مرکز مشاوره تهران با همکاری مشاور روانشناس در زمینه ی درمان اضطراب ، افسردگی ، وسواس و تشخیص و درمان اختلالات روانی  فعالیت می کند. همچنین روانشناس خوب در مراکز مشاوره تهران در زمینه ی مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج و مشاوره پیش از ازدواج ،شکست عاطفی ، آموزش مهارت های فردی و زندگی به افراد کمک می کند. مشاوره در خصوص اصلاح مشکلات رفتاری کودک و نوجوان و همچنین اجرای آزمون های هوش و شخصیت همگی در کلینیک روانشناسی تهران توسط بهترین روانشناس انجام می شود.

 

 

اضطراب و افسردگی و وسواس

روانشناس خوب در درمان اضطراب نقش زیادی دارد زیرا که به افراد کمک می کند تا افکاری که مسبب نگرانی هستند را شناسایی کنند و آن را تفسیر کنند زیرا که با تغییر طرز فکر میتوان احساس را تغییر داد  با استفاده از خدمات کلینیک مشاوره تهران و دکتر روانشناس خوب افراد بر ترس ، نگرانی ،اضطراب ، عصبیت و هراس های روانی خود غلبه کنند. بر اساس مطالعات روانشناسی ترس سالم و اضطراب دو مقوله ی متفاوت هستند . افکاری که به ترس سالم منتهی می شوند ولقع بینانه اند ، و افراد را از بروز خطری آگاه می کنند که باید فکری به حال آن شود برعکس اضطراب عصبی ناشی از افکار تحریف شده است که با واقعیت بی ارتباط است و یا با آن ارتباط چندانی ندارد .

دکتر روانشناس در مرکز روانشناسی تهران در  تشخیص و درمان افسردگی فعالیت می کند. اکثر آدم ها گاهی غصه دار می شوند ، مردم در این دنیای پرفشار روانی معمولا برای اشاره به غم و غصه هاای موقت و عادی خویش یا برای اشاره به آزردگی هایشان از اصطلاح افسردگی استفاده می کنند. اما این افسردگی ها به اندازه ی اختلال افسردگی طول نمی کشند و به شدت آن نیستند. غم و اندوه افراد پس از چند روز تمام می شود و بالاخره با مشکلات شان کنار می آیند. با این حال افسردگی چنان شایع است که عده ای آن را سرماخوردگی اختلالات روانی گذاشته اند.موضوع تاسف بار ، مراقبت نا کافی و نامناسبی است که حاصل نفهمیدن یا درست نفهمیدن افسردگی می باشد. با توجه به گستردگی فعلی درمان های روانشناختی و دارو شناسی ، افسرده هایی که درمان نمیشوند در واقع بیهوده رنج می کشند .برای این که ببینید افسرده اید یا خیر، به مرکزمشاوره مراجعه کنید.

روانشناس مشاور در کلینیک روانشناسی و مشاوره به درمان اختلال وسواس که در آن ، افکار اضطراب آور سمجی وجود دارد که شخص برای پیشگیری از آنها یا برای ایجاد شرایطی خاص ، یک رشته رفتار های تکراری شعائر گونه را انجام می دهد،  می پردازد.

ارتباط بهتر و روابط بهتر

مشاوره روانشناسی به آموزش مهارت های فردی و زندگی در خصوص شیوه های صحیح برقراری ارتباط ، گوش کردن و ابراز احساسات می پردازد. ارتباط به نظر موضوع ساده ای است و همه ی افراد خود را در آن متخصص می دانند. اشخاصی که بتوانند به خوبی و به گونه ای موثر ارتباط برقرار سازند به شدت کم شمارند و حال آن که دقیقا در همین مواقع است که نقش ارتباط خوب حیاتی می شود. کلید صمیمیت ، دوستی و موفقیت در کسب و کار بستگی به این دارد که با اختلافات خودچگونه رو به رو شوید. اشخاص در این زمینه با دشواری زیادی رو به رو هستند . اغلب زوج ها از برقراری ارتباط موثر بی اطلاعند . دوستان با هم آنطور که باید حرف نمی زنند . اعضای خانواده هم اغلب آنطور که شاید و باید مسائل خود را حل و فصل نمی کنند.

ارتباط خوب و ارتباط بد

برای حذف ارتباط بد که شخص از طرح آشکار احساسات خودداری می کند و به سخنان طرف مقابل گوش نمی دهد.بحث و جدل و حالت تدافعی گرفتن ، انکار احساسات و به نمایش گذاشتن غیر مستقیم آن ها ، نیش دار و طعنه آمیز حرف زدن که نشانه های ارتباط بد هستند.. کمک گرفتن از یک مشاور ازدواج و مشاور خانواده درکلینیک روانشناسی مفید خواهد بود . ممکن است به این نتیجه برسید که از عادات ارتباطی بدی رنج می برید ، تغییر این عادت ها می تواند از شدت ناراحتی های شما در برخورد با اشخاص بکاهد.

 متخصص روانشناس ارتباط خوب  را در افراد جایگزین می کند ارتباط خوب که از دو خصوصیت برخوردار است : احساسات خود را آشکارا ابراز می کنید و به طرف مقابل هم امکان می دهیدتا احساسات خود را ابراز نماید . طرز فکر و احساستان را در میان می گذارید و سعی می کنید که احساس و اندیشه طرف مقابل خود را درک کنید . طبق این تعریف ، نقطه نظر ها و احساسات هر دو طرف مهم و ارزشمندند. به عبارتی ارتباط خوب به مفهوم ابراز وجود و گوش دادن است.