اگر می خواهید در مورد آنچه که شما را ناراحت می کند یا اگر به کمک نیاز دارید و می خواهید صحبت کنید ، به دنبال پیدا کردن یک روانشناس یا روانپزشک خواهید بود . ممکن است که مطمئن نباشید که به کدام یک نیاز دارید : دکتر روانپزشک یا دکتر روانشناس ؟ به هر حال تفاوت چیست ؟ برای کمک به شما برای تصمیم بهتر ، روانپزشکان و روانشناسان را در زیر تعریف خواهیم کرد و تفاوت بین آن ها را توضیح خواهیم داد.

ارائه کننده خدمات سلامت روان یک حرفه ای است که آموزش و مدرک تحصیلی آن ها برای ارائه به خدمات به منظور کاهش اضطراب روانی یابهبود سلامت روان و جلوگیری از اختلالات روانی دریافت کرده است. اگر چه انواع مختلف ارائه دهندگان خدمات بهداشت روان وجود دارد که می توان به مشاوران و روانشناسان و روان پزشکان اشاره کرد. انواع حرفه های بهداشت روانی گفته شده با توجه به آموزش ، نوع مشکلات و روش های درمان مورد استفاده قرار می گیرد و صلاحیت برای شناخت و درمان شایع ترین مشکلات روحی هستند .

 

دکتر روانپزشک خوب :

یک روانپزشک خوب در مرکز روانشناسی فردی است که در یک مورد تخصص پزشکی در روانپزشکی مطالعه کرده است . و در واقع دکتر روانپزشک در زمینه مشکلات روحی به شما می تواند کمک کند . مهم ترین تفاوت در مقایسه با یک دکتر روانشناس این است که روانپزشک خوب در تهران در کلینیک روانشناسی مجاز به تجویز دارو می باشد و ممکن است که آموزش های روانشناسی را به اندازه یک روانشناس خوب در کلینیک مشاوره ندارد . بنابراین روانپزشک در تهران ممکن است دارو را تجویز کند و به عنوان درمان بیشتر و اثربخش تر از بهترین روانشناس کمک بخواهد.


 دکتر روانشناس خوب :

متخصص مشاور روانشناس کسی است که مدرک خود را در رشته روانشناسی در دانشگاه دریافت کرده است. علاوه بر این ، دکتر روانشناس مشاور مرکز مشاوره خوب در انواع خاصی از درمان تخصصی هستند . در مرکز مشاوره و روانشناسی روان درمانی توسط متخصص روانشناس انجام می شود . بهترین روانشناس تهران دارو تجویز نمی کند و بنابراین برای درمان اغلب از صحبت کردن درباره آنچه شما را نگران کرده و یا آنچه شما می خواهید انجام دهید و مشکلاتی ذهن شما را درگیر کرده  کمک می کند. مشاور خوب آموزش در جهت کمک به مردم برای مقابله با مشکلات زندگی عادی تر سر و کار دارد  و دکتر مشاور در مرکز مشاوره  به افراد کمک می کند تا شرایط زندگی استرس زا که ناشی از تغییرات طبیعی است و همچنین در مسیر زندگی در دوران بلوغ ، انتخاب همسر ، مشاوره ازدواج ، تربیت فرزندان، چگونگی برخورد با نوجوان  ، استعداد یابی ، انتخاب شغل و حتی برای گرفتن تصمیم خاص یا مدیریت زندگی و حتی میل به بهتر شدن  مفید است.  . بهترین دکتر روانشناس در تهران در مرکز مشاوره روانشناسی با هدف درک ، درمان و پیشگیری از مشکلات و اختلالات روانی فعالیت می کنند. و برای تشخیص بسیاری از اختلالات روانی از شیوه های مصاحبه و تست های روانشناسی  در مرکز مشاوره و روانشناسی و روان درمانی استفاده می کنند.

 

 

دکتر روانکاو خوب :

روانکاوی شاخه ای از روانشناسی است و زیگموند فروید بنیان گذار آن می باشد . پس روانکاو یک روانشناس است. و فرق روانکاو و روانشناس تفاوت در دیدگاهشان به ریشه ی مشکلات و اختلالات روانی است. دکتر روانکاو خوب در تهران به ریشه مشکلات ، به صورت عمیق تر و ریز بینانه تر می نگرد و  روانکاو خوب در کلینیک روانکاوی به جست و جو در گذشته های دور و ناهشیار ذهن فرد می پردازد تا آگاه شود که به راستی مشکل فرد از کجا شروع شده است . جلسات درمان روانکاوی به دلیل تحلیلی بودن طولانی تر از سایر رویکرد های روانشناسی است. دکتر روانکاو مرکز روانکاوی انتخاب نو به درمان اختلالات روانشناختی و شخصیت و اختلالاتی که فرد سال هاست دچار آن است ، می پردازد. اگر فردی به صورت طولانی مدت درگیر اختلالات روانی می باشد استفاده از خدمات روانکاوی موثر خواهد بود.

روانپزشک یا روانشناس ؟

اولویت شخصی شما است که تصمیم می گیرید کدام را انتخاب کنید ، افرادی که دچار اضطراب ، افسردگی ، وسواس ، فوبیا  یا دیگر مشکلات روانی هستند با روان درمانی و مشاوره که متناسب با آن ها باشد انجام می شود در مواردی که اختلالات بسیار شدید باشد در کنار جلسات مشاوره ، دارو درمانی نیز باید باشد. که هر دوی آن ها با یکدیگر می تواند نتایج بسیار رضایت بخشی را در پی داشته باشد. در برخی موارد افرادی که دچار توهم های دیداری و شنیداری  و هذیان و بدبینی های بسیار شدید هستند  و ممکن است برای خود یا دیگران خطر ایجاد کند ، نیازمند دارودرمانی توسط  بهترین روانپزشک خواهند بود.