حل مشکلات زناشویی یکی از مهمترین کارهایی است که افراد باید به آن توجه کنند زیرا در همه بخش های دیگر زندگی تاثیر گذار است. از نظرمشاور خانواده بسیاری از کسانی که در بخش های اجتماعی و شغلی خود نیز دچار مشکل هستند ، مشکلات آنها ریشه در مشکلات حل نشده زناشویی آنها دارند. کلینیک روانشناسی انتخاب نو برای مشاوره خانواده از مشاو خانم و مشاور آقا استفاده می کنند زیرا برخی از زوجین احساس می کنند بسته به جنسیت مورد نظر روانشناس خود احساس آرامش و امنیت بیشتری در مرکز مشاوره دارند و بهتر می توانند مشکلات خود را با دکتر روانشناس مطرح کنند.

در زندگی زناشویی مشکلات بسیاری امکان دارد ایجاد شود بهترین روانشناسان تلاش می کنند تا با تقسیم بندی مشکلات به آنها رسیدگی تخصصی انجام دهند. در این مطلب نمونه هایی از مشکلاتی که نیاز برای مراجعه به کلینیک روانشناسی خوب دارند را بیان می کنیم.

مشکلات جنسی : روابط جنسی یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی را تشکیل می دهد. سردی در روابط جنسی باعث بروز مشکلات فراوانی است و دلایل مختلفی دارد. گاهی بسیاری از زوجین پیش از شروع زندگی مشترک وجود مشکلات جنسی در خود را کتمان می کنند و پس از شروع زندگی تلاش می کنند تا این مخفی کاری را ادامه دهند در صورتی که اگر به یک متخصص سکس تراپی برای درمان مراجعه کنند انتخاب عاقلانه تری می باشد و می توانند برای دوام زندگی مشترک خود تلاش کنند. زود انزالی ، سردی ، عدم تمایل به نزدیکی و تمایلات جنسی غیر عادی همگی از مشکلاتی هستند که برای حل آن بهتر است حتما به دکتر سکس تراپی مرکز مسائل جنسی مراجعه کنند.اختلافات اعتقادی و پایبندی به اصول : یکی از مشکلاتی که باعث می شود اغلب کار زوجین به طلاق بکشد تفاوت اعقادات مذهبی در افراد می باشد. کسانی که به صورت متعادل پایبند اعتقادات و اصولی هستند معمولا با دیگران مشکلی ندارند اما گاهی افراط و سخت گیری در مسائل باعث بروز مشکلات جدی در زندگی زناشویی می گردد که حتما نیاز به مشارکت زوجین در جلسات مشاوره و کمک گرفتن از مشاور خانواده دارد تا به توانند به یک تعادل مناسب رسند.

اختلافات طبقاتی و اختلافات مالی : یکی از جدی ترین مشکلاتی که نیاز به مراجعه برای متخصص روانشناس خانواده در مرکز مشاوره انتخاب نو دارد اختلافات مالی افراد با یکدیگر می باشد . این حقیقتی غیر قابل کتمان می باشد که افراد از طبقات مالی مختلف دیدگاه های متفاوتی درباره زندگی مشترک دارند و برای آن که زوجین بتوانند به نظرات یکدیگر نزدیک شوند نیاز است با یک مشاور خوب همراه باشند تا به صورت تخصصی افکار و ایده های مناسب را با افکار نامناسب جایگزین کنند.