والدین همواره تلاش می کنند تا زندگی خوب و همراه با سلامت روانی برای کودکان خود فراهم کنند . روانشناس کودک در مرکز مشاوره کودک بر این اعتقاد است که سلامت روانی کودک باعث سلامت روانی یک خانواده است زیرا بزرگسالان بیمار همان کودکانی هستند که در کودکی تحت درمان مناسب قرار نگرفته اند و دچار آسیب های جدی شده اند که زندگی آنها را تحت تاثیر گذاشته است. آموزش مهارتهای فرزند پروری به والدین ، آموزشی بسیار اساسی و حساس می باشد که باید توسط روانشناس کودک حرفه ای انجام پذیرد.
مرکز مشاوره انتخاب نو یکی از بهترین مراکز مشاوره شرق تهران می باشد که خدمات بسیار خوبی در حیطه کودک ارائه می دهد. بهترین مشاور کودک در بهترین مرکز مشاوره در مرحله اول آسیب شناسی می نماید. مشاوره با والدین و هم صحبتی اولیه و تهیه گزارش از نتیجه همراهی در بازی و نقاشی کودک ، نشان می دهد که پاسخگویی کودک و والدین در هر مرحله نسان دهنده آسیب ، علت آن و شیوه مواثر برای درمان می باشد.
از اختلالات شایع در کودکان می توان به موارد زیر اشاره نمود :
اختلال بیش فعالی : این اختلال از نظر دکتر روانشناس کودک باعث مشکلات فراوانی در حافظه و یادگیری می شود. والدین کودکانی که دچار بیش فعالیهستند نیاز به انرژی مضاعفی نسبت به والدین عادی دارند زیرا این کودکان معمولا فعالیت های شدید جسمی از خود نشان می دهند و در انجام وظایف و تکالیف خود بسیار ضعیف هستند. مشاور خوب کودک گاهی برای کودکانی که دچار بیش فعالی حاد هستند ، مصرفداروهای آرامبخش تحت نظارت دکتر روانپزشک و یا شرکت در جلسات نوروفیدبک را تجویز می نمایند.

اختلال اضطرابی : کودکانی که دچار اختلال اضطرابی هستند معمولا در طی جلسات مشاوره به بروز این حالت در زمان خاص و در طی بحرانی خاص اشاره می کنند . کودکانی که دچار اضطراب و استرس هستند معمولا در طول روز به دلایل مختلف دچار اضطراب و استرس می شوند و از حملات ترس رنج می برند. بهترین روانشناس کودک درکلینیک های روانشناسی در طی درمان از والدین نیز می خواهند حمایت های عاطفی شدید تری نسبت به این کودکان نشان دهند.افسردگی : در موارد محدودی افسردگی در کودکان دیده می شود و اکثرا در بزرگسالی خود را بروز می دهد . کودکانی که دچار افسردگی هستند رفتار های غیر طبیعی همچون قهر های طولانی مدت با والدین را تجربه می کنند . این کودکان در برقراری ارتباط با همسالان خود مشکل دارند و تمایلی به خروج از منزل و مدرسه رفتن از خود نشان نمی دهند.
اختلالات رفتاری : کودکانی که دچار اختلالات رفتاری می باشند از نظر دکتر مشاور کودک خوب در دسته کودکان سخت می باشند. این اختلال روانی پرخاشگری و خشم را در کودکان افزایش می دهد . معمولا والدین این کودکان درباره رفتار های تهاجمی و آسیب هایی که این کودکان به وسایل و حیوانات نزدیک خود می زنند بسیار دچار استرس و اضطراب می شوند. متخصص مشاور کودک این کودکان را مستعد فرار از منزل و مدرسه می دانند.
بهترین متخصصین روانشناس در کلینیک روانشناس انتخاب نو امیدوار است تا با ارائه خدمات خوب روانشناسی کودک بتواند آینده ای بهتر به کودکان ارائه دهد.