انتخاب یک مشاور خانواده خوب امروزه به دلیل زیاد شدن افرادی که بدون تخصص کافی دست به مشاوره می زنند کاری بسیار مشکل می باشد. وجود مجور و پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی برای هر مرکز روانشناسی ضروری می باشد . توجه به این موضوع می تواند از نگرانی افراد درباره روانشناس انتخابی خود بکاهد. مشاور خانواده تاثیر بسیار زیادی بر اعضاء خانواده می گذارد به همین دلیل باید فردی را به عنوان دکتر روانشناس خانواده انتخاب نمایند که مورد اعتماد و مورد قبول اعضاء باشد.

کلینیک مشاوره انتخاب نو با مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی از سال 1395 به همت و مدیریت آقای دکتر تابع جماعت و خانم دکتر باقری که از روانشناسان و اساتید برجسته روانشناسی می باشند تاسیس گشته است. این کلینیک روانشناسی از همکاران بسیار با تجربه و مورد اطمینان برای بهترین مشاوره خانوادهاستفاده می کند تا کسانی که به این مرکز مشاور مراجعه می کنند بتوانند با آرامش خیال از متبحر بودن روانشناس خود از راهنمایی ها و آموزه های روانشناس استفاده کنند.

وجود سایت رسمی برای کلینیک های روانشناسی یکی از موضوعاتی می باشد که باید مورد توجه قرار داد. در این سایت رسمی روانشناسان هر مرکزمشاوه با پیشینه و تخصص های خود معرفی می شوند و افراد می توانند با کمک آن به انتخاب مشاور خوب مورد نظر خود بپردازند. از نمونه اطلاعاتی که باید درباره مشاور روانشناس دقت نمود میزان تجربه در فعالیت روانشناسی ، متخصص روانشناس می باشد . تجربه کاری مشاور نشان دهنده میزان تجربه فردی و بالا بودن سطح بر قراری ارتباط در جلسه مشاوره می باشد.

یکی از اصول اساسی برای تمامی روانشناسان رازداری می باشد. حتی افرادی که برای مشاوره خانواده در جلسات گروهی شرکت می کنند شاید تمایل نداشته باشند تا دیگر اعضاء خانواده از موضوعات آنها با خبر باشند. دکتر روانشناس خانوادهانتخاب نو مشاوره تخصصی را زمانی می داند که همه افراد با اعتماد کامل به روانشناس خانواده خوب مسائل خود را مطرح کرده و از امنیت کلامشان اطمینان داشته باشند.

آیا برای مشاوره خانواده استفاده از مشاوره تلفنی و اینترنتی هم جوابگو می باشد؟

گرچه مشاوره حضوری تاثیرات بسیار زیادی در انسجام جلسه دارد و افراد با ملاقات بهترین مشاور روانشناس به غیر از مفاهیم کلام در بهترین مرکز مشاوره تحت تاثیر زبان بدن مشاور و روابط با وی می گردند اما در مواردی که خانواده یا یکی از اعضاء آن به دلایل مختلفی همچون دوری یا عدم توانایی در مراجعه حضوری رو به رو است . متخصص مشاور خانواده از مشاوره اینترنتی به صورت تماس تصویری برای فرد استفاده می کند . مشاوره با ایمو یا مشاوره با واتس آپ شیوه ای است که در آن فردی که حضور ندارد می تواند از طریق تماس تصویری خود را در کلینیک مشاوره احساس کرده و در جریان امور و صحبت ها قرار گیرد و در آنها مشارکت نماید.

ویژگی های بهترین روانشناس خانواده در مرکز روانشناسی انتخاب نو

-        رفتار را مورد برسی قرار می دهد :

یک متخصص روانشناس خوب در مرکز مشاوره به رفتار اعضاء نسبت به یکدیگر توجه می نماید و تنها به شنیده های خود بسنده نمی کند . دکتر روانشناس خانواده با برسی رفتاری که در موضوعات مختلف افراد در جلسه مشاوره از خود بروز می دهند و گاهی با تحریکات مشاورهمراه است ، پی به روابط میان فردی آنها و جایگاه افراد در خانواده می برد.

-        قضاوت وجود ندارد :

بهترین روانشناس خانواده تهران تمامی تلاش خود را می نماید تا وجود بی اعتمادی هایی که در افراد وجود داد را پاک نموده و همدلی را جایگزین آن نماید . فشار جامعه باعث مقاومت بسیار زیاد افراد در مقابل عنوان نمودن اشتباهات ایجاد می نماید که دکتر روانشناس خانواده خوب با همدلی مناسب می تواند آن را اصلاح کند.

-        وجود مهارت در ارتباط کلامی و ارتباطی :

متخصص روانشناسباید کنترل جلسه مشاوره را در اختیار خود نگه دارد و توانایی جذب و مسیر دهی به اعضاء را داشته باشد . این مدیریت نیاز به مهارت کلامی و قدرت ارتباطی روانشناس متخصص خانواده دارد تا همه افراد در کنترل باقی بمانند.

-        زندگی نامه افراد مورد نظر قرار می گیرد:

گفتیم روانشناس خوب خانواده به وضعیت افراد و جایگاه آنها در مرکزمشاوره توجه می کند . اما این به آن معنا نمی باشد که مشاور خوب خانواده از برسی سوابق روحی و شرایطی که در طول زندگی برای آنها ایجاد شده است بی اطلاع بماند.

-         تشویق به ادامه و صبوری :

در حقیقت با وجود هر تکنیک روانشناسی و تلاش متخصص روانشناس چنانچه افراد در بهترین مشاوره خانوادهصبور نباشند و بخواهند به سرعت به مقصد برسند نمی توانند به هدف تعیین شده نائل آیند . مشاور روانشناس خوب تلاش می کند تا اعضا را به صبوری تشویق نموده تا در طی جلسات نتیجه را مشاهده کنند.