کودکان مانند بزرگسالان می توانند از روان شناس و روش های درمانی آن در مرکز مشاوره کودکان بهره مند شوند. روانشناس کودک در کلینیک روانشناسی کودک به کودکان کمک می کند تا مهارت های حل مسئله را در آن ها افزایش دهد ، همچنین متخصص روانشناس کودک میتواند به کودک و خانواده کمک کند تا با استرس و انواع مسائل عاطفی و رفتاری مقابله کنند.

روش کار مشاور کودک

مشاور روانشناس کودک در کلینیک تخصصی روانشناسی انتخاب نو با بررسی کودک و خانواده و آنچه که در خانواده اتفاق می افتد برای مشخص کردن علت اصلی ناراحتی های عاطفی یا رفتاری کودک تلاش می کند . روانشناس کودک خوب در آموزش و یادگیری نحوه تعامل والدین با فرزندان خود از طریق روش های سالم و اجتماعی و هم چنین افزایش انعطاف پذیری در طول زندگی کودکان نقش دارد.


 

هدف متخصص مشاور کودک

متخصص مشاور کودک در تلاش برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع که اطفال درک کنند چه اتفاقاتی در زندگیشان می افتد و توانایی درک درست آنچه را که تجربه می کنند ، می باشد.

مواردی که روان شناسی و مشاوره کودکان مورد بررسی قرار میدهد:

طلاق یا جدایی والدین

مرگ یکی از عزیزان

تجربه یک تروما

سو استفاده جنسی و عاطفی

اختلال بیش فعالی کمبود توجه

بیماری های روانی مانند افسردگی ، اضطراب ، وسواس و ...

و اختلال رفتاری دیگر می باشد.

 

آن ها  ممکن است  با احساساتی مثل  خشم ، استرس و نگرانی ، عزت نفس پایین ، غم و اندوه همراه باشند.

 بنابراین از اهداف مهم  دیگر مشاوره کودکان به ایجاد عزت نفس در کودکان و همچنین کمک به بهبود مهارت های ارتباطی کودک می توان اشاره کرد. بهترین مشاور کودک با کودکان به صورت حمایتی رفتار می کند، و همیشه آگاه هستند که کودکان سریع یاد می گیرند. مشاور کودک به آنها کمک می کند تا نقاط قوت خود را پیدا کنند. روانشناس کودک الگوهای تفکر مفید و عادات رفتاری سالم را در کودکان ایجاد می کند.