کلینیک روانشناسی مکانی بسیار مناسب برای همراهی افرادی می باشد که سلامت روان آنها به خطر افتاده و نیاز به مشاوره و روان درمانی دارند.
مراکز مشاوره با حضور مشاور متخصص کمک بسیار خوبی برای یافتن ریشه مشکلات روانی افراد می باشند. بسیاری از مراجعه به دکتر روانشناس و عنوان بیماری روانی خود خجالت می کشند، این در حالی است که همانگونه که ما برای درمان بیماری های جسمی به پزشک متخصص مراجعه می کنیم و عدم مراجعه ممکن است باعث پیشروی بیماری شود، برای بیماری روحی نیز باشد از روانشناس متخصص یاری بگیریم و عدم مراجعه و درمان بیماری روحی و روانی کمک است آسیب های جبران ناپذیری به زندگی افراد وارد نماید.
مشاور در کلینیک مشاوره از روشهای تخصصی برای تشخیص بیماری استفاده می نماید، بسیاری این سوال برایشان مطرح است که به چه نکاتی برای تشخیص مشکلات روحی توجه می شود؟
مشاور روانشناس با دریافت زندگی نامه بیمار و انجام انواع تست روانشناسی حوضه نیاز افراد را برای درمان تخصصی روانشناسی تشخیصی می دهند و بر اساس این تشخیص تعداد جلسات مشاوره برای مراجع تجویز می کنند.
مراجعه مرتب، انجام تمریناتی که دکتر مشاور ارائه می دهد، دقت و پیگیری همگی به تاثیر گذاری در روند درمانی کمک می نماید.
در مواقعی یک دکتر مشاور خوب برای روند درمانی نیاز به مراجعه به روانکاو و یا روانپزشک را ضروری می داند، مراجع با اعتماد به دکتر مشاور روانشناسمی تواند به راحتی و بدون فشار مسیر درمان را طی نماید و از سلامت روحی و روانی برخوردار شود.

چندی از روشهای درمانی که در کلینیک های روانشناسی در تهرانمورد استفاده می باشد را به اختصار بیان می کنیم:- طرحواره درمانی: در این نوع درمانی روانشناس حرفه ای با استفاده از تست طرحواره ، نکات مهمی در ناخودآگاه افراد را یافته و پروژه درمانی را بر این اساس هم گام می دارند.
- جلسات فردی : در این جلسات مشاور فردی با در نظر گرفتن نیاز مراجع به بیان احساسات خود بیشتر شنوده می باشد و گاها با بیان نکاتی به مراجعدر یافتن مسیر کمک می کنند.
- جلسات گروهی : مشاور روانشناس حرفه ای با تشکیل جلسات گروهی روانشناسی با مراجعینی که مشکلات تقریبا مشابهی دارند می تواند به افراد کمک کند تا آنها متوجه تنها نبودن خود در مشکلات و رفع آنها بشوند.
- جلسات خانوادگی : مشاور با کمک روان‌درمانی خانوادگی به برسی مشکل مراجع می پردازد زیرا تشخیص داده شده مراجع مشکلاتی ریشه دار در خانواده دارد.
- مشاوره زناشویی: در مواردی روانشناسان برای حل مشکلات زوجین استفاده از مشاور زناشویی را الزامی می دانند.

در تمامی مدلهایی که عنوان کردیم تلاش مشاور حرفه ای کمک به مراجع و درمان حرفه ای روانشناسی افراد می باشد. مرکزمشاوره انتخاب نو با جمع آوری مشاوران در حوضه های مختلف با روشهای درمانی مختلف سعی در فراهم کردن تمامی نیاز مراجعین نموده.