مشاوره فردی کمک بسیار بزرگی برای زندگی افراد می باشد که درکلینیک روانشناسی ارائه می شود. روانشناس مشاوره فردی خدمات زیادی به مراجع ارائه می دهند. دکتر مشاور فردی بهترین راهکار برای افرادی است که در شرایط امروز جامعه درگیر نابسامانی و ناهنجاری می باشند و صدمات گوناگونی به روح و روان آنها وارد شده.

مشاوره شخصی به دلایل گوناگون انجام می شود از جمله:

مشاوره شغلی : برخی از افراد برای مدیریت کاری خود و با کسب مهارتهای کلامی برای حرفه خود نیازمند مراجعه به یک دکتر مشاور فردی می باشند.

مشاوره استرس : نگرانی و ناارامی در شرایط امروز جامعه باعث شده تا مراجعه به مشاور فردی متخصص تبدیل به یکی از نیازهای اصلی شود، مشاور فردی با آموزش افراد برای مقابله و کنترل استرس کمک شایانی به مراجعین خود می کنند.

مشاوره پیش از ازدواج: ازدواج همواره یکی از بزرگ ترین دغدغه های زندگی محسوب می شود و نگرانی های فراوانی به همراه دارد، یک دکتر مشاور فردی خوببا یافتن این نگرانی ها و ریشه یابی در افراد برای انتخاب مناسب مراجعین را یاری می کنند.

مشاوره وسواس : وسواس فکری و ذهنی یکی از بزرگ ترین مشکلات قابل حل می باشد، مشاور فردی گاهی برای درمان وسواس از کمک روانکاو و روانپزشک نیز استفاده می کنند.

یک مشاوره فردی خوب مکانی امن و همراه با آرامش برای مراجعین فراهم آورده تا با اطمینان خاطر و امنیت درباره مشکلاتشان صحبت کنند، احساس امنیت و راز داری یکی از نکات مهمی است که مراجع برای داشتن آرامش در عنوان کردن مسائلشان با مشاور نیاز دارند ، مشاوری که نتواند احساس امنیت را در مراجع خو ایجاد کند ممکن است با طلاعات ناقص و ناصحیح درباره مراجع خود رو به رو شوند و این به روند درمانی مراجه بسیار آسیب می زند ، در واقع عنوان حقیقت مهمترین اصل در کارآمد بودن استفاده از روانشناس می باشد.

گاهی مراجعه به مشاوره خصوصی چند جلسه کافی می باشد برای حل مشکل ، اما گاهی افراد نیازمند طی یک دوره درمانی با مشاورفردی می باشند، معمولا تعداد این جلسات بر طبق نظر مشاور روانشناس تنظیم می شود.

بسیاری از افرادی که به مرکز روانشناسی انتخاب نو مراجعه می کنند از مشکلاتی که ریشه در کودکی دارند رنج می برند، روانشناس مشاوره فردی با استفاده از شیوه های روانشناسی و انواع تست روانشناسی اقدام به دریافت این مشکلات و درمان آن می پردازند. مشکلاتی چون درمان بی خوابی و درمان کمبود اعتماد به نفس ، درمان بدبینی ، حل بحران ها و درمان اختلالات شخصیتی در حیطه درمانی مشاوره اختصاصی می باشد.

کلینیک انتخاب نو با ارائه بهترین خدمات روانشناسی در مرکز مشاوره در شمال تهران ، بهترین مشاور روانشناسی فردی را در اختیار دارد، این کلینیک که تحت نظر بهترین های روانشناسی کشور فعالیت می کنند این امکان را برای افرادی که برای مشاوره فردی حرفه ای مراجعه می کنند فراهم می آورد تا در صورت نیاز به مشاوره تخصصی به دکتر روانشناس در حیطه نیازشان مراجعه کنند. فراهم کردن محیط پر آرامش با بهترین امکانات از تخصص کلینیک انتخاب نو می باشد.