کلینیک روانشناسی کودک برای بر طرف کردن علت اختلالات کودک توسط روانشناس کودک برنامه های ویژه ای ارائه می دهد. ترس یکی از واکنش های رفتاری کودک در مقابل فشار روانی می باشد که به او‌ وارد می شود، از نظر متخصص روانشناس کودک واکنش های رفتاری در کودکان می تواند دائمی و زود گذر باشند، هر وقت فشار روانی به کودک وارد می شود کودک واکنش شدیدی از خود بروز می دهد و به همان نسبت نیز بلافاصله پس از از بین رفتن فشار به حالت طبیعی بر می گردند. روانشناس خوب کودک استرس ، ترس ، احساس رهاشدی و شکست را از مهمترین واکنش های کودک در مقابل فشارهای روحی و روانی می دانند.

مشاور کودک پس از برسی های عوامل فیزیکی کودک به سراغ فشار های روانی موجود در محیط زندگی کودک می رود ، در مرکز مشاوره والدینی که به خاطر ترس کودک خود مراجعه می نمایند معمولا از آن در مواقع خاص بیشتر یاد می کنند. مشاور خوب کودک ترس در کودکان را در طبقات مختلف و در شرایط مختلف مورد برسی قرار می دهند که بیشترین آن ها را می توان در موارد زیر ذکر کرد:

ترس از تنها خوابیدن ، ترس از تاریکی ، ترس از مرگ والدین یا ترک کردن آنها، ترس از موجودات ماورائی ، ترس از جدایی ، ترس از رفتن به مکان های نا آشنا و یا حتی آشنایی با افراد جدید.

مشاور روانشناس کودک همواره با کودکانی رو به رو هستند که در اور این احساسات روانی دچار مشکلات جسمانی همچون، دل درد ، سر درد ، تهوع و بی اشتهایی می شوند. محیط زندگی کودک تاثیر فراوانی هم بر مشکلات روحی و روانی و هم در درمان آن دارد. کودکانی که در خانه و مدرسه خود احساس نا امنی دارند معمولا واکنش های شدید تری نسبت به بقیه از خود بروز می دهند.

از اولین کسانی که می تواند اخطلالات روانی در کودکان را متوجه شود، می توان به آموزگاران ، مشاور تحصیلی و کسانی که مسئولیت آموزشی به کودکان دارند را نام برد.

دکتر روانشناس کودک در بهترین کلینیک روانشناسی کودک به روابط بین والدین دقت فراوانی می نماید، کودکانی که والدین آنها دائما در حال بحث و درگیری با یکدیگر هستند احساس ترس ار دست دادن والدین را بیشتر از سایر کودکان احساس می کنند، از نظر روانشناس کودک خوب ، کودکان درکی از یک بحث کوچک و درگیری جدی بین والدین ندارد و در مواقعی که والدین با یکدیگر مشکل دارند احساس ترس و تنها ماندن در کودکان تقویت می شود. مشاور متخصص کودک همواره به والدین توصیه می کنند نه تنها در مقابل کودک از درگیری بپرهیزند بلکه درباره مشکلات خود به شکل مناسب و خفیف به آنها توضیح دهند، درمراکز مشاوره خوب به والدینی که تصمیم به جدایی دارند پیشنهاد می دهند تا این کار را به بعد از آگاه کردن کودک به صورت مناسب و تحت نظر یک مشاور خوب به تعویق اندازند، والدینی که پس از طلاق کودکان را آگاه می کنند همواره باید منتطر احساسات شدید کودک در اثر وارد شدن این خبر به او باشند.

بهترین مرکز مشاوره کودک با کمک بهترین مشاور تلاش می کند تابهترین خدمات روانشناسی کودک را در زمان مناسب و پیش از ایجاد اخطلالات روانی کودکان به آنها ارائه دهد، زیرا همواره از نظر متخصصین روانشناس پیش گیری بهتر از درمان است.

کلینیک روانشناسی انتخاب نو بهترین انتخاب برای همه