مرکز روانشناسی برای کسانی که نیاز به کمک دارند توسطروانشناس و روانپزشک خدمات ویژه ای ارائه می دهد. بسیاری از افراد اطلاعاتی درباره تمامی شاخه های روانشناسی ندارند در کلینیک های روانشناسی خدماتی برای تمامی موقعیت های زندگی ارائه می شود که در این مقاله سعی نموده این هر یک را به اختصار توضیح دهیم.

- مشاوره شغلی : بسیاری از افراد برای انتخاب رشته تحصیلی مناسب یا قرار گرفتن در موقعیت مناسب شغلی احتیاج به مشاوره دارند. مشاور شغلی کاربرد فراوانی برای مدیران و کسانی که احتیاج دارند تا در موقعیت های مهم شغلی از افراد با استعداد و کسانی که دارای خلاقیت هستند استفاده کنند. بسیاری از افراد بدون اطلاع از میزان خلاقیت خود در یک شغل خاص به انتخاب دست زده و پس از سالها با انواع افسردگی ها که در اثر عدم علاقه برایشان ایجاد شده اند روبه رو می شوند.

- مشاوره استرس و اضطراب : افرادی که دچار دلشوره و نگرانی شدید هستند یا به دلایل مختلف دچار نگرانی می شوند با مراجعه به مراکز مشاوره می توانند توسط روانشناس استرس مورد برسی قرار گیرند. مشاور روانشناس می تواند با برسی های دقیق به علت این مشکلات پی برده و با تمرینات مناسب به افراد کمک کند تا آن را کنترل نمایند.

- مشاوره سکس تراپی : کسانی که در روابط جنسی خود دچار مشکلاتی هستند و یا دارای ختلالات روانی و توهمات جنسی هستند نیاز به کمک یک سکس تراپیست دارند. جلسات سکس تراپی به افراد کمک می کند تا به راحتی درباره مسائل خصوصی خود صحبت نمایند و به حل مشکلات جنسی خود بپردازند. بسیاری از مشکلاتی که افراد در زندگی مشترک خود تجربه می نمایند ناشی از سردی در روابط جنسی با یکدیگر است.

- دکتر روانسنج : استفاده از تست های شخصیت شناسی و تست های پیش از ازدواجامروزه در مرکز مشاوره بسیار رونق گرفته و تمامی متخصصین روانشناس از تفسیر روانسنج در پروژه درمانی خود کمک می گیرند. برگزاری تست روانشناسی معمولا توسط دکتر متخصص روانسنج در یک کلینیک روانشناس تحت شرایط خاص برگزار می شود.

- مشاوره طلاق : کسانی که تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند معمولا در ابتدا این تصمیم را به صورت لحظه های و موقت می گیرند . مشاور طلاق می تواند بهترین انتخاب این افراد باشد تا با شرایط پس از جدایی و اتفاقاتی که برای خود و خانواده در شرایط اجتماعی و همچنین تغییرات روحی ، قرار گیرند.