خانواده و ازدواج از جمله نیازهای اولیه بشر  

خانواده نخستین و مشمول ترین نهاد اجتماعی است در واقع تشکیل خانواده از جمله بنیادی ترین و طبیعی ترین نیازهای انسان به حساب می آید و ازدواج اولین راه برای ارضای این نیاز است . البته با وجود  مبارک بودن و خوشایند بودن پیوند ازدواج ، رضایت زوجین به سادگی به دست نمی آید و در این مسیر مسائل و مشکلات بسیاری شکل می گیرد که بی شک ادامه زندگی را برای زوجین دشوار خواهد کرد و نیاز به یک رواندرمانگر خانواده را آشکار می کند.

 

آیا تا به حال برای مشکلات و مسائل خانوادگی به روان درمانگر خانواده مراجعه کرده اید؟ آیا برای حل اختلاف خانواده ، خود را نیازمند یک متخصص خانوادهدیده اید؟

عموم مردم ، روان درمانگر و روانشناس را مختص مسائل بالینی یا همان مسائل روانی می دانند و نقش یک مشاور خانواده خوب را در مسائل خانودگی نادیده می گیرند درحالیکه امروزه یک دکتر مشاور خانواده از جمله مهمترین نیازهای یک خانواده است تا بتوانند به شکلی مناسب به مشکلات آنان سامان دهند. درواقع یک روانکاو خانواده می تواند با شناخت شرایط و مسائل خانوادگی به شما کمک کند تا در جهت بهبود این شرایط حرکت کنید و زندگی آرامی داشته باشید.


در مرکز تخصصی مشاوره خانواده چه خدماتی ارائه می شود؟

در مرکز مشاوره خانواده ، مشاوران مجرب با مشاوره و درصورت نیاز با اجرای تست های روانشناختی می توانند شما را نسبت به مشکلات خانوادگی و حتی زناشویی آگاه کنند و با کمک خودتان به حل اختلافات خانوادگی و زناشویی بپردازند . امروزه شرایط مختلفی موجب می شود تا شما خود را نیازمند یک مشاور خانواده ببینید و در شرایط حساس زندگی از نظرات یک روانشناس خانواده بهره مند شوید تنها کافی است از باورهای غلط عامیانه بپرهیزید .

 در مرکز مشاوره خانواده خوب خدمات بسیاری ارائه می شود خدماتی نظیر حل مشکلات زناشویی و خانوادگی ، مشاوره خیانت ، حل مشکلات والدین با فرزندان و همچنین مشاوره های پیش از ازدواج و حتی مسائل پس از آن .

شایع ترین مشکلات زناشویی چیست؟؟؟

موارد بسیاری می تواند در زندگی زوجین مشکلاتی ایجاد کنند اما یکی از شایع ترین این مسائل انتقادگری است . در جلسات مشاوره خانواده بارها مشاهده شده است که یکی از طرفین طرف مقابل خود را زیر رگبار انتقاد می گیرد  و پس از گذشت زمان این انتقاد های تند و گاها بی اساس اثرات مخربی در زندگی زناشویی آنها خواهد گذاشت و حتی در مواردی سلامت زیستی و روانی همسری که مدام مورد انتقاد همسرش است در معرض خطر قرار می گیرد  و در نهایت باعث عدم درک متقابل ، دوری آنها  و ترک یکدیگر می شود. در مرکز مشاوره زناشویی ،دکتر روانشناس می تواند مشاوره با زوجین را وسیله ای قرار دهد تا وضعیت زندگی آنها را بهبود بخشد و علت انتقادگری هر یک از طرفین را بفهمد و شناخت بهتری نسبت به زندگی مشترک به زوجین دهد تا با کمک خود آنها از این انتقاد های بی پایه و اساس جلوگیری کند. مشاوره زناشویی امروزه می تواند کلید راهگشای مشکلات زندگی بسیاری از جوانان باشد.


 

آیا روانپزشک خانواده نیاز است ؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت عموما مشکلات خانوادگی و زناشویی از طریق گفتگو با مشاور خانواده و همچنین مشاوره زناشویی حل می شود  اما گاها در جلسات مشاوره دکتر روانشناس متوجه یک سری مشکلات فردی در عضوی ازخانواده می شود و در این شرایط ، روانشناس مسئله را به کمک روانپزشک با دارودرمانی ادامه خواهد داد چراکه در بعضی شرایط گفتگو دیگر تاثیری نخواهد داشت و دارودرمانی تنها راه برای کمک به شرایط موجود است.

برای داشتن زندگی زناشویی موفق باید چه کرد ؟

شناخت ، آگاهی وتوجه به نیاز های یکدیگر در یک زندگی زناشویی می تواند تا حدی از مشکلات زوجین بکاهد و به آنها این دلگرمی را بدهد که می توانند ادامه مسیر زندگی خود را با آرامش کنار هم سپری کنند و  مسائل جزئی به مشکلات بزرگ در خانواده آنها تبدیل نشود. در واقع یک زندگی موفق با شناخت نیازها و خواسته های طرفین ساخته می شود نیازهایی از جمله : نیاز به تعلق ، نیاز به عشق و محبت ، نیاز به بقا ، نیاز به آزادی و... که با مراجعه به مراکز تخصصی مشاوره خانواده  می توان این نیازها را شناخت و با توجه به آنها قدمی در مسیر زندگی شادتر برداشت.

 

مرکز مشاوره انتخاب نو

در مرکز مشاوره انتخاب نو مشاوران بسیاری در زمینه ازدواج و خانواده به صورت تخصصی فعالیت می کنند و شما می توانید جلسات مشاوره با مشاور خانوادگی خوب در تهران در مرکز مشاوره انتخاب نوداشته باشید و با راهنمایی های یک مشاور خانواده خوب در تهران به حل اختلاف زناشویی بپردازید. شما می توانید برای مطالعه مقالات بیشتر به صفجه اصلی ما در انتخاب نو مراجعه فرمایید.