مشاوره کودک در مرکز مشاوره خدمات تخصصی روانشناسی برای حل اختلالات رایج و خاص کودکان ارائه می دهند. مشاوره کودک یکی از تخصصی ترین حیطه های روانشناسی می باشد. روانشناس کودک همواره بر حساس بودن این مشاوره تاکید دارند، تاثیرات دوره کودکی در همه زندگی همراه افراد می باشد، بسیاری از کسانی که به کلینیک روانشناسی مراجعه می نمایند و دچار انواع اختلالات روانی می باشند نیاز به روانکاوی و بررسی دوران کودکی ، دارند. یک روانشناس کودک خوب با درمان تخصصی کودکان از عمیق و ریشه دار شدن این اختلالات جلوگیری نموده و تاثیرات جدی بر آینده کودک می گذارند.

بسیاری از کودکانی که به کلینیک روانشناسی کودک مراجعه می نمایند بسیار سخت با مشاور روانشناس ارتباط بر قرار می کنند، هر مشاور کودک خوب تکنیک خاصی برای جلب اعتماد کودکان و بر قراری ارتباط با آنها اتخاذ می نماید، استفاده از لوازم بازی و دادن انواع خوراکی ها و اسباب بازی ها به کودک یکی از راههای نزدیک شدن روانشناس متخصص کودک به کودکان می باشد، برای ارامش کودک و حفظ احساس امنیت ، والدین می توانند نزد کودک در اتاق روانشناس و بعد از مدتی در کلینیک مشاور بمانند تا کودکان حضور والدین را احساس کند و بدون نگرانی با درمانگر روانشناس ارتباط بر قرار کنند.


متخصص روانشناس کودک معمولا تست های روانشناسی مورد نیاز کودکان را از طریق بازی ها و نقاشی کردن از کودکان می گیرند تا بتوانند طی بازی به نتایج مورد نیاز دست پیدا کنند. کودکانی که تحت فشار والدین قرار دارند با آرامشی که روانشناس متخصص برای آنها فراهم می کنند می توانند نسبت به روانشناس خود حس دوستی و نزدیکی پیدا کنند.

یکی از بیشترین دلایلی که والدین به مراکز مشاوره کودک مراجعه می کنند ، درمان خشونت در کودکان است، با افزایش مشکلات اجتماعی والدین که با این فشارهای در حال مبارزه هستند توجه زیادی به اثر اعمال خشونت بار و استرس زا‌یی که در مقابل کودکان بروز می دهند ندارند، این اعمال باعث رفتار خشونت آمیز در کودکان می شود، از نظر بهترین مشاور کودک ، الگو برداری اصلی کودکان از والدین می باشد و کودکان رفتار خشونت آمیز والدین را در قالب کوچکتر تکرار می نمایند.

یکی دیگر از عوامل خشونت از نظر روانشناس کودک متخصص دیدن برنامه های خشونت بار و انواع بازی های کامپیوتری است ، متخصصین در صنعت بازی های کامپیوتری متوجه میزان علاقه بیشتر کودکان به بازی های خشونت بار هستند زیرا با کاهش فعالیت جسمانی نیاز به هیجانات ذهنی در کودکان افزایش می یابد که این نیاز می تواند از طرق بازی های کامپیوتری ارضا شود.مشاور متخصص کودک معمولا بازی های خشونت آمیز را برای کودکان توصیه نمی نمایند ضمن این که به والدین پیشنهاد می دهند تا تنها در زمانهای مشخصی به کودکان اجازه استفاده از تلوزیون داده شود.

ارتباط با همسالان و احساسی که از این ارتباط کودکان پیدا می نمایند نیز از نظر روانشناس خوب کودک بسیار با اهمیت می باشد. کودکانی که در میان همسالان خود پذیرفته نمی شوند و یا مورد اذیت و تمسخر قرار می گیرند دچار کمبود اعتماد به نفس و اعمال خشونت بار در اثر این فشار روانی می گردند ، ارتباط نزدیک بین والدین و کودک می تواند در کنترل این شرایط بسیار مواثر بوده و آن را کنترل نماید.

بهترین روانشناس کودک تشویق والدین را از کلیدی ترین عوامل پیشرفت کودکان و اثر پذیر بودن آموزشهای روانشناس در کلینیک روانشناسی کودک می دانند.