انتخاب کلینیک مشاوره خوب در زمینه مشاوره روانشناسی می تواند برای افراد کار دشواری باشد .  همه ی افراد به دنبال بهترین روانشناس مشاور می باشند تا در زمینه های مختلف تخصص داشته باشد و بتواند به آن ها کمک کند زیرا که مهم است که روانشناس مناسبی را انتخاب کنید. به عبارتی افراد برای رهایی از انواع ناراحتی های روحی و روانی خود به دنبال بهترین مشاور روانشناس هستند. 


آیا به مشاور روانشناس نیاز دارید یا خیر ؟

قواعد دقیق و مشخصی نداریم که نشان بدهند مردم چه موقع باید نزد روان درمانگر بروند . ولی برای اینکه تا حدودی بفهمید آیا باید نزددکتر روانشناس در مرکز روانشناسی خوب بروید یا خیر ، ببینید آیا حالات زیر را دارید :

نارا حت و دمغ بودن ، کم بودن عزت نفس ، احساس اینکه دیگران شما را درک نمی کنند. ، داشتن اضطراب به حدی که کار کردن برایتان دشوار باشد ، تمرکز نداشتن روی تکالیف درسی ، تنهایی و نداشتن زندگی اجتماعی و اوقات فراغت ، ترسیدن از چیز هایی که می دانید نباید بترسید ، شنیدن صداهایی که به شما می گویند کاری انجام دهید ، می دانید که مشکل دارید و نمی توانید با کسی در میان بگذارید. اگر که هر کدام از حالات بالا را دارید باید به فکر انتخاب بهترین دکتر روانشناس در مرکز مشاوره باشید که صلاحیت کافی برای حل مشکل شما را داشته باشد.

 

چگونه بهترین مشاور تهران را انتخاب کنید ؟

مدارک متخصصان را در نظر بگیرید :

اگر چه تمام متخصصان سلامت روانی و روانشناسی صاحب صلاحیت هستند ولی رویکرد های روانشناسان و روانپزشکان به دلیل نوع آموزش هایی که دیده اند با هم فرق دارند. بهترین روانشناس تهران  مرکز روانشناسی انتخاب نو روی هیجانات و رفتار ها متمرکزند و یا روانپزشکان که به جنبه ی جسمی مشکلات روانی توجه بیشتری دارند. اما در کنار تخصص ، برخی نکات ظریف اما مهم را نیز باید در نظر بگیرید زیرا که در برخی موارد باید در حوزه ای خاص ، آموزش های تخصصی پیشرفته دیده باشند. برای مثال کسی که دنبال رفع مشکل خاصی مانند مشکل جنسی است ، درمانگرش باید در رابطه با آن مشکل آموزش تخصصی دیده باشد . پس قبل از برگزاری جلسه اول یا ضمن برگزاری جلسه اول ، باید مدارک تخصصی دکتر روانشناس کلینیک روانشناسی مورد نظر را تحقیق کنید.

در تصمیم گیری راجع به موثر بودن یا نبودن درمان عجله نکنید:

تغییر ایجاد کردن بسیار دشوار است. عجله کردن و توقع بیش از حد داشتن ، نارضایتی و نا امیدی به بار می آورد. چون بخش قابل توجهی از درمان رابطه بر قرار کردن با روانشناس مشاور است. چند جلسه طول می کشد تا متوجه شوی آیا اوضاع خوب پیش می رود یا نه . اگر که اوضاع بعد از چند جلسه خوب پیش نمی رود در مورد روند درمان با دکتر مشاور خود صحبت کنید و نظرش را جویا شوید . مشخص کردن اهداف و زمان بندی آن ها هم مفید است. اگر که به اهداف خود نرسیدید درمانگر خود را تغییر دهید.

مصرف کننده فکور و دقیق خدمات  بهترین مرکز روانشناسی باشید :

درست مثل هر خدمات دیگری ، هرچقدر درباره  خدمات روانی اطلاعات بیشتری داشته باشید ، بهتر می توانید درباره مناسب بودن یا نبودن آن تصمیم بگیرید . اعتماد و اتکای شما به بهترین کلینیک مشاوره مورد انتخاب شما در میزان تاثیر گذاری درمان بر شما است. پیدا کردن مشاور خوب یکی از مهم ترین عوامل موفقیت درمان است .

 


 


تخصص روانشناسان انتخاب نو  در بهترین مرکز مشاوره :

درمان اختلالات : متخصص روانشناس انتخاب نو در کلینیک روانشناسی بر روی مواردی نظیر اختلالات اضطرابی ، اختلالات خلقی ، اختلالات جنسی ، اختلالات خوردن ، اختلالات خواب ، اختلالات کنترل تکانه و اختلالات شخصیت و .... درکنترل و  درمان اختلالات  فعالیت می کند.

خانواده و ازدواج : در خصوص تخصص خانواده درمانی وزوج درمانی  نیز می توان به مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده  اشاره کرد که به توضیح مختصر آن ها می پردازیم.

خانواده درمانی و مشاوره خانواده در  بهترین کلینیک روانشناسی به صورت گروه درمانی اعضای خانواده می تواند باشد و روانشناس خانواده  از فنون تایید و چهارچوب بندی دوباره و تغییر ساختاری و مثلث زدایی استفاده می کند. زوج درمانی و مشاوره ازدواج برای زوج های ازدواج کرده و ازدواج نکرده های است که مشکل اصلی آن ها رابطه شان است . طبق نظربهترین روانشناس کلینیک مشاوره نشانه های نابهنجاری ، تابع روابط خانواده و زوج ها هستند. اختلافات زناشویی و اختلاف زوج هایی که ازدواج نکرده اند معمولا ناشی از ارتباط نادرست آن هاست گاهی نیز ممکن است ارتباط آن ها به طور کلی قطع  شود در چنین مواردی ، متخصص روانشناس در صددبهبود بخشیدن ارتباط طرفین بر می آید. روی نقش طرفین متمرکز می شود . زوج درمانی به مسائل مختلفی مثل حسادت ، تاخیر در بچه دار شدن ، نقش های جنسیتی ، طلاق ، ازدواج مجدد و .... می پردازد.

روانکاوی : روانکاو به تحلیل افکار ناهشیار می پردازند و برای نفوذ در آن از فنون درمانبخش تداعی آزاد ، تخلیه هیجانی ، تفسیر ، تحلیل رویا ها ، تحلیل انتقال و تحلیل مقاومت استفاده می کنند.