مشاوره روانشناسی در کلینیک روانشناسی انتخاب نو  برای کودکان دارای اضطراب سودمند خواهد بود.طبق نظر روانشناس کودک اضطراب در کودکان متداول و معمولا با ترس همراه است. و عده ای از روانشناسان عقیده دارند که در دختران بیشتر از پسران دیده می شود. روانشناسی و مشاوره کودکان در کاهش و کنترل اضطراب کودکان بسیار موثر است.

طبق نظر روانشناس دلایل اضطراب در کودکان چیست ؟

اضطراب در کودکان غالبا واکنشی است خود آگاه یا نا خود آگاه به ناراحتی هایی که در خانواده رخ می دهد.مشاور کودک در مرکز مشاوره کودک به این موضوع که مادر مضطرب و پریشان تقریبا همیشه کودک مضطرب خواهد داشت و به همین ترتیب پدر مضطرب نیز ممکن است کودک مضطرب تربیت کند.، دقت می کند. بر طبق روانشناسی کودکان ، کودک با والدین خود همانندسازی می کند . اضطراب در بسیاری از بیماری های روانی وجود دارد که تشخیص آن بر عهده ی روانشناس کودکان در مرکز روانشناسی انتخاب نو می باشد.

 

 

علائم اضطراب در کودکان

بر اساس مشاوره کودکان علائم اضطراب در این سنین اغلب به شکل بی اشتهایی ، بهانه گیری ، بد خلقی ، تحریک پذیری ، تکرر ادرار و حتی شب ادراری تظاهر می کند و گاهی هم به علت عدم تمرکز حواس و بی دقتی باعث عدم رشد تحصیلی کودک می شود. اضطراب در نوجوانان عوارض و عواقب وخیم تری دارد و مسلما  بحران بلوغ را تشدید می کند.

اصولا دوران بلوغ همراه با کشمکش های روانی است و این حالت در دختران بیشتر از پسران مشاهده می شود . چنانچه در این دوره تعادل روانی نوجوان به علت اضطراب مختل گردد احتمالا در آینده نیز منشا اختلال رفتاری خواهد شد. روانشناس نوجوان در مرکز مشاوره انتخاب نو  آرامش درونی و فکری برای رشد طبیعی و متعادل در نوجوانان را ایجاد می کند. مشاور کودکان و مشاور نوجوان اشاره می کند که آماده کردن کودکان قبل از سنین نوجوانی و آگاه کردن آنها از تحولات و تغییرات جسمی و روانی ، فیزیولوژیک و هورمونی باعث کاهش اضطراب در این دوره خواهد شد.درمان اضطراب کودکان در کلینیک مشاوره و روانشناسی انتخاب نو با مشاوره و اصول روانشناسی موثر خواهد بود.