روانکاوی روش بسیار مفید و کارآمد برای دریافت ریشه های مشکلات افرادی می باشد که برای کل مشکلات خود به کلینیک روانشناسی مراجعه می کنند. بیشترین کسانی که برای درمان روانکاوی به مراکز مشاوره مراجعه می کنند معمولا از اختلالات شخصیت ، افسردگی حاد و یا استرس و اضطراب رنج می برند، در این میان کسانی که از فقدان عاطفی یا حضوری شخصی در اثر جدایی یا مرگ ، نیز معمولا برای درمان تخصصی به یک کلینیک روانشناسی خوب برای روانکاوی مراجعه می نمایند.

روانکاو تعداد جلسات مراجعه افراد را بر اساس برون ریزی که می کنند تعیین می کند. در جلسات روانکاوی مراجع و دکتر روانکاو باید درباره تمامی احساسات و مسائل زندگی فرد صحبت نمایند تا فرد شروع به برون ریزی شدید نموده و کم کم متخصص روانکاو به ضمیر ناخودآگاه فرد نفوذ کند. نا خودآگاه افراد بسیار پیچیده تر از آن است که اجازه دهد اطلاعات به یکباره برون ریزی شوند و این کار مستلزم صبر و تلاش فراوان دکتر روانکاو خوب می باشد.

رویا ها اولین واکنش های برون ریزی شده از ضمیر نا خود آگاه می باشند. بهترین روانکاو به دقت به خواب ها و رویا های افراد گوش می دهد و تلاش می نماید تا با تجزیه تخصصی به آگاهی در باره اطلاعات ضمیر ناخودآگاه برسد. باید توجه داشت درمان روانکاوی با توجه به موثر بودنش زمان زیادی را نیاز دارد و فرد باید تلاش کند تا طی روند درمان نا امیدی را از خود دور نماید و به جلسات خود در مرکز مشاوره ادامه دهد.انسان ذهنی بسیار باهوش و فعال دارد از نظر بهترین دکتر روانکاو وقتی ضمیر ناخودآگاه افراد احساس می نماید که دیوارهای دفاعیش در حال فروپاشی می باشد با علائمی همچون استرس در فرد ظهور می نماید و فرد از ادامه درمان برای جلوگیری از این حالت روانی باز می ایستد. باید توجه داشت درمان های تخصصی نیاز به همکاری مراجعین و نزدیکان آنها دارد. افرادی که برای درمان به یک کلینیک های روانشناسی خوب مراجعه می کنند باید خود نیز برای درمان خود با روانکاو همراهی نمایند زیرا بدون همراهی بیمار درمان به نتیجه مطلوب نمی رسد.

یکی از شیوه های درمانی پر طرفدار در بهترین مرکز مشاوره ، طرحواره درمانی می باشد. فردی که برای درمان روانکاوی مراجعه می کند باید به این باور برسد که سخنانش نزد روانکاو حرفه ای ایمن است و اصول راز داری برایش اجرا می گردد در این شرایط فرد می تواند به راحتی درباره خصوصی ترین مسائل خود نیز با دکتر خود صحبت کنند. مراجع در راحت ترین حالت خود قرار می گیرد و با دکتر روانکاو به گفتگو می پردازند.

بهترین مراکز مشاوره تهران از جمله کلینیک روانشناسی انتخاب نو در این مرکز محیطی امن و آرام فراهم آورده اند تا با بهترین مشاوران روانشناس افراد بتوانند از خدمات مشاوره استفاده کنند.