روانشناس کودک خوب در مرکز مشاوره کودک با والدینی مواجه است که مشکلات گوناگونی با فرزندان خود دارند. بی خوابی در کودکان یا نامنظم بودن تایم خواب آنها یکی از مشکلاتی است که والدین برای حل آن بهتر است به روانشناس کودک در یک کلینیک روانشناسی کودک انتخاب نو  مراجعه کنند. درمان بی خوابی در کودکان با بعضی از راه های درمانی که برای بزرگسالان در نظر گرفته می شود مشابه است. علائمی که کودکان در مواجه با بی خوابی از خود نشان می دهند از نظر دکتر روانشناس کودک از بزرگسالان شدید تر می باشد زیرا کودکان نیاز بیشتری به خواب نسبت به بزرگ سالان دارند.

پیشنهادات روانشناس کودکان

-        مشاور کودکان در مرکز مشاوره کودکان به والدین توصیه می کنند تا برای زمان خواب کودک خود حتما برنامه ریزی داشته باشند و اجازه بیدار ماندن در زمانهای متفرقه را به کودک ندهند. انجام بازی های هیجان انگیز و تماشای فیلم های ترسناک همگی ممکن است باعث بر هم خوردن زمان خواب کودک گردد بنابراین روانشناس کودک خوببه والدین پیشنهاد می کند تا پیش از به بستر رفتن کودک کم کم کودکان را از انجام فعالیت های مهیج باز دارند.

-        متخصص روانشناس کودک به والدین پیشنهاد می کنند تا برنامه غذایی مناسبی برای کودک فراهم ببینند. روانشناس کودک خوب در کلینیک های روانشناسی کودک به والدین پیشنهاد می دهند تا شیر را جزء برنامه های کودک برای قبل از خواب قرار داده تا باعث شود خوابی آرام و سبک داشته باشند. مصرف غذا های پر کالری و دارای قند بالا یا مواد کافئین دار پیش از خواب از نظر مشاور خوب کودک بسیار آسیب رسان است ، زیرا این مواد نه تنها به سلامت دندانهای کودک آسیب می زند بلکه باعث ایجاد انرژی زیاد و بی خوابی در کودکان نیز می گردد.


-         فعالیت بدنی کم یکی دیگر از دلایل بروز بی خوابی از نظر متخصص مشاور کودک است. کودکانی که در طول روز انرژی خود را به شکل مناسب تخلیه نمی کنند علاقه ای به خوابیدن در زمان مناسب ندارند و یا ترجیح می دهند تا با وسایل بازی خود سرگرم شود به همین خاطر بهترین مشاور کودک در بهترین کلینیک های روانشناس به والدین پیشنهاد می دهند تا اسباب بازی های کودک را در زمان خواب کودک از دسترس آنها دور نمایند.

-         داشتن آرامش برای کودکانی که می خواهند بخوابند بسیار مهم است . دکتر مشاور کودکان به والدین پیشنهاد می کند تا پیش از خواب هرگز کودک خود را بابت اعمالی که در طول روز انجام داده اند سرزنش نکنند و پیش از خواب کودک اجازه ندهند تا استرس و نگرانی برای کودک ایجاد شود. ایجاد محیط ساکت و بی تنش می تواند باعث بهتر شدن خواب در کودکان گردد.