اصطلاح انحرافات جنسی به فعالیت جنسی یا رفتاری اطلاق می شود که تعداد کمی از افراد آن را انجام می دهند و این افراد ممکن است در مورد خود احساسات منفی مانند نفرت، گناه و .... داشته باشند یا این که به دلیل گرایشات جنسی نابهنجاری که دارند، قادر به برقراری روابط مناسب و طولانی مدت نداشته باشند. درست است که میزان این نابهنجاری کم است اما جهت آشنایی با این انحرافات جنسی در ادامه به توضیح مختصری از انواع آن ها و نشانه های آن ها پرداخته ایم. انواع انحرافات جنسی شامل موارد زیر می باشد:

انواع انحرافات جنسی:

تمایل جنسی به کودکان:

طبق نظر مشاور این تمایل ممکن است به برقراری رابطه جنسی با یک کودک توسط فرد بیمار منجر شود. و کودک همجنس یا از از جنس مخالف است. این افراد ممکن است دچار اسکیزوفرنی، جنون خفیف، اعتیاد به الکل ، دمانس یا معلولیت ذهنی باشد. 

پوشیدن لباس جنس مخالف:

این نا بهنجاری خود را به صورت پوشیدن لباس های جنس مخالف به طور دائم نشان می دهد و درجات مختلفی دارد و از پوشیدن تکه ای از لباس زنانه تا پوشیدن کامل لباس های زنانه متفاوت است. این رفتار معمولا توسط مردان علاقه مند به جنس مخالف برای دستیابی به رضایا جنسی صورت می گیرد. پوشیدن لباس های جنس مخالف که به منظور دست یابی به نقش احتمالی جنس مخالف بدون تحریک جنسی می باشد، مخالف پوشی است که توسط افراد ترانسکچوال یعنی افرادی که نارضایتی از جنس خود دارند، صورت می گیرد. 

نمایشگری:

این نابهنجاری، رضایت فرد زمانی حاصل می شود که فرد آلت تناسلی خود را به فردی از جنس مخالف نشان می دهد. این نابهنجاری، شایع ترین نوع آزار جنسی است. افرادی که تمایلات ضد اجتماعی دارند با انجام این کار در حضور دیگران همراه است و نوع دیگر که بیشتر  در آن ها مشاهده می شود، پسران جوانی است که در محدودیت قرار داشته و از نظر هیجانی نا پخته هستند و این کار را انجام می دهند ولی بعدا پشیمان می شوند. 

یادگار خواهی:

این اصطلاح را برای اشاره به حالتی به کار می برند که در آن فرد به شکلی غیر عادی دائما در فکر اشیا متعلق به جنس مخالف است که در جریان رابطه جنسی از لحاظ یجاد تحریک جنسی و رسیدن به ارگاسم اهمیت دارند. شی مورد نظر ممکن است لباس، ماده خاص و یا بافت خاص باشد. استفاده از این اشیا برای دستیابی به رضایت جنسی ممکن است در حضور شریک جنسی و یا در نهایی باشد.

نظر بازی:

بر اساس مطالعات روانشناسی آنلاین این نا بهنجاری به این صورت خود را نشان می دهد که در قالب تمایل برای تماشای افراد برهنه یا کسانی که در حال انجام عمل جنسی هستند در حالی که خودشان خبر ندارند نشان می دهد. امکان دارد که هنگام تماشا و یا بعد از آن اقدام به خود ارضایی کنند.

مالیدن خود به اشیا یا شخص:

در این نا بهتجاری فرد خود را با مالیدن به فردی که تمایلی به این کار ندارد، لذت می برد. این کار معمولا در محل های شلوغ مانند مترو و ... انجام می شود. و در حین این کار راجع به داشتن رابطه جنسی با فرد مقابل هم خیال پردازی داشته باشد.

خود آزاری و دیگر آزاری جنسی:

این حالت خود را در بر انگیخته شدن جنسی در اثر واکنش به حس درد، تحقیر روانی و داشتن حس برتری و یا برعکس آن نشان می دهد. دیگر آزاری یعنی لذت بردن از درد جنسی دیگران و خود آزاری یعنی لذت بردن از درد جنسی خود که در اثر اتفعال فرد در مقابل عامل ایجاد درد به وجود می آید.

انحراف چندگانه:

این اصطلاح به معنی تمایل فرد برای ارتکاب انواع مختلفی از اعمال نابهنجاری جنسی برای به دست آوردن هیجان و رضایت شخصی است.

مرده پرستی:

موارد بسیار کمی از این نابهنجاری گزارش شده است اما برای آشنایی شما با آن ها مطرح می کنیم. در این نابهنجاری به شکل تمایل برای به دست آوردن هیجان جنسی در اثر تماس با بدن مرده ظاهر می شود.

کلام آخر:

تمایلات جنسی به کودکان یکی از موارد خطرناکی می باشد که می تواند مشکلات و آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد. در این آزار گری کودک یا نوجوان در فعالیت جنسی قرار می گیرد که هنوز آن را به طور کامل درک نکرده و نمی تواند رضایت آگاهانه برای آن بدهد و از نظر رشدی آمادگی برای آن را ندارد که باعث نقض قوانین، هنجار ها و تابوهای اجتماعی می شود. آزار جنسی بدون تماس یا غیر مستقیم مانند تهدید و قرار دادن کودک در چنین شرایطی ، آزار جنسی با تماس و آزار جنسی با تماس بدون مقاربت که شامل نوازش، و ... می شود. هر یک از مواردی که گفته شد تاثیرات بسیار بدی برای فرزندان به همراه خواهد داشت به همین دلیل نکات ایمنی لازم و حفظ امنیت فرزندانتان را جدی بگیرید و با کلینیک روانشناسی در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را از متخصصان بگیرید.