هر کدام از ما ممکن است تحت فشار (مسائل و مشکلات اجتماعی ) دچار اضطراب و استرس شویم و گاهی در ابعاد مختلف لازم است تصمیماتی گرفته شود که نیاز به مشورت داشته باشد و این روزها در لایه هایی از جامعه مشاوران و روان پزشکان توانسته اند ثابت کنند گاهی نیاز است فردی تحصیل کرده به شما مشاوره بدهد .

به غیر از مسئله ی اعتماد و عملکرد مناسب مشاوران این روزها قیمت مشاوره و هزینه ویزیت روانشناسان بسیار حائز اهمیت است. زیرا گاهی ممکن است چند جلسه برای حل مشکل ایجاد شده به مشاوره مراجعه کنید.

البته گاهی فقط سنجشی در باب مسئله ای سطحی است که می توان با یک جلسه مشکل را حل کرد و راهنمایی های لازم را دریافت کرد اما گاهی نیاز است افراد چند جلسه و چند ماه برای خودشناسی ، حل مشکلات رفتاری ، هیجانی و مشاوره ی قبل از ازدواج به روانشناس مراجعه کنند.

جدا از مبحث مبلغ مشاوره و هزینه جلسه مشاوره روانشناسی شما باید از مرکزی که انتخاب کرده اید نسبت به عملکردش اطمینان پیدا کنید. بی شک قیمت بالا برای مشاوره و یا قیمت پایین برای مشاوره نشانه ی خوب و یا بد بودن مشاور نیست و تمام تعرفه ها از سمت سازمان نظام روان شناسی و مشاوره تعیین می شود. 

در کلینیک تخصصی روان شناسی انتخاب نو سعی برآن است که به نسبت تخصص های مشاوران و میزان تجارب آنهاکمترین هزینه مشاوره را برای مراجعین در نظر بگیریم .

در مراکز مختلف هزینه مشاوره خانواده و ازدواج متفاوت است زیرا درصورت نیاز ممکن است دوره های آموزشی را بگذرانید و یا از طریق تست آنالیز هایی صورت گیرد که در این صورت هزینه مشاوره ی ازدواج با قیمت یک جلسه مشاوره متفاوت است.

یکی دیگر از مسائل مهمی که در کاردرمانی و قیمت ویزیت روانشناس است این است که بیمه هیچ یک از حوزه های روانشناسی را پوشش نمی دهد. مگر در مراحلی  که فرد به خدمات بیمارستانی و دارو احتیاج پیدا کند.

و یکی از مشکلات اساسی دیگر این است که به گفته ی مدیر کل سلامت اجتماعی روان وزارت بهداشت مشکل عمده آن است که بیماران دچار به مشکلات روانی حاد که در بیمارستان های روان پزشکی بستری می شوند در طول سال فقط از 56 روز بیمه می توانند استفاده کنند و گاهی مجبور به ترخیص بیمار می شوند زیرا توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند و موضوع مهم دیگر ان است که ما باید از سمت مشاوران حرفه ای که دارای پروانه اشتغال نظام هستند بتوانیم پاسخگوی نیازهای کشور شویم.

اما طی آمارهای موجود حدود چهار هزار نفر مشاور دارای مدرک نظام هست که با توجه به احساس نیاز مخصوصا در شهرستان ها ایجاد مشکل می کند.

و حال توجه کنید با تمام مشکلات مالی برای انتخاب مشاور کمی جست و جو و تامل کنید تا بتوانید از سوابق کاری و تحصیلی مشاور انتخابی خود مطلع شوید . روانشناس حرفه ای بی شک در کمال صبوری و درک درست شما را نسبت به مشکل ایجاد شده و ابعاد مختلف آن آگاه می کند و شما را به سمت و سویی برای گرفتن تصمیم درست سوق می دهد.

جهت اطلاع از خدمات روانشناسی تخصصی کلینیک انتخاب نو به صفحه ی اصلی مراجعه کنید تا بتوانید مشاوران ما را از ابعاد مختلف آنالیز کرده و انتخاب کنید.