خانواده درمانی در کلینیک روانشناسی تحت نظارت بهترین ها ، برای کمک به کسانی که نیاز به حل مشکلات خانواده دارند انجام می گیرد. این مرکز مشاوره که با خدمات تخصصی روانشناسی جزء بهترین مراکز مشاوره تهران می باشد که با سالها تجربه و دانش آقای دکتر محمد رضا تابع جماعت و خانم دکتر نسرین باقری تاسیس گشته. این دو مشاور خوب از بهترین مشاوران خانواده می باشند که به زوجین کمک می کنند تا مشکلات بین فردی که بین دو نسل گذشته و حال ایجاد می شود و اختلالات روحی و روانی آنها را رفع نماید. بیشترین تاثیری که خانواده درمانی در خانواده ها دارد برای کودکان است . زیرا داشتن خانواده ای با سلامت روانی باعث می شود تا آینده ای سالم برای آنها رقم خورد.

همه خانواده ها دارای مشکلاتی هستند که گاهی در رفع برخی از آنها دچار مشکل می باشند. مشاور ازدواج در مرکز مشاوره انتخاب نو بیشترین مشکلات خانوادگی را حاصل مشکلات بین زوجین می دانند که حل نشده است. این مشکلات بر فرزندان و فضای خانواده تاثیرات بسیار زیادی دارد. روانشناس خانواده درمانی در طی مشاهدات خود عنوان می کنند بیشتر کسانی که دچار بحران های حاد روحی می باشند کسانی هستند که والدینی با اختلافات شدید ، داشته اند و تحت درمان و همکاری با روانشناس قرار نگرفته اند . این کودکان در بزرگسالی با الگو برداری از اشتباهات والدین دچار روابط ناسالم با همسرش می گردد.

از دیگر مشکلاتی که نیاز به خانواده درمانی خوب دارد مشکلاتی می باشد که نوجوانان برای خانواده ایجاد می کنند. در بسیاری از خانواده ها روابط ناسالم نوجوانان و اعتیاد به مواد مخدر و الکل باعث بروز مشکلات بسیار زیادی برای همه افراد خانواده می گردد. در این خانواده ها تعاملات خانوادگی بسیار پایین می باشد و فرزندان در برقراری ارتباط با یکدیگر و والدین دچار مشکل می باشند. معمولا بهترین روانشناس خانواده در مرکز مشاوره این خانواده ها را تشویق به شرکت در جلسات گروهی می نمایند تا با کنترل روانشناس خانواده خوب با یکدیگر به صحبت و تعامل بپردازند . حضور مشاور خانواده خوب در جلسه گروهی به خانواده این کمک را می کند تا افراد با کلمات خود به یکدیگر آسیب نزنند و یکدیگر را دچار فشار روانی نکنند.

کاربرد بهترین خانواده درمانی پیش از بروز مشکلات است .بهترین مشاور خانواده پیشنهاد می کند تا خانواده ها همواره با یک مشاور خوب خانواده در یک مرکز مشاوره معتبر در ارتباط باشند تا از بروز بحران ها جلوگیری کنند . یکی از مواردی که بسیاری از افراد در زمان مناسب به مشاور خانواده خوب مراجعه می کنند افرادی هستند که یک بار ازدواج نموده اند و خانواده آنها دچار طلاق گشته و زن یا مرد همراه با فرزند خود تصمیم به شروع زندگی مشترک مجدد می گیرند . این افراد با کمک مشاوره خانواده می توانند زندگی مشترک جدید خود را با کمترین بحران آغاز نمایند و با فراگیری اصول صحیح از یک زندگی مشترک خوب بهره مند شوند.

خانواده درمانی در بهترین مراکز مشاوره از جمله مرکز روانشناسی انتخاب نو تنها به صورت جلسات فردی و گروهی انجام نمی گیرد . این کلینیک روانشناسی خوب با بهره مندی از دانش بهترین متخصصین روانشناس و اساتید مجرب اقدام به برگزاری کارگاه های روانشناسی خانواده درمانی و کارگاه های ازدواج ، نموده اند . در این کارگاه ها افراد با شیوه های صحیح برقرای ارتباط با یکدیگر و حل بحران های خانوادگی رو به رو گشته و به حل آنها می پردازند. در کارگاه های روانشناسی خانواده درمانی بهترین روانشناس به افراد آموزش می دهد تا با رعایت عزت نفس خود و دیگران به تعامل اجتماعی بپردازند.

برای تاثیر بیشتر خانواده درمانی بهتر است تا تمامی افراد خانواده در جلسات درمان حضور داشته باشند و با روانشناس همکاری داشته باشند . باید توجه داشت استمرار در درمان باعث تاثیر گذاری آن می گردد و به خانواده ها پیشنهاد می شود حتما از بهترین مشاور در یک مرکز مشاوره معتبر که تحت نظارت سازمان روانشناسی می باشد استفاده کنند.