس پیدا می کنند که این مسئله باعث تغییرات شدید در وزن افراد می شود.

- دگیری ذهنی و تغییرات حرکتی : افراد پس بیمار شدن معمولا دچار کندی حرکتی می شوند و نمی دانند چرا چیزها از دستشان می افتند یا آسیب می بینند، روانشناس متخصص ادامه این شرایط را بحرانی می دانند.

- بی خوابی یا پر خوابی: معمولا مبتلایان به افسردگی دچار اختلال خواب هستند، این افراد نیاز به مراجعه به روانپزشک و استفاده از داروی خواب را برای درمان سطحی خود انتخاب می نمایند.

- کاهش شدید اعتماد به نفس و حس گناه: روانشناس افسردگی معمولا کاهش اعتماد به نفس در بیماران مبتلا به افسرگی را بسیار بالا می بیند، این افراد با فشار شدیدی که به خود می آورند دچار اشتباهات زیادی در زندگی خود می شوند.

- تمایل به آسیب زدن و یا خودکشی در افراد: یکی از شدید ترین نشانه های افسردگی تمایل به خودکشی می باشد، در این زمان مراجعه به مشاور افسردگی بسیار با اهمیت می باشد، زیرا در صورت عدم توجه مناسب ممکن است افراد آسیب جدی به خود وارد نمایند.

- عدم تمایل به فعالیت و خلق افسرده : بارز ترین نشانه افسردگی ، گوشه گیری و خلق افسرده در افراد می باشد، معمولا نزدیکان این افراد سریع تر متوجه این نشانه ها می شوند که با مراجعه به یک کلینیک روانشناسی خوب قادر هستند از حاد شدن آن جلوگیری نمایند.

 

باید به این باور دست یافت که کمک گرفتن از یک کلینیک روانشناسی تحصصی و یک مشاور خوب ، همواره می تواند به افراد، درباره مشکلاتی که آمادگی آن را ندارند یاری رساند. کلینیک انتخاب نو از بهترین روانشناسان خود در جهت درمان تخصصی افسردگی کمک گرفته است تا کسانی که دچار این بحران روانی می شوند بتوانند در نزدیک ترین زمان ممکن از کمک روانشناس حرفه ای و دکتر روانپزشک بهره مند شوند. این کلینیک روانشناسی نام خود را در لیست بهترین کلینیک های روانشناسی شمال تهران ثبت نموده و کسانی که به این مرکزمشاوره مراجعه می نمایند می توانند از داشتن یک متخصص حرفه ای روانشناسی در زندگی خود مطمئن باشند.