فواید استفاده از مشاوره پیش از ازدواج در یک کلینیک روانشناسی خوب

 

بهترین مشاوران امروزه همواره به افراد پیشنهاد می کنند تا حتما از مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک روانشناسی خوب استفاده کنند تا احتمال خطا و پشیمانی را کاهش دهند. افزایش آمار طلاق نشان دهنده این موضوع است که بسیاری از افراد وقتی به درجه ای از توانایی فکری و مالی می رسند احساس می کنند دیگر نیاز به مشاوره نداشته و تفکر خود را برای تشکیل زندگی مشترک کافی می بینند. و البته بسیاری از افراد برای مشاوره از افراد اشتباه برای کمک استفاده می کنند و از دوستان و آشنایان برای ارزیابی طرف مقابل و یافتن هدف زندگی مشترک استفاده می کنند و این در حالی است که تجربه نشان داده افراد غیر متخصص تنها به کلیات توجه می نمایند و از جزئیات با اهمیت غافل می باشند .

مرکز روانشناسی انتخاب نو با جمع آوری بهترین روانشناسان ومتخصصین روانشناس در این مرکز مشاوره تلاش کرده اند تا محیطی مناسب و با کیفیت بالا برای ارائه خدمات روانشناسی ایجاد نمایند . روانشناس ازدواج تلاش می کند تا جزئیات زندگی زوجین را با دقت برسی کنند و به اهداف و علایق آنها آگاه شده و زوجین را به سمت مسیر صحیح راهنمایی کنند. اهداف زوجین برای تشکیل زندگی مشترک برای مشاور قبل ازدواج بسیار با اهمیت می باشد زیرا افرادی که توانایی همراهی در رسیدن به اهداف یکدیگر را ندارند و نمی توانند یکدیگر را در رسیدن به اهداف حمایت کنند متاسفانه پس از مدت کوتاهی دچار مشکلات جدی از جمله سردی در روابط گشته و در صورت عدم استفاده از مشاوره خانواده خوب با بحران طلاق درگیر می شوند.

روانشناس خانواده  به زوجین پیشنهاد می کنند تا پیش از مراجعه به روانشناس حتما از متخصص بودن مشاور مطمئن شوند و برای بهترین مشاوره ازدواج به مراکز مشاوره معتبر مراجعه کنند . دو نفری که برای مشاوره پیش از ازدواجبه مرکز مشاوره مراجعه می کنند نیاز است حتما در بیان ویژگی ها و اهداف خود صداقت به خرج دهند و با اعتماد به رازداری مشاور قبل ازدواج او را در جریان مسائل خود قرار دهند . باید توجه داشت روانشناس پیش از ازدواج افراد را از ازدواج منع یا تشویق نمی کنند و تنها به آنها آگاهی مناسب درباره اهمیت تفاهم و رسیدن به اهداف را ارائه می دهد.

برای ازدواج ، مشاور ازدواج خوب به دو فرایند توجه می نماید :

-         داشتن آمادگی برای ازدواج

-         داشتن شناخت کافی از طرف مقابل

افراد می توانند با کمک بهترین مشاور ازدواج در کلینیک روانشناسی به اهداف ازدواج در خود پی برده و روانشناس قبل ازدواج به آنها کمک می کند تا این اهداف را با خواسته های خود مطابق کرده تا در زندگی مشترک دچار سرخوردی نگردند. مشاور پیش از ازدواج به شناخت افراد نسبت به یکدیگر بسیار اهمیت می دهد . به همین منظور در بهترین مرکز مشاوره از تست های روانشناسی ازدواج که شامل پکیج کاملی از تست های تحلیل رفتار و تست های شخصیت شناسی می باشد استفاده می کنند تا دکتر روانشناس انتخاب نو پیش از ازدواج از افکار ناخودآگاه افراد نیز آگاه گشته و در تشخیص خود به صورت تخصصی عمل نماید.

از عوامل تاثیر گذار در زندگی مشترک ، ابتدا می توان به فرهنگ ، اعتقادات و خانواده توجه نمود .  دو فردی که میزان تشابهات اعتقادی آنها یا خانوادگی کمی دارند متاسفانه در زندگی مشترک خود وچار مشکلات جدی می گردند . خواسته ها و تفاوت در نوع تربیت افراد باعث شده تا آنها پس از فروکش کردن هیجانات خود را بیگانه با یکدیگر احساس کرده و دچار طلاق عاطفی گردند. ضمن آن که تفاوت های شخصیتی شدید احتمال بروز اختلالات روانی در بین زوجین را نیز افزایش می دهد و آنها ممکن است به دلیل فشار هایی که از این تفاوت ها بر روان خود احساس می کنند دچار اختلال اضطراب و استرس و یا افسردگی گردند.

روانشناس قبل از ازدواج در مرکز مشاور این مزیت را برای افراد به ارمغان می آورد که آنها با احساس آرامش و امنیت خاطر زندگی مشترک خود را آغاز می کنند و اهداف مشخص برای زندگی مشترک خود خواهند داشت.