زوج درمانی و مشاوره کارایی بالایی در رفع مشکلات بین زوج ها دارن. یکی از پیشرفت های امروز در کلینیک های روانشناسی ، مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانی می باشد. امروزه با افزایش امار طلاق به راحتی می توان نتیجه گرفت بسیاری از مشکلات به خاطر عدم شناخت مناسب بین زوج ها و رفع نکردن مشکلات از ابتدا می باشد.

در مرکز زوج درمانی انتخاب نو یکی از توضیحاتی که به افراد داده می شود توضیح علت مسئله است. وقتی دختر و پسری که تا روز قبل تنها دغدغه زندگی خود را داشتند، وارد یک رابطه می شوند حضم خواسته ها و نیازهای دیگری جزء مسائلی است که باعث بروز انواع مشکلات و درگیری های بین فردی می شود.

اکثرا یکی از کارهایی که در مرکز مشاوره و مرکز روانشناسی به زوج ها آموزش داده می شود نحوه صحبت کردن با یکدیگر و ابراز خواسته ها و نیازهای روحی و جسمی به صورت صحیح می باشد. که این یکی از بزرگترین مشکل بین زوج هاست، اکثر زوجهایی که مشکلات حسی و روانی را تجربه می کنند از عدم رساندن مفاهیم کلامشان و یک سو نبودن احساسشان در موارد مختلف رنج می برند.

یک مرکز روانشناسی خوب با ارائه خدمات ویژه و مشاوره صحیح هنر زندگی کردن را به زوج ها آموزش می دهد. بهترین روانشناسان تهران بر این اعتقاد هستند که در صورت آموزش صحیح و استفاده از مشاور زوج درمانی ، می توان بسیاری از تنشها و مشکلات بین زوجین را برطرف نمود.

در یک مرکز روانشناسی خوب ، به کدام بخش ها، بین زوجین بیشتر توجه می شود؟

معمولا یک روانشناس خوب ابتدا به تعریف تفاوت های فردی بین زوج ها دقت می کند و تلاش می کند تا آگاهی لازم را درباره ای تفاوتهای حسی، به گونه ساده و روان که برای دو طرف قابل درک باشد را ارائه کند، و سپس به آنها آموزش می دهد چگونه با استفاده از کلام مناسب با یکدیگر صحبت کنند و خواسته ها و ناراحتی ها و حس های درجا مانده خود را عنوان نمایند، یکی دیگر از کارهایی که مشاور زوج درمانی انجام می دهد کمک به بروز احساسات درونی افراد است و آنها را در برطرف کردن خشم ها و احساسات منفی که در خود، بر اثر این سوءتفاهمات انباشته اند یاری می کند. بسیاری از روانشناسان زوج درمانی بر این باور هستند که با افزایش استفاده ازروانشناس زوج درمانی، میزان اختلافات و جدایی ها کاهش یافته و زوج ها فرصت شناخت خود و یکدیگر را پیدا می کنند.

امروزه یک مرکز روانشناسی خوب در تهران بالاترین میزان مراجعینش زوج های جوانی هستند که با کمک مشاوره و تست های شخصیت شناسی و... یا در تلاش برای انتخاب بهتر و یا حل مشکلات و آموزش روابط بین فردی می باشند. تا زندگی بهتر و موفق تری را برای خود رغم بزنند.